نصب اپلیکیشن دکتر ساینا

تشخیص‌گر هوشمند علائم بیماری شما!

سلام. به دنبال چه چیزی هستید؟
خروسک‌

خروسک‌

خروسک‌ چیست ؟

خروسک عبارت است از عفونت ، التهاب و تورم حنجره (تارهای صوتی ) و بافت های اطراف . این تغییرات موجب سخت شدن تنفس و یک صدای شبیه پارس سگ با هر تنفس یا سرفه می شوند. خروسک بیشتر در افراد زیر 6 سال رخ می دهد.

خروسک‌ چه عواقبی را به دنبال خواهد داشت؟

خروسک ممکن است ترس زیادی را در والدین ایجاد کند، زیرا حملات معمولاً در شب رخ می دهند و تنفس کودک دچار مشکل می شود. اما در اکثر موارد، خروسک جدی نیست و علایم را می توان برطرف کرد. اگر حملات به هنگام روز رخ دهند و تب نیز جزو علایم باشد، بیماری خطرناک تر است .

برای خروسک‌ چه دارو هایی باید مصرف کنیم؟

اگر خروسک در اثر عفونت باکتریایی ایجاد شده باشد، ممکن است آنتی بیوتیک تجویز شود. البته اکثر موارد در اثر ویروس ایجاد می شوند، بنابراین آنتی بیوتیک برای آنها فایده ای ندارد. برای کاهش تب ممکن است از استامینوفن استفاده شود.

اگر دچار خروسک‌ شدم چه کار کنم؟

به هنگام حمله خروسک ، کودک باید فعالیتش کم شود و استراحت کند.

چه راه هایی برای پیشگیری از خروسک‌ وجود دارد؟

راه خاصی برای پیشگیری از آن وجود ندارد.

برای تشخیص خروسک‌ چه آزمایشی باید انجام بدهیم؟

اقدامات تشخیصی ممکن است شامل کشت از گلو، عکسبرداری ساده با اشعه ایکس یا سی تی اسکن ، و لارنگوسکوپی (دیدن حنجره با وسیله مخصوص ) باشند. - در صورتی که بیماری کودک خفیف باشد، می توان از وی در منزل با درمان حمایتی مراقبت به عمل آورد. - در مورد کودکی که دچار مشکل تنفسی شده است امکان دارد بستری کردن و دادن اکسیژن ضروری باشد. کودک معمولاً در عرض 2 روز بهبود می یابد. - آرامش خود را حفظ کنید. اضطراب می تواند مشکل تنفسی کودک را بدتر کند. - استنشاق بخار آب داغ ممکن است تنفس کودک را بهتر کند. کودک را به حمام ببرید و شیر آب داغ را باز کنید. - پیچیدن پتو دور بچه و بردن وی به هوای آزاد گاهی می تواند کمک کننده باشد. - کودک باید در حالت نیمه نشسته قرار گیرد و راحت باشد. کودک را پای تلویزیون یا رادیو بنشانید یا برای وی داستان بخوانید تا حواس کودک از مشکلش پرت و اضطرابش کمتر شود. گریه کردن می تواند علایم را بدتر کند. - از یک دستگاه ایجادکننده رطوبت خنک یا بخور استفاده کنید و آن را تا چندین شب پس از رفع بیماری ، حتی اگر کودک به نظر مشکلی نداشته باشد، در کنار تخت کودک بگذارید. خروسک ساده غالباً عود می کند. دستگاه ایجادکننده رطوبت را به طور روزانه تمیز کنید.

زمانی که به خروسک‌ مبتلا شدیم، رژیم غذایی مان باید چگونه باشد؟

خروسک معمولاً اشتها را کم می کند. مرتباً مقادیر کمی از مایعات مثل آب ، چای ، آب میوه یا نوشابه به کودک دهید، اما شیر نباید داده شود. سرفه کردن ممکن است باعث استفراغ شود، بنابریان به هنگام حمله خروسک به کودک غذای جامد ندهید.

خروسک‌ چه علائمی دارد؟

خشونت صدا سرفه شبیه پارس سگ و سخت شدن تنفس ، خصوصاً در شب ناراحتی یا درد در قفسه سینه یا گلو تب

عوامل موثر در درمان خروسک‌ چیست ؟

خروسک ممکن است ترس زیادی را در والدین ایجاد کند، زیرا حملات معمولاً در شب رخ می دهند و تنفس کودک دچار مشکل می شود. اما در اکثر موارد، خروسک جدی نیست و علایم را می توان برطرف کرد. اگر حملات به هنگام روز رخ دهند و تب نیز جزو علایم باشد، بیماری خطرناک تر است .

چه چیز هایی باعت بروز خروسک‌ می شوند؟

عفونت ویروسی مسری (ویروس آنفلوانزای نوع آ، سایر ویروس های آنفلوانزا و پاراآنفلوانزا؛ ویروس سن سی شیال تنفسی ؛ سایر ویروس های مثل آدنوویروس ها، رینوویروس ها، آنتروویروس ها، ویروس کوکساکی ، ویروس اکو، رئوویروس ، و ویروس سرخک گاهی عفونت های باکتریایی نیز موجب خروسک می شوند.

خروسک‌ در بلند مدت چه عوارضی برای مان به دنبال خواهد داشت؟

ذات الریه عفونت گوش ندرتاً بسته شدن راه هوا و مرگ

سلام 👋
به دکتر ساینا خوش آمدید.

در مورد بیماری خروسک‌ به دنبال چه چیزی هستید ؟

دکتر ساینا، مشاوره آنلاین پزشکی
دکتر ساینا، مشاوره آنلاین پزشکی
دکتر ساینا، مشاوره آنلاین پزشکی