نصب اپلیکیشن دکتر ساینا

تشخیص‌گر هوشمند علائم بیماری شما!

سلام. به دنبال چه چیزی هستید؟
سکسکه‌

سکسکه‌

سکسکه‌ چیست ؟

سکسکه عبارت است از انقباضات ناخودآگاه و مکرر عضله دیافراگم . سکسکه یک علامت است و نه یک بیماری . در ایجاد سکسکه دیافراگم عضله بزرگ و نازکی که قفسه سینه را از شکم جدا می سازد و عصب فرنیک (عصبی که دیافراگم را به مغز وصل می کند) نقش دارند. تقریباً همه ممکن است دچار سکسکه شوند، حتی جنینی که در رحم مادر است .

سکسکه‌ چه عواقبی را به دنبال خواهد داشت؟

سکسکه کوتاه مدت معمولاً نشان دهنده بیماری نیست . این نوع سکسکه به طور خود به خودی یا غالباً با درمانی که شرح آن داده خواهد شد برطرف می شود. سکسکه مداوم فرد را مستأصل می کند و نیاز به انجام اقداماتی برای فهمیدن دلیل آن وجود دارد.

برای سکسکه‌ چه دارو هایی باید مصرف کنیم؟

معمولاً دارویی برای اختلال مورد نیاز نیست .

اگر دچار سکسکه‌ شدم چه کار کنم؟

محدودیتی برای آن وجود ندارد.

چه راه هایی برای پیشگیری از سکسکه‌ وجود دارد؟

در حال حاضر نمی توان از آن پیشگیری کرد.

برای تشخیص سکسکه‌ چه آزمایشی باید انجام بدهیم؟

روش هایی که در این جا ذکر می شوند برای دوره های کوتاه مدت سکسکه هستند. سکسکه طولانی مدت باید تحت بررسی پزشکی قرار گیرد. یک یا تعداد بیشتری از روش های زیر را به کار بندید تا بهترین آنها برای شما معلوم شود. نفس خود را نگاه دارید و تا 10 بشمارید. داخل یک کیسه کاغذی تنفس کنید. از کیسه پلاستیکی استفاده نکنید زیرا ممکن است به سوراخ بینی بچسبد. انگشت شست خود را بین دندان ها و لب بالا قرار دهید. سپس لب بالا را با انگشت سبابه خود، درست در زیر سوراخ بینی سمت راست ، فشار دهید. انگشتان سبابه خود را حدود 20 ثانیه داخل هر دو گوش فشاردهید. یک لیوان آب را به سرعت بنوشید. نان خشک یا یخ خرد شده قورت دهید. زبان خود را به ملایمت بکشید. چشمان خود را ببندید و فشار ملایمی را به کره های چشم وارد کنید. یک قاشق چایخوری شکر خشک بخورید

زمانی که به سکسکه‌ مبتلا شدیم، رژیم غذایی مان باید چگونه باشد؟

رژیم خاصی توصیه نمی شود.

سکسکه‌ چه علائمی دارد؟

یک صدای تند و سریع که در اثر گرفتگی دیافراگم از دهان خارج می شود. این گرفتگی ، عضلات ته گلو را به هنگام دم می بندد.

عوامل موثر در درمان سکسکه‌ چیست ؟

سکسکه کوتاه مدت معمولاً نشان دهنده بیماری نیست . این نوع سکسکه به طور خود به خودی یا غالباً با درمانی که شرح آن داده خواهد شد برطرف می شود. سکسکه مداوم فرد را مستأصل می کند و نیاز به انجام اقداماتی برای فهمیدن دلیل آن وجود دارد.

چه چیز هایی باعت بروز سکسکه‌ می شوند؟

تحریک اعصابی که عضلات تنفسی ، خصوصاً دیافراگم ، را تحریک می کنند. علت سکسکه کوتاه مدت معمولاً ناشناخته است . در صورتی که سکسکه طولانی مدت باشد یا به طور مکرر رخ دهد، امکان دارد به علل زیر ایجاد شده باشد: خوردن یا آشامیدن غذا یا نوشیدنی داغ یا مواد تحریک کننده بیماری های پرده جنب (پرده نازکی که روی ریه ها را می پوشاند). ذات الریه اورمی (جمع شدن مواد زاید سمی در اثر نارسایی کلیه ) الکلی بودن مصرف بعضی از داروها اختلالات معده ، مری ، روده یا لوزالعمده حاملگی تحریک مثانه هپاتیت گسترش سرطان از یک قسمت از بدن به کبد یا قسمتی از پرده جنب سابقه عمل جراحی اخیر، خصوصاً جراحی روی شکم علل عاطفی

سکسکه‌ در بلند مدت چه عوارضی برای مان به دنبال خواهد داشت؟

عارضه ای وجود ندارد، مگر این که سکسکه طولانی مدت باشد و وجود یک بیماری جدی را مطرح کند.

سلام 👋
به دکتر ساینا خوش آمدید.

در مورد بیماری سکسکه‌ به دنبال چه چیزی هستید ؟

دکتر ساینا، مشاوره آنلاین پزشکی
دکتر ساینا، مشاوره آنلاین پزشکی
دکتر ساینا، مشاوره آنلاین پزشکی