نصب اپلیکیشن دکتر ساینا

تشخیص‌گر هوشمند علائم بیماری شما!

سلام. به دنبال چه چیزی هستید؟
بلوک قلبی‌

بلوک قلبی‌

بلوک قلبی‌ چیست ؟

بلوک قلبی عبارت است از یک اختلال پایدار (خفیف یا شدید) در انتقال پیام های الکتریکی بین دهلیزها (اتاقک های بالایی ) و بطن ها (اتاقک های پایینی ) قلب . در این حالت ، هماهنگی بین انقباضات دهلیزها و بطن ها از بین می رود. کنترل ضربان قلب دیگر به طور طبیعی که به هنگام فعالیت یا استرس ، تند و در سایر زمان ها کند می شد انجام نخواهد گرفت و ضربان ساز موجود در دیواره مشترک بطن ها که در حالت طبیعی خفته است شروع به کار خواهد کرد و سیستم الکتریکی بطن ها را به راه خواهد انداخت . بلوک قلب می تواند در هر سنی رخ دهد اما در مردان بالای 40 سال و خانم ها پس از یائسگی شایع تر است .

بلوک قلبی‌ چه عواقبی را به دنبال خواهد داشت؟

با کاشتن یک دستگاه ضربان ساز می توان علایم را کنترل نمود.

برای بلوک قلبی‌ چه دارو هایی باید مصرف کنیم؟

دارویی برای معالجه بلوک قلبی وجود ندارد، اما بعضی از داروها هستند که آن را بدتر می کنند. از داروهایی که برای تخفیف آلرژی یا گرفتگی بینی مورد استفاده قرار می گیرند اجتناب کنید.

اگر دچار بلوک قلبی‌ شدم چه کار کنم؟

اصلاً فکر نکنید که معلولیت دارید. ورزش در حد کم ، کمک کننده است و نباید از آن ترسید. نظر پزشک خود را در مورد ورزش بپرسید و با موافقت وی یک برنامه منظم ورزشی را آغاز کنید. پیاده روی ایده آل است .

چه راه هایی برای پیشگیری از بلوک قلبی‌ وجود دارد؟

در صورت وجود هرگونه بیماری زمینه ساز، برای درمان به پزشک مراجعه کنید. سیگار نکشید. به طور منظم ورزش کنید. رژیم غذایی کم چرب و کم نمک داشته باشید.

برای تشخیص بلوک قلبی‌ چه آزمایشی باید انجام بدهیم؟

بررسی های تشخیصی مخصوص برای سنجش فعالیت الکتریکی قلب ، مثل استفاده از دستگاه هولتر برای مدت 24-12 ساعت ، که با آن می توان اختلالات ضرباهنگ قلب را از یک روز تا دو هفته مورد بررسی قرار داد. این دستگاه هر بار به مدت 24-12 ساعت به بیمار بسته می شود و ضربان قلب وی را ثبت می کند. گاهی جراحی برای کاشتن یک دستگاه ضربان ساز مصنوعی . این دستگاه یک جریان الکتریکی را به طور منظم تولید می کند و باعث حفظ ضربان قلب در حالت طبیعی می شود. همیشه یک دست بند یا گردن آویز که نوع بیماری شما روی آن مشخص شده باشد همراه داشته باشید تا اگر به طور ناگهانی هوشیاری خود را از دست دادید بهتر بتوان به شما کمک کرد. سیگار نکشید.

زمانی که به بلوک قلبی‌ مبتلا شدیم، رژیم غذایی مان باید چگونه باشد؟

اگر اضافه وزن دارید، وزن خود را کم کنید. از مصرف الکل جداً خوداری کنید. الکل باعث مهار ضربان قلب می شود.

بلوک قلبی‌ چه علائمی دارد؟

در موارد خفیف تر گاهی بدون علامت است . کندی و نامنظمی ضربان قلب از دست دادن ناگهانی هوشیاری گاهی تشنج حملات منگی ، ضعف ، یا گیجی

عوامل موثر در درمان بلوک قلبی‌ چیست ؟

با کاشتن یک دستگاه ضربان ساز می توان علایم را کنترل نمود.

چه چیز هایی باعت بروز بلوک قلبی‌ می شوند؟

بیماری سرخرگ های قلب ، که یک نوع آترواسکلروز (تنگ شدن سرخرگ ها) است . ناهنجاری های مادرزادی قلب مصرف بیش از اندازه داروی دیژیتال یا بعضی از داروهای دیگر

بلوک قلبی‌ در بلند مدت چه عوارضی برای مان به دنبال خواهد داشت؟

کند، تند، یا نامنظم شدن ضربان قلب و ایست قلبی

سلام 👋
به دکتر ساینا خوش آمدید.

در مورد بیماری بلوک قلبی‌ به دنبال چه چیزی هستید ؟

دکتر ساینا، مشاوره آنلاین پزشکی
دکتر ساینا، مشاوره آنلاین پزشکی
دکتر ساینا، مشاوره آنلاین پزشکی