اپلیکیشن دکتر ساینا

پزشک همیشه همراه شماست !

سلام. به دنبال چه چیزی هستید؟
بیماری آندوکاردیت‌

بیماری آندوکاردیت‌

بیماری آندوکاردیت‌ چیست ؟

آندوکاردیت عبارت است از یک عفونت غیر مسری که عضله قلب ، دریچه های قلب ، و آندوکاردیوم (پوشش داخلی حفرات یا دریچه های قلب ) را درگیر می سازد.

بیماری آندوکاردیت‌ چه عواقبی را به دنبال خواهد داشت؟

معمولاً با تشخیص و درمان زودهنگام قابل معالجه است ، امابهبود ممکن است هفته ها طول بکشد. اگر درمان به تأخیر افتد، عملکرد قلب کاهش یافته و نارسایی احتقانی قلب و مرگ رخ خواهد داد.

برای بیماری آندوکاردیت‌ چه دارو هایی باید مصرف کنیم؟

مصرف آنتی بیوتیک به مدت چندین هفته برای مبارزه با عفونت . غالباً آنتی بیوتیک به صورت تزریقی مصرف می شود.

اگر دچار بیماری آندوکاردیت‌ شدم چه کار کنم؟

تا زمان بهبودی کامل در رختخواب استراحت کنید. زمانی که در رختخواب استراحت می کنید، پاهای خود را مرتب خم و راست کنید تا از تشکیل لخته در سیاهرگ های عمقی پا پیشگیری شود. فعالیت های عادی خود را در صورتی که وضعیت جسمی تان اجازه دهد از سر بگیرید.

چه راه هایی برای پیشگیری از بیماری آندوکاردیت‌ وجود دارد؟

اگر دریچه قلبتان آسیب دیده است یا صدای غیر طبیعی در قلب شما شنیده می شود: پیش از انجام هر گونه اقدام پزشکی که امکان ورود باکتری ها به خون در طی آن وجود دارد به پزشک یا دندانپزشک اطلاع دهید و آنتی بیوتیک مناسب جهت پیشگیری از بروز آندوکاردیت دریافت کنید. این مسأله به خصوص باید قبل از کارهای دندانپزشکی ، زایمان ، و جراحی در دستگاه ادراری یا گوارش مدنظر قرار گیرد. هیچگاه الکل ننوشید. قبل از حامله شدن ، با پزشک خود مشورت کنید. مواد مخدر تزریقی مصرف نکنید.

برای تشخیص بیماری آندوکاردیت‌ چه آزمایشی باید انجام بدهیم؟

اقدامات تشخیصی ممکن است عبارت باشند از: شمارش سلول های خون و کشت خون ، نوار قلب ، عکس برداری از قلب و ریه ها با اشعه ایکس ، و اکوکاردیوگرام - هدف درمان ، ریشه کنی میکروب ها با دارو، و فراهم آوردن مراقبت های حمایتی برای رفع علایم است . - بستری شدن در بیمارستان در مرحله حاد بیماری . زمانی که وضعیت بیمار با ثبات شد، بعضی از بیماران را می توان از بیمارستان ترخیص کرد و ادامه مراقبت از آنها را در منزل پی گرفت . - جراحی برای تعویض دریچه عفونی شده در بعضی از بیماران - اگر دریچه قلبتان آسیب دیده است ، قبل از هر اقدام پزشکی ، مشکل خود را به پزشک یا دندانپزشک اطلاع دهید. در برخی از موقعیت ها، نیاز به استفاده از آنتی بیوتیک برای پیشگیری از آندوکاردیت وجود خواهد داشت . - پس از رهایی از آندوکاریت ، مرتب زیر نظر پزشک باشید تا از عود بیماری پیشگیری شود. - همیشه دست بند یا گردن آویز مخصوص که نشان دهنده مشکل پزشکی شما باشد همراه داشته باشید. در کیف پول خود روی یک کارت فهرست آنتی بیوتیک های مورد نیاز برای مصرف پیش از کارهای دندانپزشکی و پزشکی را یادداشت کنید.

زمانی که به بیماری آندوکاردیت‌ مبتلا شدیم، رژیم غذایی مان باید چگونه باشد؟

رژیم خاصی توصیه نمی شود.

بیماری آندوکاردیت‌ چه علائمی دارد؟

علایم زودهنگام : خستگی و ضعف تب ، لرز و تعریق زیاد، خصوصاً در شب کاهش وزن دردهای مبهم وجود صدای غیر طبیعی در قلب علایم دیر هنگام : لرز شدید و تب بالا تنگی نفس در هنگام فعالیت تورم پاها و شکم تند یا نامنظم شدن ضربان قلب

عوامل موثر در درمان بیماری آندوکاردیت‌ چیست ؟

معمولاً با تشخیص و درمان زودهنگام قابل معالجه است ، امابهبود ممکن است هفته ها طول بکشد. اگر درمان به تأخیر افتد، عملکرد قلب کاهش یافته و نارسایی احتقانی قلب و مرگ رخ خواهد داد.

چه چیز هایی باعت بروز بیماری آندوکاردیت‌ می شوند؟

باکتری ها یا قارچ هایی که وارد خون می شوند و دریچه ها و پوشش داخلی قلب را در کسانی که قبلاً آسیب قلبی (به قسمت عوامل خطر در زیر مراجعه کنید) داشته اند عفونی می کنند. باکتری ها یا قارچ ها به دریچه ها، عضله ، و پوشش داخلی قلب آسیب وارد می آورند یا آسیبی که از قبل وجود داشته است را تشدید می کنند.

بیماری آندوکاردیت‌ در بلند مدت چه عوارضی برای مان به دنبال خواهد داشت؟

تشکیل لخته های خونی که ممکن است به مغز، کلیه ها، یا احشای شکمی بروند و باعث بروز عفونت ، آبسه ، یا سکته مغزی شوند. اختلالات ریتم قلب (شایعترین آن فیبریلاسیون دهلیزی است )

سلام 👋
به دکتر ساینا خوش آمدید.

در مورد بیماری بیماری آندوکاردیت‌ به دنبال چه چیزی هستید ؟

دکتر ساینا، مشاوره آنلاین پزشکی
دکتر ساینا، مشاوره آنلاین پزشکی
دکتر ساینا، مشاوره آنلاین پزشکی