نصب اپلیکیشن دکتر ساینا

تشخیص‌گر هوشمند علائم بیماری شما!

سلام. به دنبال چه چیزی هستید؟
عفونت کلامیدیایی‌

عفونت کلامیدیایی‌

عفونت کلامیدیایی‌ چیست ؟

عفونت کلامیدیایی ، کلامیدیاها انگل های داخل سلولی هستند که بسیاری از خصوصیات فیزیکی آنها مثل ویروس ها است . این میکرب ها باعث التهاب پیشابراه (لوله ای که مثانه را به خارج وصل می کند)، مهبل ، گردن رحم ، لوله های فالوپ ، مقعد و تخمدان ها می شوند. عفونت با این میکرب ها یکی از بیماری های شایع آمیزشی است . عفونت کلامیدیایی ممکن است به چشم ها یا ریه های نوزاد تازه به دنیا آمده نیز وارد شود. اگر میکرب کلامیدیا در زیر میکروسکوپ یا در کشت ترشحات هر کسی که فعالیت جنسی دارد دیده می شود، تمام شرکای جنسی وی باید درمان شوند.

عفونت کلامیدیایی‌ چه عواقبی را به دنبال خواهد داشت؟

با درمان آنتی بیوتیک به مقدار کافی ، عفونت کاملاً خوب می شود.

برای عفونت کلامیدیایی‌ چه دارو هایی باید مصرف کنیم؟

آنتی بیوتیک های خوراکی ، مثل تتراسیکلین ، که به مدت دو هفته مصرف می شود.

اگر دچار عفونت کلامیدیایی‌ شدم چه کار کنم؟

از فعالیت بیش از حد، گرما، و تعریق بیش از حد خودداری کنید. فعالیت جنسی را تا زمان کامل شدن درمان و رفع علایم متوقف کنید. برای بهبود حدود سه هفته صبر کنید.

چه راه هایی برای پیشگیری از عفونت کلامیدیایی‌ وجود دارد؟

استفاده از کاندوم درمان تمام شرکای جنسی فرد بیمار. درمان معمولاً با یک آنتی بیوتیک خوراکی مثل تتراسیکلین به مدت دو هفته انجام می گیرد.

برای تشخیص عفونت کلامیدیایی‌ چه آزمایشی باید انجام بدهیم؟

امکان دارد آزمایشات تشخیصی شامل تهیه نمونه برای دیدن زیر میکروسکوپ و کشت باشد. ناحیه تناسلی را تمیز نگاه دارید. برای یک کار از صابون ساده و غیرمعطر استفاده کنید. به جای خوابیدن در وان پر از آب ، بهتر است دوش بگیرید. لباس زیر باید نخی باشد. از لباس زیرهای نایلونی یا شبیه آن که اجازه تهویه مناسب هوا را نمی دهند استفاده نکنید. با لباس خیس ، به خصوص لباس شنای خیس ، به مدت طولانی نچرخید. پس از رفتن به توآلت ، ناحیه را از جلو به عقب بشویید. لاغر کردن در صورت چاقی از دوش مهبل استفاده نکنید. اگر دیابت دارید، برنامه درمانی خود را دقیقاً رعایت کنید. از پوشیدن شلوار تنگ خودداری کنید. پس از کامل کردن دوره درمان ، برای معاینه مجدد مراجعه نمایید. انجام آزمایش برای سایر بیماری های آمیزشی توصیه می شود.

زمانی که به عفونت کلامیدیایی‌ مبتلا شدیم، رژیم غذایی مان باید چگونه باشد؟

رژیم خاصی توصیه نمی شود.

عفونت کلامیدیایی‌ چه علائمی دارد؟

گاهی هیچ علامتی در مراحل اولیه وجود ندارد. ترشح از پیشابراه (در مردان ) تورم ، درد یا ترشح از مقعد قرمزی در مهبل یا نوک آلت تناسلی ترشح از مهبل درد شکمی تب ناراحتی به هنگام ادرار ناراحتی یا درد تناسلی

عوامل موثر در درمان عفونت کلامیدیایی‌ چیست ؟

با درمان آنتی بیوتیک به مقدار کافی ، عفونت کاملاً خوب می شود.

چه چیز هایی باعت بروز عفونت کلامیدیایی‌ می شوند؟

باکتری کلامیدیا تراکوماتیس که از راه جنسی انتقال می یابد. در صورتی که عفونت در مجرای تناسلی مادر حامله به هنگام زایمان وجود داشته باشد، نوزاد ممکن دچار عفونت شود.

عفونت کلامیدیایی‌ در بلند مدت چه عوارضی برای مان به دنبال خواهد داشت؟

امکان دارد حاملگی را عارضه دار کند. آلوده کردن شریک جنسی عقیم شدن در زنان عفونت کبد بروز عفونت ثانویه نشانگان رایتر

سلام 👋
به دکتر ساینا خوش آمدید.

در مورد بیماری عفونت کلامیدیایی‌ به دنبال چه چیزی هستید ؟

دکتر ساینا، مشاوره آنلاین پزشکی
دکتر ساینا، مشاوره آنلاین پزشکی
دکتر ساینا، مشاوره آنلاین پزشکی