اپلیکیشن دکتر ساینا

پزشک همیشه همراه شماست !

همه چیز درباره آرتریت عفونی (چرکی‌)

آرتریت عفونی (چرکی‌)

آرتریت عفونی (چرکی) عبارت است التهاب در یک مفصل ناشی از عفونت . هر مفصلی می تواند درگیر شود، اما این بیماری در مفاصل بزرگتر مثل مفصل ران ، یا آن دسته از مفاصلی که در معرض ضربه قرار دارند مثل زانو یا مفاصل موجود در دست ، شایع تر است .

اگر درباره بیماری آرتریت عفونی (چرکی‌) سوال دارید، می توانید از مشاوران زیر بپرسید

دکتر فریده افتخارزاده دکتر فریده افتخارزاده متخصص عفونی دریافت مشاوره
دکتر عادل فلاح قاجاری دکتر عادل فلاح قاجاری متخصص عفونی دریافت مشاوره
دکتر مریم دادگر دکتر مریم دادگر متخصص عفونی دریافت مشاوره
دکتر سودابه آقاجانپور دکتر سودابه آقاجانپور متخصص عفونی دریافت مشاوره
دکتر بهادر فرقانی دکتر بهادر فرقانی متخصص عفونی دریافت مشاوره
دکتر ژیلا فرزین پور دکتر ژیلا فرزین پور متخصص عفونی دریافت مشاوره
دکتر سمیه اکبرزاده دکتر سمیه اکبرزاده متخصص عفونی دریافت مشاوره
دکتر جمال میرزایی دکتر جمال میرزایی متخصص عفونی , فوق تخصص عفونی دریافت مشاوره
دکتر قوام الدین اشرفی زاده دکتر قوام الدین اشرفی زاده متخصص عفونی دریافت مشاوره

عواقب آرتریت عفونی (چرکی‌)

معمولاً با تشخیص و درمان زودهنگام بهبود می یابد. البته بهبود کامل هفته ها یا ماه ها به طول می انجامد. تأخیر در درمان ممکن است موجب تخریب مفصل و از بین رفتن حرکات آن شود، که حتی نهایتاً ممکن است به تعویض مفصل هم بیانجامد.

دارو آرتریت عفونی (چرکی‌)

آنتی بیوتیک ها (اغلب داخل وریدی ). تا زمانی که گفته نشده است ، آنتی بیوتیک را قطع نکنید. امکان دارد عفونت پس از بهبود علایم مجدداً عود کند. داروهای ضددرد مخدری به طور کوتاه مدت برای دفع درد

فعالیت آرتریت عفونی (چرکی‌)

امکان دارد استفاده از آتل یا گچ برای استراحت کامل مفصل ضروری باشد. توجه کنید که حرکت مفصل باعث به تعویق افتادن بهبود می شود. امکان دارد پس از درمان ، از تمرینات مخصوص جهت بازگرداندن حرکت مفصل استفاده شود. پس از بهبودی ، برای بازگرداندن کامل کار مفصل نیاز به فیزیوتراپی وجود دارد. همگام با بهبود علایم ، فعالیت های عادی را به تدریج از سر گیرید.

پیشگیری آرتریت عفونی (چرکی‌)

به هنگام فعالیت هایی که حین آنها احتمال آسیب به مفصل های در معرض ضربه مثل زانو وجود دارد، دقت لازم را در محافظت از مفصل به عمل آورید. چنانچه عفونتی در جای دیگر بدن وجود دارد، سریعاً در صدد درمان آن برآیید.

اصول کلی آرتریت عفونی (چرکی‌)

آزمایشات تشخیصی ممکن است شامل موارد زیر باشد: شمارش سلول های خون ، کشت خون ، و کشت مایع مفصل عفونی شده ، و عکس برداری از مفصل درمان شامل مصرف آنتی بیوتیک است . سیر بهبودی با کشت های متوالی از مفصل پیگیری می شود. بستری شدن (استراحت کامل ) و استفاده از آنتی بیوتیک داخل وریدی جراحی برای تخلیه مایع مفصلی عفونی شده یا خارج نمودن جسم خارجی وارد شده به مفصل در اثر ضربه فیزیوتراپی پس از بهبود، برای به دست آوردن مجدداً توانایی های کامل مفصل

رژیم آرتریت عفونی (چرکی‌)

هیچ رژیم خاصی توصیه نمی شود.

علائم آرتریت عفونی (چرکی‌)

آرتریت عفونی (چرکی) عبارت است التهاب در یک مفصل ناشی از عفونت . هر مفصلی می تواند درگیر شود، اما این بیماری در مفاصل بزرگتر مثل مفصل ران ، یا آن دسته از مفاصلی که در معرض ضربه قرار دارند مثل زانو یا مفاصل موجود در دست ، شایع تر است .

عوامل آرتریت عفونی (چرکی‌)

سن بالاتر از 60 سال بروز یک بیماری که مقاومت بدن را کم کرده است . عفونت های منتقله از راه جنسی دیابت شیرین (مرض قند) آرتریت روماتویید استفاده از داروهای سرکوب کننده ایمنی عمل جراحی روی مفصل تزریق داخل مفصل مصرف الکل مصرف داروهای روان گردان ، به خصوص انواع تزریقی آنها بهداشت پایین وجود مفصل مصنوعی استفاده از آسپیرین و سایر داروهای ضدالتهابی غیراستروییدی برای سایر بیماری ها ممکن است علایم التهاب مفصل را سرکوب کند و تشخیص را به تعویق بیاندازد.

علل آرتریت عفونی (چرکی‌)

واردشدن میکرب به مفصل ، معمولاً باکتری ها (استرپتوکک ، استافیلوکک ، گنوکک [عامل سوزاک ] ، هموفیلوس ، یا باسیل سل ) یا قارچ ها. میکروب ها از منشاءهای مختلف وارد مفصل می شوند: عفونت در مکانی دیگر در بدن ، مثلاً در مورد سوزاک و بیماری سل عفونت در جوار مفصل ، مثل جوش های چرکی روی پوست سلولیت ، یا عفونت استخوانی . صدمه به مفصل ، مثل زخم با اجسام سوراخ کننده ، یا سائیدگی پوست روی مفصل

عوارض آرتریت عفونی (چرکی‌)

تشخیص اشتباهی به عنوان نقرس یا یک بیماری غیرعفونی دیگر، که باعث به تأخیر افتادن استفاده از آنتی بیوتیک می شود. عفونت خون آسیب و یا معلولیت دایمی مفصل