اپلیکیشن دکتر ساینا

پزشک همیشه همراه شماست !

سلام. به دنبال چه چیزی هستید؟
تند شدن غیرطبیعی ضربان قلب‌

تند شدن غیرطبیعی ضربان قلب‌

تند شدن غیرطبیعی ضربان قلب‌ چیست ؟

تند شدن غیرطبیعی ضربان قلب عبارت است از تندی ضربان قلب به نحوی که قلب بسیار سریع تر از حالت طبیعی می زند بدون این که فرد فعالیت زیادی داشته باشد. این تندی ضربان قلب بین 150 تا 300 ضربان در دقیقه است . فردی که بیماری قلبی ندارد ممکن است با ورزش ضربان قلب را به 160 بار دقیقه یا بیشتر برساند که البته این طبیعی است و مشکلی محسوب نمی شود. انواع تند شدن غیرظبیعی ضربان قلب عبارتند از فیبریلاسیون دهلیزی ، تند ضربانی سینوسی ، تند ضربانی فوق بطنی ، و تند ضربانی بطنی .

تند شدن غیرطبیعی ضربان قلب‌ چه عواقبی را به دنبال خواهد داشت؟

اکثر موارد موقتی و خوش خیم هستند. تند شدن غیرطبیعی ضربان قلب را معمولاً می توان با درمان کنترل کرد.

برای تند شدن غیرطبیعی ضربان قلب‌ چه دارو هایی باید مصرف کنیم؟

در مواردی که حمله تند ضربانی تکرار می شود، امکان دارد یک یا چند دارو برای کنترل ضرباهنگ قلب تجویز شوند. این داروها می توانند شامل دیژیتال ، کینیدین ، مسدودکنندهای کانال کلسیم ، پروکاینامید، و مسدودکننده های بتا آدرنرژیک باشند.

اگر دچار تند شدن غیرطبیعی ضربان قلب‌ شدم چه کار کنم؟

به هنگام بروز حمله ، تا زمانی که ضربان قلب به حالت طبیعی باز نگشته باشد دراز بکشید. بین حملات ، با نظر پزشک ، به طور منظم ورزش کنید. آمادگی جسمانی به پیشگیری از بروز حملات تند ضربانی قلب کمک می کند.

چه راه هایی برای پیشگیری از تند شدن غیرطبیعی ضربان قلب‌ وجود دارد؟

سیگار نکشید. حتی المقدور استرس زندگی خود را کم کنید. از دکونژستان ها؛ داروهای کم کننده اشتها؛ قهوه زیاد؛ کولا و سایر محرک ها با یا بدون کافئین ؛ و آمفتامین ها پرهیز کنید.

برای تشخیص تند شدن غیرطبیعی ضربان قلب‌ چه آزمایشی باید انجام بدهیم؟

بررسی های تشخیصی ممکن است شامل نوار قلب ، و استفاده از دستگاه هولتر (نوار قلب 24 ساعته ) باشند. بستری کردن بیمار، در صورتی که حمله تندضربانی ، علی رغم درمان ، ادامه یابد. ندرتاً استفاده از شوک الکتریکی کنترل شده گاهی با اقدامات زیر می توان ضربان قلب را کاهش داد: ـ نگاه داشتن نفس به طور کوتاه مدت ـ نیشگون گرفتن از پوست بازو به قدری که باعث درد شود. ـ زدن آب سرد به صورت ، فرو بردن سر در آب سرد به مدت کوتاه ، یا دوش سرد به طوری که آب سرد روی سر بریزد. ـ در بینی و دهان خود را بگیرید و سعی کنید به ملایمت هوا را از بینی خارج کنید به طوری که احساس کنید پرده های گوش به سمت بیرون حرکت می کنند. ـ ناحیه کاروتید گردن را ماساژ دهید، البته منوط به این که روش انجام بدون خطر این تکنیک را فرا گرفته باشید (از پزشک یا سایر پرسنل پزشکی در این زمینه کمک بخواهید).

زمانی که به تند شدن غیرطبیعی ضربان قلب‌ مبتلا شدیم، رژیم غذایی مان باید چگونه باشد؟

رژیم خاصی توصیه نمی شود.

تند شدن غیرطبیعی ضربان قلب‌ چه علائمی دارد؟

تپش قلب . نبض بین 180-100 بار در دقیقه می زند که بسیار سریع تر از حالت طبیعی است . غش کردن یا احساس نزدیک بودن مرگ درد قفسه سینه سرفه ناخودآگاه تنگی نفس

عوامل موثر در درمان تند شدن غیرطبیعی ضربان قلب‌ چیست ؟

اکثر موارد موقتی و خوش خیم هستند. تند شدن غیرطبیعی ضربان قلب را معمولاً می توان با درمان کنترل کرد.

چه چیز هایی باعت بروز تند شدن غیرطبیعی ضربان قلب‌ می شوند؟

ناشناخته هستند. این حالت می تواند در افراد جوانی که هیچ گونه شواهدی از بیماری ندارند رخ دهد، اما در عین حال در افراد مسنی که دچار بیماری سرخرگ های قلب هستند نیز رخ می دهد.

تند شدن غیرطبیعی ضربان قلب‌ در بلند مدت چه عوارضی برای مان به دنبال خواهد داشت؟

در صورتی که ضربان قلب به حالت طبیعی باز گردانده نشود، امکان دارد نارسایی احتقانی قلب ، حمله قلبی ، یا ایست قلبی ، که جان بیمار را به خطر می اندازند رخ دهند.

سلام 👋
به دکتر ساینا خوش آمدید.

در مورد بیماری تند شدن غیرطبیعی ضربان قلب‌ به دنبال چه چیزی هستید ؟

دکتر ساینا، مشاوره آنلاین پزشکی
دکتر ساینا، مشاوره آنلاین پزشکی
دکتر ساینا، مشاوره آنلاین پزشکی