نصب اپلیکیشن دکتر ساینا

تشخیص‌گر هوشمند علائم بیماری شما!

سلام. به دنبال چه چیزی هستید؟
بیماری تب دره

بیماری تب دره

بیماری تب دره چیست ؟

تب دره عبارت است از یک عفونت ریوی توسط قارچی که هاگ های آن در خاک یافت می شوند. تب دره از فرد به فرد سرایت نمی کند. تمام گروه های سنی را مبتلا می کند.

بیماری تب دره چه عواقبی را به دنبال خواهد داشت؟

بهبود خود به خودی ظرف 6-3 هفته . بیشتر افراد 6-3 هفته پس از محو علایم عفونت ، ناخوش باقی می مانند. داروهای ضد قارچ برای افراد دچار عفونت شدید و گسترده نگه داشته می شود که در این موارد نجات دهنده زندگی هستند.

برای بیماری تب دره چه دارو هایی باید مصرف کنیم؟

معمولاً برای درمان دارو لازم نیست . البته در صورت نیاز می توانید برای درد از داروهای ضد التهاب غیراستروئیدی و برای سرفه از ضد سرفه ها استفاده کنید. برای عفونت منتشر (گسترش به خارج از ریه ) و بیماران خاص (نوزادان ، بیماران مبتلا به پنومونی یا نقص ایمنی مادرزادی یا اکتسابی توأم ، دیابت یا بارداری ) باید کتوکونازول ، فلوکونازول یا آمفوتریسین ـب تجویز گردد.

اگر دچار بیماری تب دره شدم چه کار کنم؟

تا حد توان خود فعالیت کنید. بیشتر استراحت کنید.

چه راه هایی برای پیشگیری از بیماری تب دره وجود دارد؟

در حال حاضر قابل پیشگیری نیست .

برای تشخیص بیماری تب دره چه آزمایشی باید انجام بدهیم؟

آزمون های تشخیصی می توانند شامل آزمون پوستی ، بررسی های آزمایشگاهی خون ، کشت خلط و رادیوگرافی قفسه سینه باشند. در صورت شک تشخیصی ، آزمون های اضافی می توانند شامل برونکوسکوپی و بیوپسی از پوست ، ریه ، کبد یا استخوان باشند. درمان معمولاً شامل مراقبت حمایتی در منزل است . بستری شدن در بیمارستان تنها برای موارد شدید لازم است . از مرطوب کننده اولتراسونیک بدون داروی اضافی استفاده کنید تا رطوبت را افزایش داده ، به تسکین سرفه و گلودرد کمک کند. هر روز مرطوب کننده را تمیز کنید. هر روز وزن خود را در نموداری ثبت کنید.

زمانی که به بیماری تب دره مبتلا شدیم، رژیم غذایی مان باید چگونه باشد؟

رژیم غذایی خاصی ندارد.

بیماری تب دره چه علائمی دارد؟

عفونت معمولاً چنان خفیف است که علامتی ایجاد نمی کند. در موارد کمی علایم ممکن است کاملاً شدید باشند. این علایم عبارتند از: سرفه گلودرد تب و لرز درد قفسه سینه سردرد درد عضلات و مفاصل تنگی نفس بثور پوستی احساس ناخوشی کلی افسردگی تعریق شبانه کاهش وزن سفتی گردن (گاهی )

عوامل موثر در درمان بیماری تب دره چیست ؟

بهبود خود به خودی ظرف 6-3 هفته . بیشتر افراد 6-3 هفته پس از محو علایم عفونت ، ناخوش باقی می مانند. داروهای ضد قارچ برای افراد دچار عفونت شدید و گسترده نگه داشته می شود که در این موارد نجات دهنده زندگی هستند.

چه چیز هایی باعت بروز بیماری تب دره می شوند؟

عفونت توسط قارچ کوکسیدیودس ایمیتیس که در خاک به ویژه خاک نقب های جوندگان رشد می کند. افراد مستعد با تنفس غبار حاصل از چنین خاکی دچار عفونت می شوند و قارچ ها در ریه ها مستقر می گردند. دوره کمون 4-1 هفته پس از مواجهه است .

بیماری تب دره در بلند مدت چه عوارضی برای مان به دنبال خواهد داشت؟

گسترش عفونت در سراسر بدن و بیماری شدید به ویژه در مغز یا غشاهای پوشاننده مغز عوامل ژنتیک . بیماران سیاه پوست به احتمال بیشتری دچار عوارض شدید حاصل از تب دره می شوند.

سلام 👋
به دکتر ساینا خوش آمدید.

در مورد بیماری بیماری تب دره به دنبال چه چیزی هستید ؟

دکتر ساینا، مشاوره آنلاین پزشکی
دکتر ساینا، مشاوره آنلاین پزشکی
دکتر ساینا، مشاوره آنلاین پزشکی