نصب اپلیکیشن دکتر ساینا

تشخیص‌گر هوشمند علائم بیماری شما!

سلام. به دنبال چه چیزی هستید؟
گاسترو آنتریت‌

گاسترو آنتریت‌

گاسترو آنتریت‌ چیست ؟

گاسترو آنتریت عبارت است از آزردگی و عفونت لوله گوارش که غالباً می تواند باعث به هم خوردن ناگهانی و گاهی شدید وضعیت گوارشی شود. گاستروآنتریت ممکن است با کولیت اسپاستیک اشتباه گرفته شود. گاستروآنتریت در تمام سنین روی می دهد اما در کودکان کم سن و سال (5-1 سال ) و افراد بالای 60 سال شدیدتر است .

گاسترو آنتریت‌ چه عواقبی را به دنبال خواهد داشت؟

استفراغ و اسهال معمولاً در عرض 5-2 روز برطرف می شود، اما بزرگسالان ممکن است تا یک هفته دچار ضعف و خستگی باشند.

برای گاسترو آنتریت‌ چه دارو هایی باید مصرف کنیم؟

معمولاً هیچ دارویی مورد نیاز نیست ، اما اگر گاستروآنتریت شدید یا طولانی مدت باشد، امکان دارد داروی ضد تهوع و ضد اسهال تجویز شود. بعضی از داروهای ضد اسهال (مثل لوموتیل ) ممکن است باعث طولانی شدن اسهال و ناراحتی بیشتر شوند. امکان دارد برای بعضی از باکتری ها و انگل ها درمان آنتی بیوتیکی اختصاصی مورد نیاز باشد.

اگر دچار گاسترو آنتریت‌ شدم چه کار کنم؟

تا زمانی که تهوع ، استفراغ ، اسهال و تب برطرف نشده باشند در رختخواب استراحت کنید.

چه راه هایی برای پیشگیری از گاسترو آنتریت‌ وجود دارد؟

اگر شما یا یکی از اطرافیان گاستروآنتریت دارید، دستان خود را مرتب بشویید. هر چقدر که می توانید از علل و عوامل خطری که در بالا ذکر شد اجتناب کنید. به هنگام آماده کردن غذا بهداشت را رعایت کنید.

برای تشخیص گاسترو آنتریت‌ چه آزمایشی باید انجام بدهیم؟

اقدامات تشخیصی ممکن است شامل آزمایش خون و مدفوع باشد. درمان معمولاً حمایتی است (استراحت ، مایعات ) موارد خفیف نیازی به بستری ندارند و در منزل درمان می شوند. لزومی ندارد افرادی که گاستروآنتریت دارند از بقیه جدا شوند. بستری شدن در صورتی که کم آبی شدید باشد.

زمانی که به گاسترو آنتریت‌ مبتلا شدیم، رژیم غذایی مان باید چگونه باشد؟

مرتباً قطعات یخ بمکید یا مقدار کمی از مایعات رقیق بنوشید. پس از متوقف شدن اسهال و استفراغ ، مقادیر کمی از مایعات رقیق مثل چای ، سودا، سوپ رقیق ، یا ژلاتین بنوشید. اگر تا 12 ساعت با مایعات مشکلی پیش نیامد، مقادیر کمی از غذاهای نرم مثل غلات ، برنج ، تخم مرغ ، یا سیب زمینی پخته شده ، و ماست بخورید. اگر تا 3-2 روز با غذاهای نرم مشکلی پیش نیامد، تدریجاً رژیم عادی خود را از سر گیرید. از خوردن یا آشامیدن موارد زیر تا چند روز بعد از خودداری کنید: الکل ، غذاهای پر ادویه (پیتزا، اسپاگتی ، پیاز)، سس گوشت ، سبزیجات و میوه های خام ، سس سالاد، قهوه و شیر

گاسترو آنتریت‌ چه علائمی دارد؟

تهوع و گاهی استفراغ اسهال که می تواند از روزانه 3-2 بار اجابت مزاج شل تا تعداد زیادی اجابت مزاج آبکی متغیر باشد. دل پیچه ، درد، یا حساس بودن شکم هنگام لمس بی اشتهایی تب ضعف

عوامل موثر در درمان گاسترو آنتریت‌ چیست ؟

استفراغ و اسهال معمولاً در عرض 5-2 روز برطرف می شود، اما بزرگسالان ممکن است تا یک هفته دچار ضعف و خستگی باشند.

چه چیز هایی باعت بروز گاسترو آنتریت‌ می شوند؟

انواع مختلفی از ویروس ها، باکتری ها، یا انگل ها که غذا یا آب را آلوده می کنند. مصرف مسهل های قوی تغییر در باکتری هایی که معمولاً در روده ها وجود دارند. وجود سموم شیمیایی در بعضی گیاهان ، غذاهایی دریایی ، یا غذاهای آلوده مسمومیت با فلزات سنگین

گاسترو آنتریت‌ در بلند مدت چه عوارضی برای مان به دنبال خواهد داشت؟

کم آبی جدی که نیازمند سرم باشد. وجود یک بیماری جدی غیر از گاستروآنتریت که به دلیل شباهت علایم گاستروآنتریت به علایم آن ، ممکن است با گاستروآنتریت اشتباه گرفته شود.

سلام 👋
به دکتر ساینا خوش آمدید.

در مورد بیماری گاسترو آنتریت‌ به دنبال چه چیزی هستید ؟

دکتر ساینا، مشاوره آنلاین پزشکی
دکتر ساینا، مشاوره آنلاین پزشکی
دکتر ساینا، مشاوره آنلاین پزشکی