نصب اپلیکیشن دکتر ساینا

تشخیص‌گر هوشمند علائم بیماری شما!

سلام. به دنبال چه چیزی هستید؟
درد به هنگام مقاربت جنسی در زنان‌

درد به هنگام مقاربت جنسی در زنان‌

درد به هنگام مقاربت جنسی در زنان‌ چیست ؟

درد به هنگام مقاربت جنسی در زنان می تواند حالت راجعه یا دایمی و پایدار داشته باشد. این درد غالباً با اسپاسم عضلات ناحیه مجرای تناسلی و مشکل در مقاربت ارتباط دارد.

درد به هنگام مقاربت جنسی در زنان‌ چه عواقبی را به دنبال خواهد داشت؟

به علت بستگی دارد. بیماری های طبی معمولاً قابل معالجه هستند. مشکلات روانی را نیز اغلب می توان رفع کرد. راه حل بهبود مشکلات بین فردی نیز برقراری ارتباط مناسب و صبر است .

برای درد به هنگام مقاربت جنسی در زنان‌ چه دارو هایی باید مصرف کنیم؟

امکان دارد آنتی بیوتیک ها، داروهای ضد ویروس ، یا داروهای ضد قارچ برای درمان عفونت زمینه ساز تجویز شوند.

اگر دچار درد به هنگام مقاربت جنسی در زنان‌ شدم چه کار کنم؟

محدودیتی برای آن وجود ندارد. انجام ورزش منظم اگرچه جزء روش های درمانی به شمار نمی رود، اما در ارتقای وضعیت سلامت عمومی و روحیه مؤثر است .

چه راه هایی برای پیشگیری از درد به هنگام مقاربت جنسی در زنان‌ وجود دارد؟

اگر علایم عفونت دستگاه تناسلی وجود دارد باید سریعاً برای درمان مراجعه شود. مصرف ژل ها یا فوم های ضد حاملگی که باعث واکنش های آلرژیک می شوند را متوقف کنید. موضوع باید با شوهر در میان گذاشته شود. پشتیبانی و صبر شوهر برای غلبه بر این مشکل اهمیت زیادی دارد. مسأله تحریک جنسی در این میان مهم است . در صورت لزوم از مواد لغزنده کننده غیرروغنی و غیر آلرژیک می توان استفاده کرد. اگر صدمات جسمی یا روحی در روابط جنسی گذشته وجود داشته است ، بهتر است برای مشاوره تخصصی در رابطه با احساسات منفی مربوطه مراجعه شود.

برای تشخیص درد به هنگام مقاربت جنسی در زنان‌ چه آزمایشی باید انجام بدهیم؟

انجام بررسی های آزمایشگاهی مثل پاپ اسمیر و کشت هر گونه ترشح از مجرای تناسلی برای پیدا کردن هرگونه مشکل طبی که بتوان آن را درمان کرد. - درمان مناسب برحسب وجود علل جسمی یا روانی طرح ریزی می شود. - نشستن در آب داغ به رفع علایم کمک می کند. بهتر است این کار 3 یا 4 بار در روز، هر بار به مدت 15-10 دقیقه ، انجام شود. - به هنگام مقاربت جنسی از لغزنده کننده مناسب استفاده شود. - تمرینات مخصوص برای آشنا کردن جسم و ذهن با مقاربت جنسی - وضعیت های مختلف باید امتحان شوند تا وضعیتی که کمترین درد را به همراه دارد مشخص شود. - درمان مشکلات روانی بسته به نیازهای بیمار متفاوت است . روش ها شامل موارد زیر هستند: آموزش درباره جلوگیری از حاملگی ؛ مشاوره برای کشف تعارضات روحی مخفی در ناخودآگاه ؛ تمرینات تمرکز حسی و عاطفی ؛ و آموزش روش های مناسب تحریک جنسی - در مواردی مثل وجود اسپاسم عضلات ناحیه مجرای تناسلی یا بافت جوشگاهی ناشی از ترمیم پارگی مجرای تناسلی ، انجام یک عمل جراحی کوچک ممکن است به رفع علایم کمک کند.

زمانی که به درد به هنگام مقاربت جنسی در زنان‌ مبتلا شدیم، رژیم غذایی مان باید چگونه باشد؟

رژیم خاصی توصیه نمی شود.

درد به هنگام مقاربت جنسی در زنان‌ چه علائمی دارد؟

درد در ناحیه تناسلی به هنگام فعالیت جنسی (نه لزوماً هنگام دخول ). درد ممکن است خفیف یا شدید، و در وضعیت های متفاوت ، متغیر باشد.

عوامل موثر در درمان درد به هنگام مقاربت جنسی در زنان‌ چیست ؟

به علت بستگی دارد. بیماری های طبی معمولاً قابل معالجه هستند. مشکلات روانی را نیز اغلب می توان رفع کرد. راه حل بهبود مشکلات بین فردی نیز برقراری ارتباط مناسب و صبر است .

چه چیز هایی باعت بروز درد به هنگام مقاربت جنسی در زنان‌ می شوند؟

علل جسمی عبارتند از: عفونت آمیزشی ، از جمله هرپس (عامل تب خال تناسلی ) و سایر ویروس هایی که مجرای تناسلی (مهبل )، گردن رحم ، لوله های رحمی ، یا تخمدان را درگیر می سازند. فشار روی دیواره مجرای تناسلی در اثر تشکیل بافت جوشگاهی به دنبال اعمال جراحی یا اشعه درمانی تشکیل بافت جوشگاهی ناشی از ترمیم پارگی مجرای تناسلی در اثر یا برای زایمان به طوری که مجرا را تنگ کند. تومور فیبرویید یا سایر تومورهای رحمی آندومتریوز پرده بکارت بدون سوراخ ، پاره ، یا ضخیم تر از حد طبیعی آسیب دیدگی نوک پیشابراه لغزنده سازی ناکافی مجرای تناسلی یا کاندوم واکنش آلرژیک به دیافراگم ، کاندوم ، پا ژل یا فوم ضد حاملگی خشکی و نازکی دیواره مجرای تناسلی پس از یائسگی بیماری التهابی لگن علل روانی و عاطفی : ترس از حاملگی ترس از آسیب رسیدن به جنین در هنگام حاملگی فقدان برانگیختگی جنسی و لغزندگی مجرای تناسلی در اثر کمی ترشحات . این حالت در اثر عوامل مختلف مثل تحریک جنسی ناکافی ، بیزاری از مرد، خستگی ، یا اضطراب ایجاد می شود. نداشتن تجربه یا اطلاعات جنسی سابقه آسیب جسمی یا ضربه روحی ناشی از روابط جنسی نداشتن موقتی اشتیاق به رابطه جنسی

درد به هنگام مقاربت جنسی در زنان‌ در بلند مدت چه عوارضی برای مان به دنبال خواهد داشت؟

پیدایش مشکل در روابط شخصی ، ناتوانی دایمی از لذت بردن از تجربیات جنسی ، و از دست دادن عزت نفس

سلام 👋
به دکتر ساینا خوش آمدید.

در مورد بیماری درد به هنگام مقاربت جنسی در زنان‌ به دنبال چه چیزی هستید ؟

دکتر ساینا، مشاوره آنلاین پزشکی
دکتر ساینا، مشاوره آنلاین پزشکی
دکتر ساینا، مشاوره آنلاین پزشکی