نصب اپلیکیشن دکتر ساینا

تشخیص‌گر هوشمند علائم بیماری شما!

سلام. به دنبال چه چیزی هستید؟
دندان در آوردن‌

دندان در آوردن‌

دندان در آوردن‌ چیست ؟

پدیده دندان درآوردن عبارت است از ظهور متوالی دندان های شیری و دایمی . دندان های جدید به طور مداوم از 6 ماهگی تا 3 سالگی در می آیند. کودک بین 12-6 سالگی دندان های شیری خود را از دست می دهد و دندان های دایمی جای آنها را می گیرد. به طور متوسط اولین مجموعه دندان ها در مدت کوتاهی بعد از دومین سالروز تولد، کامل می گردد.

دندان در آوردن‌ چه عواقبی را به دنبال خواهد داشت؟

ناراحتی حاصل از دندان درآوردن را می توان به طور نسبی تسکین داد.

برای دندان در آوردن‌ چه دارو هایی باید مصرف کنیم؟

معمولاً برای ناراحتی حاصل از دندان درآوردن ، دارو لازم نیست . ممکن است استامینوفن یا یک کرم یا پماد مالیدنی برروی لثه برای تسکین ناراحتی ، توصیه شود.

اگر دچار دندان در آوردن‌ شدم چه کار کنم؟

محدودیتی وجود ندارد.

چه راه هایی برای پیشگیری از دندان در آوردن‌ وجود دارد؟

مشکلات مربوط به دندان در آوردن را نمی توان پیشگیری کرد ولی می توان علایم آن را تسکین داد. زمان دندان در آوردن بسیار متغیر است . البته توالی دندان در آوردن طبیعی در کودکان به شرح زیر است : اولین دندان ها (دندان های پیش تحتانی ) در حدود 6 ماهگی ، در دخترها زودتر از پسرها اولین دندان دایمی در حدود 6 سالگی دندان های آسیای کوچک بین 12-10 سالگی دندان های آسیای بزرگ در حدود 12 سالگی

برای تشخیص دندان در آوردن‌ چه آزمایشی باید انجام بدهیم؟

لثه کودک را با انگشتان خود مالش دهید؛ این امر بسیار آرامبخش است . یک پارچه شستشوی زبر را منجمد کنید و اجازه دهید که کودک آن را بجود. به کودک یک بیسکویت مخصوص دوران دندان درآوردن و یا حلقه پلاستیکی مخصوص دندان درآوردن بدهید (می توانید آن را سرد کنید). یا یک سواب کتان و آب ، دندان های تازه و لثه را تمیز کنید یا این که با پیچیدن یک پارچه شستشوی نرم دور انگشت خود، دندان های کودک و لثه او را تمیز کنید. قبل از مسواک زدن منظم ، صبر کنید تا کودک 3-2 ساله شود. در این سن ، کودکان می خواهند با مسواک زدن از والدین خود تقلید کنند. در 3-2 سالگی مراجعه منظم به دندانپزشک را آغاز کنید. در 5 سالگی به کودک توضیح دهید که افتادن دندان کودک طبیعی است . این امر مانع می شود که کودک در هنگام شروع افتادن دندان هایش نگران گردد.

زمانی که به دندان در آوردن‌ مبتلا شدیم، رژیم غذایی مان باید چگونه باشد؟

رژیم غذایی خاصی ندارد.

دندان در آوردن‌ چه علائمی دارد؟

تولید بیش از حد بزاق ، دندان قروچه و جویدن هر چیزی که بچه بتواند بگیرد. درد (این علامت را نمی توان ثابت کرد ولی احتمالاً ایجاد می گردد). لثه ها ممکن است قرمز و متورم شوند. تحریک پذیری کج خلقی ؛ لجبازی اشکال در به خواب رفتن گریه بیش از حدمعمول دندان در آوردن هرگز نباید علت تب ، استفراغ ، اسهال ، بی اشتهایی طولانی ، درد گوش ، تشنج ، سرفه یا بثور محل پوشک در نظر گرفته شود. اینها علایم یک بیماری هستند.

عوامل موثر در درمان دندان در آوردن‌ چیست ؟

ناراحتی حاصل از دندان درآوردن را می توان به طور نسبی تسکین داد.

چه چیز هایی باعت بروز دندان در آوردن‌ می شوند؟

تکامل فیزیولوژیک طبیعی .

دندان در آوردن‌ در بلند مدت چه عوارضی برای مان به دنبال خواهد داشت؟

دندان درآوردن ممکن است به اشتباه به عنوان یک بیماری تب زا تشخیص داده شود.

سلام 👋
به دکتر ساینا خوش آمدید.

در مورد بیماری دندان در آوردن‌ به دنبال چه چیزی هستید ؟

دکتر ساینا، مشاوره آنلاین پزشکی
دکتر ساینا، مشاوره آنلاین پزشکی
دکتر ساینا، مشاوره آنلاین پزشکی