اپلیکیشن دکتر ساینا

پزشک همیشه همراه شماست !

سلام. به دنبال چه چیزی هستید؟
بیماری دریچه ای قلب‌

بیماری دریچه ای قلب‌

بیماری دریچه ای قلب‌ چیست ؟

بیماری دریچه ای قلب عبارت است از عارضه بیماری هایی که دریچه های قلب را از شکل می اندازند یا تخریب می کنند. قلب 4 دریچه دارد. دریچه های دولتی (میترال ) و سه لتی (تریکوسپید) که دریچه های اصلی قلب به شمار می روند، کنترل جریان خون به درون بطن ها را به عهده دارند. دریچه های آئورت و ریوی نیز کنترل جریان خون به خارج از قلب را به عهده دارند. عملکرد درست دریچه ها برای کارآمدی قلب به عنوان یک پمپ اهمیت حیاتی دارد.

بیماری دریچه ای قلب‌ چه عواقبی را به دنبال خواهد داشت؟

به بیماری زمینه ساز بستگی دارد. بسیاری از عوراض بیماری های دریچه ای را می توان با دارو کنترل یا با جراحی معالجه نمود.

برای بیماری دریچه ای قلب‌ چه دارو هایی باید مصرف کنیم؟

آنتی بیوتیک ها برای درمان یا پیشگیری از عفونت باکتریایی دریچه قلب داروهای ضد نامنظمی ضرباهنگ قلب برای پایدار کردن این نوع نامنظمی ها داروی دیژیتال برای تقویت یا تنظیم ضربان قلب در بعضی از موارد، داروهای ضد انعقاد پس از عمل جراحی

اگر دچار بیماری دریچه ای قلب‌ شدم چه کار کنم؟

تا حدی که می توانید تحمل کنید. در بعضی از انواع بیماری دریچه قلب نیازی به محدود کردن فعالیت نیست .

چه راه هایی برای پیشگیری از بیماری دریچه ای قلب‌ وجود دارد؟

در صورت وجود بیماری هایی که باعث آسیب به دریچه قلب می شوند، برای درمان به پزشک مراجعه کنید (مثلاً در مورد بالا بودن فشارخون ، آندوکاردیت ، و سیفلیس ). برای پیشگیری از تب روماتیسمی ، باید برای عفونت های استرپتوککی آنتی بیوتیک مصرف شود. اگر سابقه خانوادگی بیماری مادرزادی قلب را دارید، پیش از تشکیل خانواده ، برای مشاوره ژنتیکی مراجعه کنید.

برای تشخیص بیماری دریچه ای قلب‌ چه آزمایشی باید انجام بدهیم؟

بررسی های تشخیصی ممکن است شامل آزمایش خون ، نوار قلب ، اکوکاردیوگرافی ، عکسبرداری از قلب و ریه ها با اشعه ایکس ، و آنژیوگرافی باشد. وارد کردن کاتتر به قلب امکان دارد برای تصحیح نقص دریچه ای یا درآوردن دریچه بیمار یا آسیب دیده و جایگزنی کردن آن (با دریچه مصنوعی یا دریچه ساخته شده از بافت انسانی یا گاوی ، یا دریچه انسانی از یک فرد فوت شده ) جراحی انجام شود. در مراجعه به هر پزشک ، دندانپزشک ، یا به متخصص بیهوشی ، بیماری خود را اطلاع دهید. حتی اگر فکر می کنید که آنها جزئیات پرونده پزشکی شما را می دانند نیز این نکته را یادآوری کنید.

زمانی که به بیماری دریچه ای قلب‌ مبتلا شدیم، رژیم غذایی مان باید چگونه باشد؟

رژیم غذایی کم چرب و کم نمک

بیماری دریچه ای قلب‌ چه علائمی دارد؟

گاهی بدون علامت خستگی و ضعف منگی یا غش درد قفسه سینه تنگی تنفس ، که گاهی فرد را از خواب بیدار می کند. احتقان ریه نامنظمی های ضرباهنگ قلب وجود صداهای غیرطبیعی در قلب که پزشک به کمک گوشی می تواند آنها را بشوند. بالا یا پایین بودن فشارخون

عوامل موثر در درمان بیماری دریچه ای قلب‌ چیست ؟

به بیماری زمینه ساز بستگی دارد. بسیاری از عوراض بیماری های دریچه ای را می توان با دارو کنترل یا با جراحی معالجه نمود.

چه چیز هایی باعت بروز بیماری دریچه ای قلب‌ می شوند؟

بیماری دریچه ای قلب اساساً به دو نوع تقسیم می شود: تنگ شدن دریچه که جلوی جریان طبیعی خون را می گیرد، یا گشادشدن دریچه که باعث برگشت خون به عقب و به درون قلب می شود. اختلال دریچه ای ممکن است ارثی باشد یا توسط یکی از موارد زیر به وجود آید: تب روماتیسمی عارضه ای از گلودرد استرپتوککی آترواسکلروز (تصلب شرایین ) بالا بودن فشارخون نقایص مادرزادی قلب آندوکاردیت و تزریق موادمخدر در رگ ندرتاً سیفلیس تزریق موادمخدر در رگ یک خطر عمده است .

بیماری دریچه ای قلب‌ در بلند مدت چه عوارضی برای مان به دنبال خواهد داشت؟

عفونت دریچه ها نارسایی احتقانی قلب

سلام 👋
به دکتر ساینا خوش آمدید.

در مورد بیماری بیماری دریچه ای قلب‌ به دنبال چه چیزی هستید ؟

دکتر ساینا، مشاوره آنلاین پزشکی
دکتر ساینا، مشاوره آنلاین پزشکی
دکتر ساینا، مشاوره آنلاین پزشکی