نصب اپلیکیشن دکتر ساینا

تشخیص‌گر هوشمند علائم بیماری شما!

سلام. به دنبال چه چیزی هستید؟
بیماری آلزایمر

بیماری آلزایمر

بیماری آلزایمر چیست ؟

بیماری آلزایمر عبارت است از یک بیماری مغزی که مشخصه آن رو به زوال گذاشتن تدریجی توانایی های ذهنی است . نوع سریعاً پیش رونده آن در سنین 45-36 سالگی بروز پیدا می کند. نوع تدریجاً پیش رونده آن که در آن علایم به کندی حدوداً در سنین 70-65 سالگی شروع می شود.

بیماری آلزایمر چه عواقبی را به دنبال خواهد داشت؟

این بیماری در حال حاضر غیرقابل درمان است و درمان فقط برای بهبود علایم انجام می شود. تحقیقات وسیعی در زمینه علل و درمان آن در حال انجام است ، بنابراین امید به پیدا کردن درمان قطعی آن وجود دارد.

برای بیماری آلزایمر چه دارو هایی باید مصرف کنیم؟

خیلی از داروهایی که برای مشکلات دیگر مورد استفاده قرار می گیرند می توانند باعث گیجی یا خواب آلودگی شوند. این داروها را باید حتی الامکان قطع کرد. هم اکنون داروهای زیاد دیگری تحت بررسی هستند. بعضی از آنها برای کنترل علایم آشفتگی مفید هستند. داروهای جدیدی که با نسخه پزشک تجویز می شوند ممکن است پیشرفت بیماری را در بعضی از بیماران به تأخیر اندازد.

اگر دچار بیماری آلزایمر شدم چه کار کنم؟

تا حدی که امکان دارد بیمار آلزایمری باید فعالیت خود را حفظ کند. با پیشرفت بیماری ، نهایتاً تمامی فعالیت ها نیاز به نظارت خواهند داشت .

چه راه هایی برای پیشگیری از بیماری آلزایمر وجود دارد؟

هیچ گونه روش خاصی برای پیشگیری وجود ندارد.

برای تشخیص بیماری آلزایمر چه آزمایشی باید انجام بدهیم؟

اگر یکی از اعضای خانواده دچار این بیماری است ، حالت خصومت آنها را به خود نگیرید. محیط خانه را طوری تغییر دهید که فرد بیمار دچار آسیب بدنی نشود. اگر مراقبت از یکی از اعضای خانواده که دچار این بیماری است را به عهده دارید، از دیگران درخواست کمک کنید تا بتوانید به خود استراحت دهید. از اینکه نیاز به استراحت و فراغت دارید احساس گناه نکنید حتی اگر بیمار از این مسأله احساس رضایت نداشته باشد. اگر گروه حمایتی برای خانواده بیماران آلزایمر وجود دارد به آن بپیوندید و اگر وجود ندارد به ایجاد آن اهتمام ورزید. افراد مراقبت کننده از بیمار می توانند برخی از مشکلات بیمار را با اجرای بعضی کارها کاهش دهند: ـ تکرار: برای بیمارانی که مشکلی در حافظه دارند شاید یادآوری مکرر کمک کننده باشد. ـ اطمینان دهی : یک گفتگوی صمیمانه مختصر و در عین حال قوی می تواند بیمار مضطرب یا آشفته را آرام کند. ـ منحرف کردن ذهن بیمار: ذهن بیمار آشفته و وامانده را منحرف کنید. قدم زدن با بیمار می تواند در این زمینه کمک کننده باشد.

زمانی که به بیماری آلزایمر مبتلا شدیم، رژیم غذایی مان باید چگونه باشد؟

رژیم غذایی عادی . نهایتاً بیمار برای غذا خوردن به کمک نیاز خواهد داشت .

بیماری آلزایمر چه علائمی دارد؟

مراحل اولیه : فراموشی وقایع اخیراً اتفاق افتاده دشواری فزاینده در انجام کارهای نیازمند قوه عقلانی مثل وظایف شغلی ، رسیدگی به امور مالی ، یا مدیریت خانه تغییرات شخصیتی ، از جمله ناتوانی در کنترل هیجانات و اختلال در قضاوت مراحل بعدی : مشکل در انجام کارهای ساده مثل انتخاب لباس ، یا انجام محاسبات ساده ریاضی ناتوانی در شناسایی افراد آشنا بی علاقگی به بهداشت شخصی یا ظاهر فرد مشکل در غذا خوردن گرفتن حالت تهاجمی و انکار اینکه اصلاً مشکل وجود دارد. از دست دادن خودداری جنسی گم شدن در خیابان اضطراب و بی خوابی مراحل پیشگیری : از دست دادن کامل حافظه ، کلام ، و عملکرد عضلانی (از جمله کنترل ادرار و مدفوع ). در این حالت فرد نیاز به مراقبت و نظارت کامل دارد. حالت تهاجمی شدید

عوامل موثر در درمان بیماری آلزایمر چیست ؟

این بیماری در حال حاضر غیرقابل درمان است و درمان فقط برای بهبود علایم انجام می شود. تحقیقات وسیعی در زمینه علل و درمان آن در حال انجام است ، بنابراین امید به پیدا کردن درمان قطعی آن وجود دارد.

چه چیز هایی باعت بروز بیماری آلزایمر می شوند؟

آسیب برگشت ناپذیر یا از دست رفتن سلول های مغز به علل ناشناخته

بیماری آلزایمر در بلند مدت چه عوارضی برای مان به دنبال خواهد داشت؟

کاهش مقاومت به عفونت ها، به خصوص ذات الریه و مننژیت . حملات صرعی و کما (نادر است ).

سلام 👋
به دکتر ساینا خوش آمدید.

در مورد بیماری بیماری آلزایمر به دنبال چه چیزی هستید ؟

دکتر ساینا، مشاوره آنلاین پزشکی
دکتر ساینا، مشاوره آنلاین پزشکی
دکتر ساینا، مشاوره آنلاین پزشکی