اپلیکیشن دکتر ساینا

پزشک همیشه همراه شماست !

سلام. به دنبال چه چیزی هستید؟
هیپوگلیسمی‌ ، کاهش‌ قند خون‌

هیپوگلیسمی‌ ، کاهش‌ قند خون‌

هیپوگلیسمی‌ ، کاهش‌ قند خون‌ چیست ؟

هیپوگلیسمی (کاهش قند خون ) هیپوگلیسمی به مفهوم کاهش قند خون است . زمانی که قندخون به مقدار قابل توجهی کمتر از حدطبیعی می شود، یک گروه از علایم ظاهر می شوند. کاهش قند خون وقتی به وجود می آید که انسولین خون زیادتر از حد باشد یا غذا کمتر از حد کافی خورده شود. این حالت در دیابت از نوع غیروابسته به انسولین شایع تر است .

هیپوگلیسمی‌ ، کاهش‌ قند خون‌ چه عواقبی را به دنبال خواهد داشت؟

معمولاً از این حالت بهبودی کامل حاصل می شود، اما این مسأله به سرعت تشخیص و درمان بستگی دارد.

برای هیپوگلیسمی‌ ، کاهش‌ قند خون‌ چه دارو هایی باید مصرف کنیم؟

علت کاهش قند خون را مشخص کنید. امکان دارد تنظیم دوز انسولین ضروری باشد.

اگر دچار هیپوگلیسمی‌ ، کاهش‌ قند خون‌ شدم چه کار کنم؟

تا زمان رفع علایم استراحت کنید.

چه راه هایی برای پیشگیری از هیپوگلیسمی‌ ، کاهش‌ قند خون‌ وجود دارد؟

حفظ برنامه زمان بندی رژیم غذایی ، داروها، و ورزش آزمایش منظم میزان قند خون علایم اولیه کاهش قند خون را یاد بگیرید و در صورت بروز آنها سریعاً اقدام کنید. اطمینان حاصل کنید که افراد خانواده و دوستان نسبت به این علایم آگاهی داشته باشند تا اگر شما آگاهی نسبت به زمان و مکان را از دست دادید یا دچار حالت گیجی شدید، آنها به شما مقداری شیرینی جات یا قند بدهند. همیشه مقداری قند ساده داشته باشید.

برای تشخیص هیپوگلیسمی‌ ، کاهش‌ قند خون‌ چه آزمایشی باید انجام بدهیم؟

اگر بیمار هوشیار است و می تواند غذا یا نوشیدنی بخورد، باید سریعاً غذا یا نوشیدنی حاوی قند که به سرعت جذب گردد داده می شود، مثل آب میوه های شیرین نشده ، شیرینی های کوچک ، قرص یا شربت گلوکز. اگر بیش از 30 دقیقه به وعده غذایی بعدی باقیمانده است ، مقداری چربی یا نشاسته (نان و کره ) نیز باید خورده شود. اگر بیمار خواب آلود یا بیهوش باشد، باید گلوکاگون تجویز شود. بیماران دیابتی و خانواده آنها باید همیشه آمپول گلوکاگون همراه داشته باشند و نحوه تزریق آن را نیز بدانند. قندخون را پس از حدود 20-15 دقیقه از درمان اندازه بگیرید تا مطمئن شوید که اثر مطلوب حال شده باشد. اگر آمپول گلوکاگون در دسترس نیست ، بیمار را به نزدیک ترین مرکز اورژانس برید یا به اورژانس تلفن کنید و کمک بخواهید.

زمانی که به هیپوگلیسمی‌ ، کاهش‌ قند خون‌ مبتلا شدیم، رژیم غذایی مان باید چگونه باشد؟

نظم رژیم غذایی را به هم نزنید مگر این که علت کاهش قند خون مشکل در عادات غذا خوردن باشد. امکان داردنیاز به انجام تنظیمات جدید وجود داشته باشد.

هیپوگلیسمی‌ ، کاهش‌ قند خون‌ چه علائمی دارد؟

کاهش قند خون خفیف : گرسنگی ضعف حالت عصبی بالا و پایین شدن های عاطفی مشکل در تمرکز کردن تعرق سردرد کاهش قند خون نسبتاً شدید: بیشتر شدن ضعف تعریق زیاد سرد و مرطوب بودن پوست هنگام لمس بی حسی در اطراف دهان و گاهی در انگشتان تپش قلب فراموشی دو تا دیدن اشیاء به حالت خیره در آمدن صورت مشکل در راه رفتن عدم آگاهی از محیط اطراف کاهش قند خون شدید: پرش های ناگهانی عضلات از دست دادن هوشیاری تشنج بی اختیاری ادرار

عوامل موثر در درمان هیپوگلیسمی‌ ، کاهش‌ قند خون‌ چیست ؟

معمولاً از این حالت بهبودی کامل حاصل می شود، اما این مسأله به سرعت تشخیص و درمان بستگی دارد.

چه چیز هایی باعت بروز هیپوگلیسمی‌ ، کاهش‌ قند خون‌ می شوند؟

ورزش بیشتر از حد معمول خوردن غذا در ساعات غیر از ساعات معمول نخوردن یک وعده غذایی یا خوردن قسمتی از غذا اجابت مزاج شل یا اسهالی ، یا استفراغ آخرین غذای خورده شده (البته در این حالت ممکن است قندخون افزایش یابد). عفونت (البته در این حالت ممکن است قندخون افزایش یابد). ناراحتی یا هیجانات (البته در این حالت ممکن است قندخون افزایش یابد). واکنش های نامطلوب ناشی از سایر داروها بالا بودن دوز انسولین

هیپوگلیسمی‌ ، کاهش‌ قند خون‌ در بلند مدت چه عوارضی برای مان به دنبال خواهد داشت؟

شوک یا تشنج دیابتی آسیب دایمی مغز

سلام 👋
به دکتر ساینا خوش آمدید.

در مورد بیماری هیپوگلیسمی‌ ، کاهش‌ قند خون‌ به دنبال چه چیزی هستید ؟؟

دکتر ساینا، مشاوره آنلاین پزشکی
دکتر ساینا، مشاوره آنلاین پزشکی
دکتر ساینا، مشاوره آنلاین پزشکی