اپلیکیشن دکتر ساینا

پزشک همیشه همراه شماست !

سلام. به دنبال چه چیزی هستید؟
بیماری اپیدیدیمیت‌

بیماری اپیدیدیمیت‌

بیماری اپیدیدیمیت‌ چیست ؟

اپیدیدیمیت عبارت است از التهاب و عفونت اپیدیدیم . اپیدیدیم یک ساختار مستطیلی شکل است که به قسمت بالایی هر کدام از بیضه ها می چسبد.

بیماری اپیدیدیمیت‌ چه عواقبی را به دنبال خواهد داشت؟

معمولاً با درمان خوب می شود. درد معمولاً در عرض 3-1 روز بهبود می یابد، اما بهبودی کامل ممکن است هفته ها یا ماه ها به طول انجامد.

برای بیماری اپیدیدیمیت‌ چه دارو هایی باید مصرف کنیم؟

آنتی بیوتیک برای مبارزه با عفونت ایبوپروفن یا استامینوفن برای درد خفیف . در مواردی که درد متوسط تا شدید وجود داشته باشد ممکن است داروهای ضد درد قوی تر تجویز شوند. نرم کننده های مدفوع

اگر دچار بیماری اپیدیدیمیت‌ شدم چه کار کنم؟

تا وقتی که تب ، درد و تورم بهبود نیافته اند، در رختخواب استراحت کنید. از مقاربت جنسی خودداری کنید؛ حداقل یک ماه پس از فروکش کردن کلیه علایم صبر کنید.

چه راه هایی برای پیشگیری از بیماری اپیدیدیمیت‌ وجود دارد؟

استفاده از کاندوم و عدم بی بندوباری حتی المقدور اجتناب از سوند ادراری .

برای تشخیص بیماری اپیدیدیمیت‌ چه آزمایشی باید انجام بدهیم؟

بررسی های آزمایشگاهی مثل آزمایش ادرار و کشت ترشحات پروستات برای شناسایی میکروب مسؤول - هدف درمان عبارت است از مبارزه با عفونت و کاهش درد و تورم درمان معمولاً می تواند در منزل انجام گیرد. - سعی شود کیسه بیضه از زیر نگاه داشته شود تا درد کمتر شود. برای این کار می توان از یک حوله نرم استفاده کرد و آن را بین پاها و زیر ناحیه ملتهب قرار داد. - برای کمک به کاهش درد و تورم ، یک کیسه یخ را روی نواحی ملتهب قراردهید. از گرما استفاده نکنید. - پیش از شروع فعالیت های عادی از یک وسیله محافظت کننده و نگهدارنده که در بعضی از ورزش ها مورد استفاده قرار می گیرد یا لباس زیر نسبتاً تنگ استفاده نمایید. - ندرتاً برای تشخیص قطعی و نجات بیضه ، عمل جراحی تفحصی انجام می شود. - امکان دارد عمل جراحی برای موارد شدید که به آنتی بیوتیک ها جواب نمی دهند ضرورت یابد.

زمانی که به بیماری اپیدیدیمیت‌ مبتلا شدیم، رژیم غذایی مان باید چگونه باشد؟

از خوردن الکل ، چای ، قهوه ، یا نوشابه های گاز دار خودداری کنید. این مواد باعث تحریک و آزردگی دستگاه ادراری می شوند. برای پیشگیری از یبوست ، غذاهای مسهل طبیعی بخورید، مثل آلو، میوه تازه ، غلات سبوس دار و آجیل

بیماری اپیدیدیمیت‌ چه علائمی دارد؟

بزرگ ، سفت و دردناک شدن بیضه . تب شروع سریع درد، گرمی و تورم در پشت یکی از بیضه ها (گاهی هر دو بیضه ) حساس بودن محتویات کیشه بیضه به لمس گاهی حساس بودن بیضه دیگر به لمس غالباً التهاب حاد پیشابراه که باعث سوزش به هنگام ادرار می شود.

عوامل موثر در درمان بیماری اپیدیدیمیت‌ چیست ؟

معمولاً با درمان خوب می شود. درد معمولاً در عرض 3-1 روز بهبود می یابد، اما بهبودی کامل ممکن است هفته ها یا ماه ها به طول انجامد.

چه چیز هایی باعت بروز بیماری اپیدیدیمیت‌ می شوند؟

معمولاً عارضه ای از یک عفونت باکتریایی در قسمت دیگری از بدن است ، مثلاً سوزاک ؛ عفونت پروستات ؛ یا عفونت مثانه یا کلیه اپیدیدیمیت ممکن است عارضه ای از عفونت در کیسه بیضه باشد یا به علت آسیب به کیسه بیضه ایجاد شود.

بیماری اپیدیدیمیت‌ در بلند مدت چه عوارضی برای مان به دنبال خواهد داشت؟

گاهی یبوست ، زیرا اجابت مزاج باعث بدتر شدن درد می شود. عقیمی یا تنگی و انسداد پیشابراه . در صورتی که اپیدیدیمیت در هر دو طرف رخ داده باشد. این موارد احتیاج به جراحی دارند.

سلام 👋
به دکتر ساینا خوش آمدید.

در مورد بیماری بیماری اپیدیدیمیت‌ به دنبال چه چیزی هستید ؟

دکتر ساینا، مشاوره آنلاین پزشکی
دکتر ساینا، مشاوره آنلاین پزشکی
دکتر ساینا، مشاوره آنلاین پزشکی