اپلیکیشن دکتر ساینا

پزشک همیشه همراه شماست !

سلام. به دنبال چه چیزی هستید؟
بورسیت‌

بورسیت‌

بورسیت‌ چیست ؟

بورسیت عبارت است از التهاب بورس . بورس یک کیسه نرم حاوی مایع است که به عنوان یک بالشتک بین تاندون ها و استخوان ها عمل می کند. بورس هایی که معمولاً دچار التهاب می شوند در نزدیکی شانه ، آرنج ، زانو، لگن ، مفصل ران ، یا تاندون آشیل قرار دارند.

بورسیت‌ چه عواقبی را به دنبال خواهد داشت؟

این یک مشکل شایع ولی غیرجدی است . با درمان ، معمولاً علایم در عرض 14-7 روز بهبود می یابند.

برای بورسیت‌ چه دارو هایی باید مصرف کنیم؟

داروهای ضد التهابی غیراستروییدی امکان دارد از تزریق کورتیزون داخل بورس برای کاهش التهاب استفاده شود. استفاده از داروهای ضد درد در صورت لزوم

اگر دچار بورسیت‌ شدم چه کار کنم؟

ناحیه ملتهب را تا حد امکان استراحت دهید. اگر مجبور هستید فعالیت عادی خود را فوراً از سر بگیرید، دست خود را با یک بند به گردن آویزان کنید تا زمانی که درد قابل تحمل تر شود. برای پیشگیری از سفت شدن مفصل (به خصوص شانه )، در زودترین زمان ممکن ، حرکت آهسته و طبیعی مفصل را شروع کنید.

چه راه هایی برای پیشگیری از بورسیت‌ وجود دارد؟

حتی الامکان از آسیب یا استفاده بیش از حد از عضلات خودداری کنید. در ورزش هایی که برخورد فیزیکی وجود دارد از لباس وسایل محافظتی لازم استفاده کنید. پیش از فعالیت ورزشی ، بدن خود را گرم کنید و قبل از اتمام نیز به تدریج فعالیت را کم کنید. آمادگی جسمانی خود را در سطح بالایی حفظ کنید.

برای تشخیص بورسیت‌ چه آزمایشی باید انجام بدهیم؟

درمان استاندارد شامل استراحت ، کیسه یخ ، کمپرس ، و بالا نگاه داشتن عضو است . به هنگام شعله ور شدن التهاب یا پس از تزریق داخل مفصل ، روی ناحیه کیسه یخ بگذارید. پس از مرحله حاد، ممکن است ادامه گذاشتن کیسه یخ (تا زمان برطرف شدن التهاب ) یا گرم کردن توصیه شود. روش های مختلفی برای گرم کردن وجود دارد: دوش آب گرم ، استفاده از لامپ مخصوص ، کمپرس آب گرم ، یا مالیدن پماد گرم کنند. درمان تهاجمی ممکن است شامل کشیدن مایع مفصل یا خارج ساختن بورس باشد.

زمانی که به بورسیت‌ مبتلا شدیم، رژیم غذایی مان باید چگونه باشد؟

هیچ رژیم خاصی توصیه نمی شود.

بورسیت‌ چه علائمی دارد؟

درد خود به خودی ، درد به هنگام لمس ، و محدودیت حرکت در ناحیه درگیر، همراه با تیر کشیدن درد به سمت گردن ، بازو، و نوک انگشتان درد شدید به هنگام حرکت دادن بازو گاهی تب

عوامل موثر در درمان بورسیت‌ چیست ؟

این یک مشکل شایع ولی غیرجدی است . با درمان ، معمولاً علایم در عرض 14-7 روز بهبود می یابند.

چه چیز هایی باعت بروز بورسیت‌ می شوند؟

آسیب به یک مفصل استفاده بیش از حد از یک مفصل انجام ورزش شدیدی که فرد بدان عادت نداشته باشد. وجود رسوب کلسیمی در تاندون های شانه همراه با تخریب تاندون عفونت حاد یا مزمن آرتریت نقرس خیلی اوقات ناشناخته است .

بورسیت‌ در بلند مدت چه عوارضی برای مان به دنبال خواهد داشت؟

سفت شدن مفصل یا محدودیت دایمی حرکت مفصل

سلام 👋
به دکتر ساینا خوش آمدید.

در مورد بیماری بورسیت‌ به دنبال چه چیزی هستید ؟

دکتر ساینا، مشاوره آنلاین پزشکی
دکتر ساینا، مشاوره آنلاین پزشکی
دکتر ساینا، مشاوره آنلاین پزشکی