نصب اپلیکیشن دکتر ساینا

تشخیص‌گر هوشمند علائم بیماری شما!

سلام. به دنبال چه چیزی هستید؟
بیماری هوچکین‌

بیماری هوچکین‌

بیماری هوچکین‌ چیست ؟

بیماری هوچکین عبارت است از سرطانی شدن قسمت مرکزی گره های لنفاوی . این بیماری در واقع یک نوع لنفوم است . این بیماری ، لنفوسیت ها (نوعی گلبول سفید)، گره های لنفاوی (گره هایی که عفونت را کنترل و مواد ایمنی زا برای بدن درست می کنند) و طحال (در واقع یک گره لنفاوی بزرگ است ) را درگیر می سازد. بیماری هوجکین می تواند در هر سنی رخ دهد، اما در بزرگسالان جوان و نیز افراد مسن شایع تر است . این بیماری در کودکان زیر 10 سال نادر است .

بیماری هوچکین‌ چه عواقبی را به دنبال خواهد داشت؟

اگر زورد تشخیص داده و درمان شود، معمولاً با اشعه درمانی و داروهای ضد سرطان قابل معالجه است . با درمان ، میزان بقای 10 ساله 80% است . پتانسیل بهبودی برحسب نوع سلول هایی که در نمونه برداری از گره لنفاوی دیده می شوند متغیر است .

برای بیماری هوچکین‌ چه دارو هایی باید مصرف کنیم؟

داروهای ضد سرطان . داروها ممکن است باعث اثرات جانبی یا واکنش های نامطلوب در بعضی از بیماران شوند. علایم جدید ممکن است به علت دارو، خود بیماری اصلی ، یا بروز یک بیماری جدید پدید آیند. اثرات جانبی ناشی از دارو معمولاً با سازگار شدن بدن با آن یا قطع دارو ناپدید می شوند.

اگر دچار بیماری هوچکین‌ شدم چه کار کنم؟

تا حدی که قدرتتان اجازه می دهد فعال بمانید.

چه راه هایی برای پیشگیری از بیماری هوچکین‌ وجود دارد؟

راه خاصی برای پیشگیری از آن وجود ندارد.

برای تشخیص بیماری هوچکین‌ چه آزمایشی باید انجام بدهیم؟

بررسی های تشخیصی ممکن است شامل آزمایش خون و مغز استخوان ، لنفانژیوگرام (روشی تشخیصی که با تزیق ماده حاجب به درون مجاری لنفاوی و عکس برداری با اشعه ایکس دستگاه لنفاوی بررسی می شود)، نمونه برداری از گره های لنفاوی ، سی تی اسکن قفسه سینه و شکم ، و عکس برداری از قفسه سینه سعی کنید در مورد درمان بیماری و شانس معالجه خود مثبت بیاندیشید. داشتن دیدگاه ذهنی خوب و مثبت کمک بسیار مهمی در بهبود بیماری است . درمان ممکن است به طریق زیر انجام گیرد: تنها اشعه درمانی (استفاده از امواج پرانرژی [ تولید شده توسط دستگاه های اشعه ایکس مخصوص ، دستگاه های کبالت و سایر دستگاه ها ] برای درمان بعضی از انواع سرطان )، شیمی درمانی (درمان سرطان با تزریق داروهایی که سلول های سرطانی را بدون آسیب رساندن به بافت سالم از بین می برند)، یا ترکیب این دو روش بهداشت مناسب و دهان در جلوگیری از بروز زخم های دهانی به هنگام شیمی درمانی مؤثر است . مردانی که تحت درمان قرار می گیرند ممکن است تمایل داشته باشند که اسپرم خود را ذخیره کنند تا اگر نابارور شوند بتوانند با روش های کمکی بچه دار شوند.

زمانی که به بیماری هوچکین‌ مبتلا شدیم، رژیم غذایی مان باید چگونه باشد؟

رژیم خاصی توصیه نمی شود.

بیماری هوچکین‌ چه علائمی دارد؟

خارش در تمام بدن گره های لنفاوی متورم ، بدون درد به هنگام لمس ، با قوام لاستیکی و بدون چسبندگی به یکدیگر هستند. این گره های بزرگ شده در هر کجای بدن می توانند باشند اما در زیر بغل یا کشاله ران بیشتر دیده می شوند. تب و عرق ریزش شبانه به طور متناوب کاهش وزن زردی چشم ها و پوست احساس کسالت کم خونی خونریزی گوارشی

عوامل موثر در درمان بیماری هوچکین‌ چیست ؟

اگر زورد تشخیص داده و درمان شود، معمولاً با اشعه درمانی و داروهای ضد سرطان قابل معالجه است . با درمان ، میزان بقای 10 ساله 80% است . پتانسیل بهبودی برحسب نوع سلول هایی که در نمونه برداری از گره لنفاوی دیده می شوند متغیر است .

چه چیز هایی باعت بروز بیماری هوچکین‌ می شوند؟

ناشناخته است ، اما تحقیقات نشان دهنده آن هستند که یک عفونت ویروسی ممکن است دخیل باشد.

بیماری هوچکین‌ در بلند مدت چه عوارضی برای مان به دنبال خواهد داشت؟

گسترش سرطان به سایر نقاط بدن ناباروری در مردان در اثر درمان بیماری های قلب یا ریه ، کم خونی ، کم کاری تیرویید، و عفونت ها

سلام 👋
به دکتر ساینا خوش آمدید.

در مورد بیماری بیماری هوچکین‌ به دنبال چه چیزی هستید ؟

دکتر ساینا، مشاوره آنلاین پزشکی
دکتر ساینا، مشاوره آنلاین پزشکی
دکتر ساینا، مشاوره آنلاین پزشکی