اپلیکیشن دکتر ساینا

پزشک همیشه همراه شماست !

سلام. به دنبال چه چیزی هستید؟
بیماری اسپوندیلوز گردن‌

بیماری اسپوندیلوز گردن‌

بیماری اسپوندیلوز گردن‌ چیست ؟

اسپوندیلوز گردن عبارت است از تغییرات تخریبی استخوان های گردن که موجب وارد آمدن فشار به اعصابی می شود که به دست ها، پاها، و مثانه می روند. این مشکل در مردان 40 سال به بالا شایع تر است و شیوع آن پس از 60 سالگی افزایش می یابد. در این بیماری ، 7 مهره موجود در گردن ، دیسک های بین آنها و عروق خونی که به مغز می روند تحت تأثیر قرار می گیرند.

بیماری اسپوندیلوز گردن‌ چه عواقبی را به دنبال خواهد داشت؟

علایم خفیف معمولاً خوب به درمان پاسخ می دهد و به آهستگی برطرف می شوند. اما علایم شدید ممکن است هیچ گاه کاملاً خوب نشوند.

برای بیماری اسپوندیلوز گردن‌ چه دارو هایی باید مصرف کنیم؟

برای ناراحتی یا ناتوانی خفیف می توان از آسپیرین یا استامینوفن استفاده کرد. برای ناراحتی شدید و جدی ، امکان دارد داروهای قوی تر ضد درد، شل کننده های عضلانی یا آرام بخش تجویز شوند.

اگر دچار بیماری اسپوندیلوز گردن‌ شدم چه کار کنم؟

هرگونه فعالیت که به بروز علامت نیانجامد توصیه می شود.

چه راه هایی برای پیشگیری از بیماری اسپوندیلوز گردن‌ وجود دارد؟

از نشستن به حالت خمیده خودداری کنید. بدون گذاشتن بالش بخوابید. از یک محافظ گردن نرم یا حوله برای حمایت از گردن استفاده کنید. از وارد آمدن آسیب به گردن اجتناب کنید. به هنگام انجام ورزش های دارای برخورد فیزیکی ، از کلاه حفاظتی مخصوص استفاده کنید. در اتومبیل از کمربند ایمنی استفاده کنید و ارتفاع پشتی سر را به طور مناسب تنظیم کنید.

برای تشخیص بیماری اسپوندیلوز گردن‌ چه آزمایشی باید انجام بدهیم؟

برای تأیید تشخیص امکان دارد عکس برداری با اشعه ایکس یا ام .آر.آی یا سایر آزمون های تشخیصی انجام شوند. - از یک محافظ گردن نرم (محافظ گرد توماس ) استفاده کنید تا از کشیدگی نامنتظره عضلات پیشگیری شود. - روی گردن از گرما و رطوبت استفاده کنید. دوش آب گرم بگیرید و اجازه دهید آب گرم 20-10 دقیقه روی گردن و شانه جاری باشد. این کار را دوبار در روز تکرار کنید. در بین دوش ها، حوله مرطوب و داغ روی گردن بگذارید. برای این کار، حوله یا پارچه را در آب داغ قرار دهید، سپس آن را بچلانید و روی گردن بگذارید. - گردن را به نرمی ماساژ دهید. - طرز نشستن و ایستادن خود را تصحیح کنید. به این ترتیب که هنگام نشستن یا ایستادن چانه و شکم خود را به داخل بکشید. از یک صندلی محکم استفاده کنید و طوری بنشینید که باسن با پشتی صندلی تماس داشته باشد. - بدون استفاده از بالش بخوابید. در عوض ، می توانید از یک بالش مخصوص یا محافظ گردن نرم استفاده کنید، یا یک حوله کوچک تا شده زیر گردن خود قرار دهید. - اگر دست ها یا بازوها دچار درد یا بی حسی شده اند، یک وسیله مخصوص برای کشیدن گردن بخرید یا اجاره کنید. برای راه اندازی آن طبق دستورات مربوطه عمل کنید. - امکان دارد درمان با امواج فرا صوت نیز توصیه شود. - گاهی جراحی برای به هم چسباندن استخوان های گردن ، برداشتن یک دیسک گردنی آسیب دیده ، یا بزرگ کردن فضای اطراف نخاع انجام می گیرد.

زمانی که به بیماری اسپوندیلوز گردن‌ مبتلا شدیم، رژیم غذایی مان باید چگونه باشد؟

رژیم خاصی توصیه نمی شود.

بیماری اسپوندیلوز گردن‌ چه علائمی دارد؟

هر کدام از موارد زیر: درد در گردن ، که به کتف ها، بالای شانه ها، قسمت فوقانی بازوها، دست ها، یا پشت سر تیر می کشند. صدای سایش به هنگام حرکات گردن یا عضلات شانه بی حسی یا گزگز در بازوها، دست ها، و انگشتان ؛ مقداری از دست رفتن حس های مختلف در دست ها؛ و اختلال در بازتاب ها (رفلکس ها). ضعف عضلانی و تحلیل رفتن عضلات ؛ کاهش بازتاب ها گیجی ؛ راه رفتن نامتعادل با پیشرفت بیماری ، بی اختیاری ادرار و عدم کنترل مثانه ، و نیز ضعف در پاها به وجود می آید. خشکی گردن سردرد

عوامل موثر در درمان بیماری اسپوندیلوز گردن‌ چیست ؟

علایم خفیف معمولاً خوب به درمان پاسخ می دهد و به آهستگی برطرف می شوند. اما علایم شدید ممکن است هیچ گاه کاملاً خوب نشوند.

چه چیز هایی باعت بروز بیماری اسپوندیلوز گردن‌ می شوند؟

آرتریت (التهاب مفصل ) صدماتی مثل تصادفات اتومبیل که باعث به جلو پرتاب شدن و سپس به عقب برگشتن ناگهانی گردن و ایجاد آسیب می شوند، صدمات ورزشی ، کشیدن شدن ناگهانی بازوها، زمین خوردن و سقوط آرتروز (ناشی از آسیب فرسایشی مفاصل در اثر پیری ) رشد غیرطبیعی استخوان که گاهی در سنین پیری رخ می دهد.

بیماری اسپوندیلوز گردن‌ در بلند مدت چه عوارضی برای مان به دنبال خواهد داشت؟

کاهش انعطاف پذیری گردن پس از جراحی یا درمان اگر اسپوندیلوز گردن درمان نشود، با پیشرفت بیماری امکان دارد راه رفتن به صورت اسپاتیک و غیرطبیعی در آید.

سلام 👋
به دکتر ساینا خوش آمدید.

در مورد بیماری بیماری اسپوندیلوز گردن‌ به دنبال چه چیزی هستید ؟

دکتر ساینا، مشاوره آنلاین پزشکی
دکتر ساینا، مشاوره آنلاین پزشکی
دکتر ساینا، مشاوره آنلاین پزشکی