اپلیکیشن دکتر ساینا

پزشک همیشه همراه شماست !

سلام. به دنبال چه چیزی هستید؟
مشکلات باروری در زنان‌

مشکلات باروری در زنان‌

مشکلات باروری در زنان‌ چیست ؟

مشکلات باروری در زنان عبارت است از ناتوانی در باردار شدن پس از گذشت یک سال از ازدواج بدون اینکه از روش جلوگیری از حاملگی استفاده شده باشد. ناباروری اصولاً در 10% از زوجین وجود دارد.

مشکلات باروری در زنان‌ چه عواقبی را به دنبال خواهد داشت؟

بسیاری از مشکلات باروری خفیف و برگشت پذیر هستند. بنابراین نسبت به رفع مشکلتان دید خوبی داشته باشید. تحقیقاتی که در این زمینه در حال انجام هستند منجر به ابداع راه های جدیدی برای برطرف کردن مشکل زوجین نابارور شده اند یا خواهند شد.

برای مشکلات باروری در زنان‌ چه دارو هایی باید مصرف کنیم؟

هورمون درمانی در صورت اختلالات هورمونی داروهای محرک تخمدان مثل کلومیفن ، منوتروپین ها، یا اوروفولی تروپین

اگر دچار مشکلات باروری در زنان‌ شدم چه کار کنم؟

کار و ورزش در حد متوسط انجام دهید. ورزش بیش از حد ممکن است در ناباروری تأثیر داشته باشد.

چه راه هایی برای پیشگیری از مشکلات باروری در زنان‌ وجود دارد؟

برای درمان هرگونه اختلال قابل درمانی که باعث ناباروری می شود به پزشک مراجعه کنید. از علل قابل پیشگیری ناباروری اجتناب ورزید.

برای تشخیص مشکلات باروری در زنان‌ چه آزمایشی باید انجام بدهیم؟

اقدامات تشخیصی مثل آزمایش خون ؛ آزمون روبین که طی آن گاز به داخل رحم وارد می شود تا مشخص شود که در لوله های رحمی انسداد وجود دارد یا خیر؛ کولدوسکوپی که طی آن وسیله ای باریک از عمقی ترین قسمت مجرای تناسلی در زیر گردن رحم جهت دیدن احشای لگنی به درون حفره لگنی وارد می شود؛ و بررسی های مربوط به مخاط گردن رحم - روش های تشخیصی جراحی مثل لاپاروسکوپی - روان درمانی یا مشاوره برای رفع مشکلات زناشویی - جراحی برای تصحیح ناهنجاری های ساختمانی دستگاه تولید مثل - برای آشنا شدن با زمان تخمک گذاری ، درجه حرارت روزانه خود را ثبت کنید (به هنگام تخمک گذاری درجه حرارت مقداری بالا می رود). - نزدیکی بهتر است درست پیش از تخمک گذاری انجام شود. - از مواد لغزنده کننده استفاده نکنید زیرا ممکن است باعث اختلال در حرکت اسپرم شوند. - پس از انزال ، نزدیکی باید سریعتر خاتمه یابد. در غیر این صورت ، تعداد اسپرم هایی که می توانند به سمت تخمک حرکت کنند کاهش می یابد. - پس از انزال بهتر است قسمت پایین بدن بالاتر قرار گیرد تا اسپرم ها بتوانند راحت تر به سمت تخمک حرکت کنند. - بهتر است قبل از نزدیکی خستگی جسمی نداشته باشید. - نسبت به رفع مشکلتان دید مثبت داشته باشید. نگرانی و استرس ، خود به ناباروروی کمک می کنند. - لقاح داخل آزمایشگاهی ؛ تخمک های زن در آزمایشگاه توسط اسپرم لقاح می یابند و تخم های حاصله در رحم کاشته می شوند. - توجه داشته باشید که داروهای مورد استفاده برای باروری ممکن است باعث زایمان چندقلو شوند.

زمانی که به مشکلات باروری در زنان‌ مبتلا شدیم، رژیم غذایی مان باید چگونه باشد؟

یک رژیم غذایی طبیعی و متعادل داشته باشید.

مشکلات باروری در زنان‌ چه علائمی دارد؟

ناتوانی در باردار شدن

عوامل موثر در درمان مشکلات باروری در زنان‌ چیست ؟

بسیاری از مشکلات باروری خفیف و برگشت پذیر هستند. بنابراین نسبت به رفع مشکلتان دید خوبی داشته باشید. تحقیقاتی که در این زمینه در حال انجام هستند منجر به ابداع راه های جدیدی برای برطرف کردن مشکل زوجین نابارور شده اند یا خواهند شد.

چه چیز هایی باعت بروز مشکلات باروری در زنان‌ می شوند؟

ناهنجاری های ساختمانی دستگاه تولید مثل استرس عاطفی دوره های مکرر افزایش وزن / کاهش وزن اختلال هورمونی ، به خصوص مشکلات تیرویید التهاب مجرای تناسلی (مهبل ) مشکلات گردن رحم ، مثل عفونت ، پارگی ناشی از زایمان قبلی یا تنگ شدن دهانه گردن رحم به هر علت فقدان عادت ماهانه به علت تمرینات ورزشی سخت یا اختلالات تغذیه ای (پرخوری یا بی اشتهایی روانی ) تغییرات شیمیایی در مخاط گردن رحم کیست های تخمدان آندومتریوز تومورها استفاده از بعضی از داروها، مثل قرص های ضدحاملگی ، بسیاری از خانم ها تا ماه ها پس از قطع این نوع قرص ها نمی توانند باردار شوند. اختلالاتی که احتمالاً به ناباروری ارتباطی ندارند عبارتند از: خم شدگی رحم ؛ تومورهای فیبرویید کوچک در رحم ؛ یا ناتوانی در رسیدن به اوج لذت جنسی .

مشکلات باروری در زنان‌ در بلند مدت چه عوارضی برای مان به دنبال خواهد داشت؟

پریشانی روانی ، از جمله احساس گناه و بی کفایتی ، یا از دست دادن عزت نفس .

سلام 👋
به دکتر ساینا خوش آمدید.

در مورد بیماری مشکلات باروری در زنان‌ به دنبال چه چیزی هستید ؟

دکتر ساینا، مشاوره آنلاین پزشکی
دکتر ساینا، مشاوره آنلاین پزشکی
دکتر ساینا، مشاوره آنلاین پزشکی