نصب اپلیکیشن دکتر ساینا

تشخیص‌گر هوشمند علائم بیماری شما!

سلام. به دنبال چه چیزی هستید؟
بیماری پریکاردیت حاد

بیماری پریکاردیت حاد

بیماری پریکاردیت حاد چیست ؟

پریکاردیت حاد التهاب پریکارد (غشای نازک اطراف قلب ). این بیماری مسری یا سرطانی نیست ، مگر این که خود ناشی از گسترش یک سرطان در ناحیه دیگری از بدن باشد.

بیماری پریکاردیت حاد چه عواقبی را به دنبال خواهد داشت؟

پریکاردیت معمولاً در عرض 6 ماه بهبود می یابد به جز پریکاردیت ناشی از سرطان . پریکاردیت پس از بهبودی هیچ گونه اختلال عملکرد در پی نخواهد داشت .

برای بیماری پریکاردیت حاد چه دارو هایی باید مصرف کنیم؟

درمان ضدالتهابی با آسپیرین معمولاً توصیه می شود. داروهای استروییدی در موارد شدید پریکاردیت ممکن است تجویز شوند. در صورت عدم کنترل درد با آسپیرین ، تجویز مسکن های قوی تر ممکن است لازم گردد. در صورت وجود عفونت باکتریایی از آنتی بیوتیک ها ممکن است استفاده شود. همچنین در موارد پریکاردیت قارچی ، آمنفوتریپسین بی و در پریکاردیت سلی ، داروهای ضد سل تجویز می گردد.

اگر دچار بیماری پریکاردیت حاد شدم چه کار کنم؟

تا زمان فروکش تب و درد در بستر استراحت نمایید. پس از آن فعالیت های خود را به تدریج از سر بگیرید. فعالیت جنسی را پس از برطرف شدن تب و درد می توانید از سر بگیرید.

چه راه هایی برای پیشگیری از بیماری پریکاردیت حاد وجود دارد؟

هیچ روش خاص پیشگیری جز درمان اختلالات زمینه ساز پریکاردیت وجود ندارد.

برای تشخیص بیماری پریکاردیت حاد چه آزمایشی باید انجام بدهیم؟

بررسی های تشخیص ممکن است شامل رادیوگرافی قفسه سینه ، سی تی اسکن یا ام آرآی قفسه سینه ، نوار قلب ، اکوکاردیوگرافی ، و کاتتریزاسیون قلبی باشد. پریکاردیوسنتز (کشیدن مایع از کیسه پریکارد) ممکن است به منظور تشخیص یا درمان عوارض انجام شود. مراقبت بیمار در منزل معمولاً کافی است مگر در صورت بروز عوارض . هدف درمان عبارتست از تخفیف علایم و کنترل بیماری زمینه ای برای تخفیف درد از بالشتک گرم کننده ، کمپرس گرم برروی قفسه سینه استفاده کنید.

زمانی که به بیماری پریکاردیت حاد مبتلا شدیم، رژیم غذایی مان باید چگونه باشد؟

رژیم خاصی نیز نیست . در صورت وجود اضافه وزن رژیم لاغری توصیه می شود.

بیماری پریکاردیت حاد چه علائمی دارد؟

درد مبهم یا تیز در قدام قفسه سینه با انتشار به گردن و شانه . درد با حرکت بدتر شده و با نشستن یا خم شدن به جلو تخفیف می یابد. تنفس سریع سرفه تب و لرز اضطراب مهمترین علایم این عارضه تنها با معاینه فیزیکی مشخص می گردند.

عوامل موثر در درمان بیماری پریکاردیت حاد چیست ؟

پریکاردیت معمولاً در عرض 6 ماه بهبود می یابد به جز پریکاردیت ناشی از سرطان . پریکاردیت پس از بهبودی هیچ گونه اختلال عملکرد در پی نخواهد داشت .

چه چیز هایی باعت بروز بیماری پریکاردیت حاد می شوند؟

گاهی علت آن نامشخص است . شایع ترین علل آن عبارتند از: عفونت ناشی از ویروس ها، باکتری ها، سل ، آمیب ، توکسوپلاسموز یا قارچ ها نارسایی مزمن کلیه عارضه یک حمله قلبی عارضه آسیب قفسه سینه شامل استفاده از کاتتر قلبی گسترش سرطان نواحی دیگر بدن به پریکارد داروها اشعه درمانی

بیماری پریکاردیت حاد در بلند مدت چه عوارضی برای مان به دنبال خواهد داشت؟

پریکاردیت مزمن عود تراوش پریکاردی (تجمع مایع در کیسه پریکارد) تامپوناد قلبی (اختلال عملکرد قلبی ناشی از تراوش پریکاردی )

سلام 👋
به دکتر ساینا خوش آمدید.

در مورد بیماری بیماری پریکاردیت حاد به دنبال چه چیزی هستید ؟

دکتر ساینا، مشاوره آنلاین پزشکی
دکتر ساینا، مشاوره آنلاین پزشکی
دکتر ساینا، مشاوره آنلاین پزشکی