نصب اپلیکیشن دکتر ساینا

تشخیص‌گر هوشمند علائم بیماری شما!

سلام. به دنبال چه چیزی هستید؟
گاستریت ، ورم معده‌

گاستریت ، ورم معده‌

گاستریت ، ورم معده‌ چیست ؟

گاستریت (ورم معده ) عبارت است از آزردگی ، التهاب ، زخم سطحی یا عفونت خفیف مخاط معده . این بیماری ممکن است حاد باشد و به صورت یک حمله ناگهانی رخ دهد، یا مزمن باشد و تدریجاً در طی مدتی طولانی ایجاد شود. گاستریت در واقع جزئی از یک طیف بیماری است که شامل زخم سطحی معده نیز می شود.

گاستریت ، ورم معده‌ چه عواقبی را به دنبال خواهد داشت؟

اگر علت پیدا شده و حذف شود، معمولاً در عرض چند روز خوب می شود.

برای گاستریت ، ورم معده‌ چه دارو هایی باید مصرف کنیم؟

برای ناراحتی و درد خفیف می توان از داروهای خنثی کننده اسید یا استامینوفن استفاده کرد. از آسپیرین استفاده نکنید. امکان دارد سایر داروها مثل داروهای بهبوددهنده زخم تجویز شوند.

اگر دچار گاستریت ، ورم معده‌ شدم چه کار کنم؟

با رو به بهبود گذاشتن علایم ، فعالیت های عادی خود را از سر گیرید.

چه راه هایی برای پیشگیری از گاستریت ، ورم معده‌ وجود دارد؟

در خوردن و آشامیدن تعادل را رعایت کنید. وعده های غذایی را جا نیاندازید و نظم غذایی را رعایت کنید. از خوردن غذاهایی که هضم آنها برای شما مشکل است پرهیز کنید. سیگار نکشید حتی المقدور از مصرف داروهایی که معده شما را آزرده می سازند خودداری کنید.

برای تشخیص گاستریت ، ورم معده‌ چه آزمایشی باید انجام بدهیم؟

تشخیص با آندوسکوپی و دیدن درون معده انجام می گیرد (با استفاده از یک لوله انعطاف پذیر که از مری به داخل معده هدایت می شود). به هنگام آندوسکوپی امکان دارد تکه کوچکی از بافت از مخاط معده برداشته شود و برای بررسی پاتولوژی فرستاده می شود. اهداف درمان عبارتند از رفع علایم و حذف دارو یا ماده ای که باعث آزردگی معده می شود یا علل دیگر سیگار نکشید. در صورت بروز خونریزی زیاد ممکن است نیاز به بستری کردن وجود داشته باشد.

زمانی که به گاستریت ، ورم معده‌ مبتلا شدیم، رژیم غذایی مان باید چگونه باشد؟

در روز اول حمله ورم معده غذاهای جامد نخورید. مرتباً مایعات بنوشید، ترجیحاً شیر یا آب . تدریجاً رژیم غذایی عادی خود را از سر گیرید، اما از غذاهای داغ و پر ادویه ، الکل ، قهوه ، و غذاهای اسیدی پرهیز کنید تا زمانی که علایم کاملاً برطرف شوند.

گاستریت ، ورم معده‌ چه علائمی دارد؟

درد شکمی و دل پیچه سیاه شدن اجابت مزاج در اثر خونریزی گوارشی گاهی استفراغ بی اشتهایی تب ضعف تورم شکم درد تند و تیز، مبهم ، یا آزاردهنده در قفسه سینه مزه اسید در دهان تهوع خفیف و ندرتاً اسهال آروغ یا نفخ

عوامل موثر در درمان گاستریت ، ورم معده‌ چیست ؟

اگر علت پیدا شده و حذف شود، معمولاً در عرض چند روز خوب می شود.

چه چیز هایی باعت بروز گاستریت ، ورم معده‌ می شوند؟

تولید بیش از اندازه اسید معده در اثر نوشیدن زیاد الکل ، سیگار کشیدن ، یا پرخوری (خصوصاً خوردن غذاهایی که به سادگی هضم نمی شوند). عفونت باکتریایی عفونت ویروسی . این نوع از ورم معده ممکن است مسری باشد. واکنش نامطلوب به الکل ، کافئین ، یا داروها گاهی علت آن ناشناخته است

گاستریت ، ورم معده‌ در بلند مدت چه عوارضی برای مان به دنبال خواهد داشت؟

خونریزی یکی از عوارض ناشایع ولی خطرناک ورم معده است ، خصوصاً در سالمندان .

سلام 👋
به دکتر ساینا خوش آمدید.

در مورد بیماری گاستریت ، ورم معده‌ به دنبال چه چیزی هستید ؟

دکتر ساینا، مشاوره آنلاین پزشکی
دکتر ساینا، مشاوره آنلاین پزشکی
دکتر ساینا، مشاوره آنلاین پزشکی