اپلیکیشن دکتر ساینا

پزشک همیشه همراه شماست !

سلام. به دنبال چه چیزی هستید؟
واژینیسموس‌

واژینیسموس‌

واژینیسموس‌ چیست ؟

واژینیسموس عبارت است از اسپاسم عضلات اطراف مدخل مهبل ؛ اگر شدید باشد، ممکن است مانع از مقاربت گردد. می تواند زنان را در تمامی سنین مبتلا کند.

واژینیسموس‌ چه عواقبی را به دنبال خواهد داشت؟

در صورتی که علت زمینه ای را بتوان علاج کرد یا از طریق درمان طبی یا مشاوره روانی بتوان یک روش برای کنار آمدن ابداع کرد، قابل علاج است .

برای واژینیسموس‌ چه دارو هایی باید مصرف کنیم؟

معمولاً برای واژینیسموس دارو لازم نیست ولی خواب آورها یا آرام بخش های خفیف ممکن است به مدت کوتاه تجویز شوند.

اگر دچار واژینیسموس‌ شدم چه کار کنم؟

محدودیتی وجود ندارد.

چه راه هایی برای پیشگیری از واژینیسموس‌ وجود دارد؟

معاینه لگن به وسیله یک پزشک و مشاوره قبل از شروع فعالیت جنسی

برای تشخیص واژینیسموس‌ چه آزمایشی باید انجام بدهیم؟

آزمون های تشخیصی می توانند شامل معاینه لگن برای رد کردن اختلالات فیزیکی باشند (ممکن است برای معاینه دقیق احتیاج به داروهای خواب آور باشد). سابقه جنسی مهم است و شامل تجارب زودهنگام در کودکی ، پاسخ های جنسی قبلی و فعلی ، روش های ضد بارداری ، اهداف تولیدمثلی ، احساس در قبال همسر و مشخصاتی در مورد دردی که تجربه می کنید، خواهد بود. درمان در ابتدا متوجه هرگونه مشکل طبی و سپس کاهش اسپاسم های عضلانی و مشکلات روانی خواهد بود. برای اسپاسم های عضلانی ، یک نوع درمان شامل گشاد کردن ملایم و تدریجی مدخل مهبل با گشادکننده های لاستیکی یا شیشه ای است . احتمالاً درمان در مطب 3 بار در هفته لازم خواهد بود و باید در منزل حداقل 2 بار در روز تمرین کنید. قبل از اتساع یا تلاش برای مقاربت ، به مدت 15-10 دقیقه در وان آب داغ بنشینید. حمام گرفتن غالباً عضلات را شل می کند و ناراحتی را تسکین می دهد. هروقت مفید باشد، حمام را تکرار کنید. علاوه بر درمان با گشاد کردن یا در صورتی که موفقیت آمیز نباشد، روان درمانی یا مشاوره توصیه می گردد. این امر می تواند شامل تمرکز حس و بهبود روابط با همسر، همراه با درمان برای حل هرگونه تعارض در زندگی شما باشد. قبل از تلاش برای مقاربت ، شما و همسرتان باید از یک نرم کننده مثل ژل مهبلی K-Y یا روغن بچه استفاده کنید.

زمانی که به واژینیسموس‌ مبتلا شدیم، رژیم غذایی مان باید چگونه باشد؟

رژیم غذایی خاصی ندارد.

واژینیسموس‌ چه علائمی دارد؟

انقباض غیرارادی عضلات اطراف مهبل و مقعد. مهبل چنان محکم بسته می شود که آلت تناسلی مرد نمی تواند برای مقاربت جنسی وارد آن شود. از گذاشتن هرگونه شی ء مثل تامپون ، دیافراگم یا اسپکولوم (برای معاینه پزشکی استفاده می شود) نیز جلوگیری می کند.

عوامل موثر در درمان واژینیسموس‌ چیست ؟

در صورتی که علت زمینه ای را بتوان علاج کرد یا از طریق درمان طبی یا مشاوره روانی بتوان یک روش برای کنار آمدن ابداع کرد، قابل علاج است .

چه چیز هایی باعت بروز واژینیسموس‌ می شوند؟

تمایل ناخودآگاه برای جلوگیری از ورود آلت تناسلی مرد به خاطر عوامل عاطفی یا روانی . این عوامل ممکن است شامل ترس ، اضطراب ، خصومت ، عصبانیت یا تنفر از فعالیت جنسی باشند. حساس نبودن همسر، ناکافی بودن یا ماهرانه نبودن اعمال جنسی مقدماتی یا ناکافی بودن میزان نرم کردن مهبل قبل از تلاش برای دخول اختلالات فیزیکی (نادر) مثل عفونت ها، واکنش های آلرژیک یا پرده بکارت سفت و سوراخ نشده عفونت مهبل

واژینیسموس‌ در بلند مدت چه عوارضی برای مان به دنبال خواهد داشت؟

ترومای روانی به خاطر احساس گناه ، اضطراب ، کاهش اعتماد به نفس و احساس بی کفایتی یا مشکلات بین فردی در نتیجه این اختلال

سلام 👋
به دکتر ساینا خوش آمدید.

در مورد بیماری واژینیسموس‌ به دنبال چه چیزی هستید ؟

دکتر ساینا، مشاوره آنلاین پزشکی
دکتر ساینا، مشاوره آنلاین پزشکی
دکتر ساینا، مشاوره آنلاین پزشکی