نصب اپلیکیشن دکتر ساینا

تشخیص‌گر هوشمند علائم بیماری شما!

سلام. به دنبال چه چیزی هستید؟
بیماری آنرژین صدری‌

بیماری آنرژین صدری‌

بیماری آنرژین صدری‌ چیست ؟

آنرژین صدری عبارت است از درد قفسه سینه که از قلب برخاسته باشد. درد معمولاً زیر استخوان جناغ حس می شود و به علت نرسیدن اکسیژن به مقدار کافی به عضله قلب روی می دهد. عواملی چون ورزش ، هیجانات عاطفی ، یا غذاهای سنگین در فردی که از قبل مشکل قبلی داشته است می توانند باعث برانگیخته شدن این نوع درد شوند. در حالت عادی ، وقتی نیاز قلب به اکسیژن زیاد می شود، رگ های خونرسان قلب می توانند از پس برآوردن این نیاز برآیند. اما اگر رگ های قلبی بیمار باشند، یا فشارخون بالا باشد، خونرسانی به عضله قلب محدود می شود. این درد معمولاً در مردان بالای 35 سال و خانم هایی که یائسگی را پشت سر گذاشته اند دیده می شود.

بیماری آنرژین صدری‌ چه عواقبی را به دنبال خواهد داشت؟

آنژین صدری خفیف با استراحت و استفاده از نیتروگلیسیرین و سایر داروها برطرف می شود. برای برطرف کردن بیماری های زمینه ساز ممکن است درمان های دیگری ضروری باشند.

برای بیماری آنرژین صدری‌ چه دارو هایی باید مصرف کنیم؟

نیتروگلیسیرین آنژین صدری حاد را بهبود می بخشد، اما تأثیری بر علایم سایر بیماری ها ندارد. این می تواند در عرض چند ثانیه درد را برطرف کند. همیشه آن را برای استفاده فوری همراه داشته باشید. امکان دارد سایر داروها مورد استفاده برای بیماری سرخرگ های قلبی ، مثل آسپیرین ، بتا ـ بلوکرها، یا داروهای مسدودکننده کانال کلسیم ، نیز تجویز شوند. در این صورت ، رعایت دقیق دستور دارویی بسیار مهم است .

اگر دچار بیماری آنرژین صدری‌ شدم چه کار کنم؟

فعالیت خود را طوری تنظیم کنید که درد بروز نکند. البته این طور نباشد که آنژین صدری را بهانه کنید و اصلاً ورزش نکنید. باید توجه داشته باشید که انجام ورزش به صورت متعادل و منظم (با نظر پزشک ) می تواند به کنترل علایم کمک کند.

چه راه هایی برای پیشگیری از بیماری آنرژین صدری‌ وجود دارد؟

درمان علل یا عوامل خطر زمینه ساز ترک سیگار خوردن غذاهای کم چرب و کم نمک . کاهش وزن در صورت اضافه وزن اجتناب از عوامل فیزیکی یا عاطفی استرس زا که باعث بروز حمله آنژین صدری می شوند. پس از مشورت با پزشک ، به طور منظم ورزش کنید.

برای تشخیص بیماری آنرژین صدری‌ چه آزمایشی باید انجام بدهیم؟

هدف درمان عبارت است از کاهش نیاز قلب به اکسیژن یا افزایش اکسیژن رسانی به قلب . این هدف معمولاً با دارو قابل دستیابی است . اگر آنژین صدری با دارو کنترل نشد، درمان های دیگر عبارتند از: آنژیوپلاستی با بادکنک برای بازکردن سرخرگ های قلبی مسدودشده ، یا جراحی بای پاس در حالتی که سرخرگ های قلبی شدیداً مسدود شده اند. توصیه هایی که در قسمت پیشگیری ذکر شد را رعایت نمایید. از موقعیت هایی که کار قلب را افزایش می دهند پرهیز کنید، مثلاً عصبانیت ، هوای خیلی گرم یا سرد، ارتفاع بالا (البته به جز مسافرت با هواپیمای مسافربری )، یا فعالیت شدید بدنی به طور ناگهانی

زمانی که به بیماری آنرژین صدری‌ مبتلا شدیم، رژیم غذایی مان باید چگونه باشد؟

توصیه می شود غذاهای کم چرب و کم نمک استفاده نمایید. در صورت اضافه وزن ، وزن خود را کم کنید.

بیماری آنرژین صدری‌ چه علائمی دارد؟

احساس سفتی ، فشرده شدن ، فشار، یا درد در قفسه صدری بروز ناگهانی مشکل در تنفس (گاهی ) درد قفسه صدری مشابه سوءهاضمه حالت خفگی در گردن درد قفسه صدری که به آرواره ، دندان ها، یا گوش تیر می کشد سنگینی ، کرختی ، سوزن سوزن شدن یا درد در قفسه صدری ، بازو، شانه ، آرنج ، یا دست ، معمولاً در سمت چپ درد در بین دو کتف

عوامل موثر در درمان بیماری آنرژین صدری‌ چیست ؟

آنژین صدری خفیف با استراحت و استفاده از نیتروگلیسیرین و سایر داروها برطرف می شود. برای برطرف کردن بیماری های زمینه ساز ممکن است درمان های دیگری ضروری باشند.

چه چیز هایی باعت بروز بیماری آنرژین صدری‌ می شوند؟

بیماری سرخرگ های قلبی ، به عبارتی انسداد یا انقباض سرخرگ هایی که به قلب خونرسانی می کنند. کم خونی پرکاری تیرویید تندشدن ضربان قلب بیماری دریچه قلب

بیماری آنرژین صدری‌ در بلند مدت چه عوارضی برای مان به دنبال خواهد داشت؟

حمله قبلی نارسایی احتقانی قلب بی نظمی های ضربان قلب که بالقوه مرگبار هستند.

سلام 👋
به دکتر ساینا خوش آمدید.

در مورد بیماری بیماری آنرژین صدری‌ به دنبال چه چیزی هستید ؟

دکتر ساینا، مشاوره آنلاین پزشکی
دکتر ساینا، مشاوره آنلاین پزشکی
دکتر ساینا، مشاوره آنلاین پزشکی