اپلیکیشن دکتر ساینا

پزشک همیشه همراه شماست !

سلام. به دنبال چه چیزی هستید؟
واژینیت یائسگی ، واژینیت آتروفیک‌

واژینیت یائسگی ، واژینیت آتروفیک‌

واژینیت یائسگی ، واژینیت آتروفیک‌ چیست ؟

واژینیت یائسگی عبارت است از عفونت یا التهاب مهبل در اثر کاهش غلظت استروژن که تعادل هورمونی و pH طبیعی مهبل را به هم می زند. واژینیت یائسگی مسری نیست .

واژینیت یائسگی ، واژینیت آتروفیک‌ چه عواقبی را به دنبال خواهد داشت؟

با درمان معمولاً ظرف 10 روز قابل علاج است .

برای واژینیت یائسگی ، واژینیت آتروفیک‌ چه دارو هایی باید مصرف کنیم؟

استروژن موضعی یا خوراکی . در صورت استفاده از کرم یا شیاف ، برای محافظت لباس از یک نوار بهداشتی کوچک استفاده کنید. کرم یا شیاف را در یخچال نگه دارید. بعد از درمان می توانید مقداری داروی اضافی نگه دارید تا بتوانید در صورت عود عفونت ، فوراً درمان را شروع کنید. از دستورالعمل های نسخه به دقت پیروی کنید. سایر کرم ها، پمادها و شیاف ها برای سرکوب ارگانیسم های عامل عفونت .

اگر دچار واژینیت یائسگی ، واژینیت آتروفیک‌ شدم چه کار کنم؟

از فعالیت بیش از حد، گرما و تعریق بیش از حد بپرهیزید تا زمانی که کاملاً خوب شوید، روابط جنسی را به تأخیر بیندازید.

چه راه هایی برای پیشگیری از واژینیت یائسگی ، واژینیت آتروفیک‌ وجود دارد؟

ناحیه تناسلی را تمیز نگه دارید. از صابون ساده و بدون بو استفاده کنید. به جای وان حمام از دوش استفاده کنید. از شلوارک نخی یا جوراب شلواری دارای فاق نخی استفاده کنید. با لباس مرطوب به ویژه حوله حمام مرطوب ننشینید. بعد از ادرار کردن یا اجابت مزاج ، با خشک کردن یا شستن از جلو تا عقب (مهبل تا مقعد) خود را پاک کنید. اگر چاق هستید، وزن خود را کم کنید. از دوش مهبل ، خوشبوکننده مهبل و خوشبوکننده حمام پرهیز کنید. در صورت ابتلا به دیابت ، به برنامه درمانی خود کاملاً پایبند باشید. در مورد جایگزینی استروژن ، از توصیه های پزشکی بهره بگیرید.

برای تشخیص واژینیت یائسگی ، واژینیت آتروفیک‌ چه آزمایشی باید انجام بدهیم؟

آزمون های تشخیصی می توانند شامل بررسی های آزمایشگاهی ترشحات مهبل ، پاپ اسمیر و معاینه لگن و بیوپسی (برای رد کردن سرطان ) باشند. دارودرمانی متوجه ارگانیسم خاص خواهد بود. ممکن است درمان برای همسر شما نیز توصیه گردد. تا زمان مشخص شدن علت اختصاصی بهتر است برای این اختلال مراقبت توسط خود شخص انجام نگیرد. از دوش مهبل استفاده نکنید مگر برای شما تجویز شده باشد. اگر ادرار کردن باعث سوزش می شود، از طریق یک دستگاه لوله ای مثل رول کاغذ توالت یا فنجان پلاستیکی بدون ته ادرار کنید یا در هنگام ادرار کردن یک فنجان آب گرم روی ناحیه تناسلی بریزید.

زمانی که به واژینیت یائسگی ، واژینیت آتروفیک‌ مبتلا شدیم، رژیم غذایی مان باید چگونه باشد؟

رژیم غذایی خاصی ندارد.

واژینیت یائسگی ، واژینیت آتروفیک‌ چه علائمی دارد؟

شدت علایم بین زنان مختلف و از زمانی تا زمانی دیگر در یک زن کاملاً فرق می کند. ترشح از مهبل که معمولاً رقیق ، سفید و گاهی آغشته به خون است ، ممکن است بوی تندی داشته باشد. درد و خارش ناحیه تناسلی ناراحتی در طول مقاربت جنسی تغییر رنگ مهبل از صورتی کم رنگ به قرمز

عوامل موثر در درمان واژینیت یائسگی ، واژینیت آتروفیک‌ چیست ؟

با درمان معمولاً ظرف 10 روز قابل علاج است .

چه چیز هایی باعت بروز واژینیت یائسگی ، واژینیت آتروفیک‌ می شوند؟

میکروب هایی که در مهبل ساکن هستند، وقتی فیزیولوژی طبیعی مهبل به هم می خورد، عفونت ایجاد می کنند. پس از یائسگی با کاهش غلظت استروژن که به حفظ محیط طبیعی مهبل کمک می کرد، مهبل بیشتر مستعد به عفونت می گردد. وضعیت های زیر احتمال ایجاد واژینیت یائسگی را افزایش می دهند: سلامت عمومی نامناسب هوای داغ ، لباس های بدون تهویه به ویژه زیرپوش یا هر وضعیتی که رطوبت ، گرمی و تاریکی ناحیه تناسلی را افزایش دهد. این عوامل رشد میکروب ها را تسریع می کنند.

واژینیت یائسگی ، واژینیت آتروفیک‌ در بلند مدت چه عوارضی برای مان به دنبال خواهد داشت؟

عفونت باکتریایی ثانویه در هر یک از اعضای لگن

سلام 👋
به دکتر ساینا خوش آمدید.

در مورد بیماری واژینیت یائسگی ، واژینیت آتروفیک‌ به دنبال چه چیزی هستید ؟

دکتر ساینا، مشاوره آنلاین پزشکی
دکتر ساینا، مشاوره آنلاین پزشکی
دکتر ساینا، مشاوره آنلاین پزشکی