اپلیکیشن دکتر ساینا

پزشک همیشه همراه شماست !

سلام. به دنبال چه چیزی هستید؟
آرنج تنیس‌بازان‌

آرنج تنیس‌بازان‌

آرنج تنیس‌بازان‌ چیست ؟

بیماری آرنج تنیس بازان عبارت است از التهاب نواحی استخوانی آرنج . عضلات ، تاندون ها و اپی کوندیل (یک برجستگی استخوانی در سطح خارجی آرنج که در آنجا عضلات ساعد به استخوان بازو می چسبند) آرنج را درگیر می کند. بیشتر، بزرگسالان (40-20 ساله ) را مبتلا می کند.

آرنج تنیس‌بازان‌ چه عواقبی را به دنبال خواهد داشت؟

معمولاً قابل علاج است اما درمان ممکن است 6-3 ماه زمان ببرد.

برای آرنج تنیس‌بازان‌ چه دارو هایی باید مصرف کنیم؟

داروهای ضد التهاب غیراستروییدی برای کاهش التهاب تزریق بی حس کننده ها یا داروهای کورتیزونی . کورتیزون التهاب را کاهش می دهد و بی حس کننده ها موقتاً درد را تسکین می دهند.

اگر دچار آرنج تنیس‌بازان‌ شدم چه کار کنم؟

تا زمان محو علایم ، فعالیتی را که باعث ایجاد آرنج تنیس بازان بود، تکرار نکنید. سپس به تدریج پس از وضعیت گیری مناسب ، فعالیت طبیعی خود را از سر بگیرید.

چه راه هایی برای پیشگیری از آرنج تنیس‌بازان‌ وجود دارد؟

تا وقتی که در شرایط عالی قرار بگیرید، ورزش هایی مثل تنیس را به مدت طولانی انجام ندهید. راکت های تنیس می توانند آرنج تنیس بازان را بدتر کنند. انتخاب اندازه یا نوع متفاوت (بزرگ تر، قابل انعطاف تر، دسته بزرگتر) ممکن است کمک کننده باشد. اگر به تازگی یادگیری تنیس را آغاز کرده اید، از فرد متخصص کمک بگیرید. روش و وضعیت قرارگیری در پیشگیری از آسیب ها مهم هستند. برای افزایش تدریجی قدرت خود، از تمرینات وضعیت دهنده ساعد استفاده کنید. قبل از شرکت در ورزش ها به ویژه رقابت ها، به آهستگی و به طور کامل خود را گرم کنید.

برای تشخیص آرنج تنیس‌بازان‌ چه آزمایشی باید انجام بدهیم؟

آزمون های تشخیصی معمولاً لازم نیستند (رادیوگرافی معمولاً همیشه منفی است ). برای تسکین درد از گرما یا یخ استفاده کنید. از پوشش های مرطوب و گرم ، لامپ گرمادهنده یا غوطه ور شدن در گرداب یا کمپرس سرد یا کیسه یخ (هر کدام مؤثرتر به نظر برسد) استفاده کنید. ممکن است درمان های دیامتری ، فراصوت یا ماساژ دریافت کنید. این موارد به تسکین سریع تر علایم و بهبودی کمک می کند: ماساژ درمانی ممکن است مجبور باشید برای بی حرکت کردن آرنج از یک اسپلینت ساعد استفاده کنید. در زمان استفاده از اسپلینت ، ورزش زیر را 4-3 بار در روز انجام دهید: بازوهای خود را بکشید؛ مچ دست خود را خم کنید؛ سپس پشت دست خود را روی یک دیوار فشار دهید. آن را به مدت یک دقیقه نگه دارید. در صورت شکست سایر روش های درمانی ممکن است آزاد کردن تاندون در اپی کوندیل با جراحی لازم باشد. استفاده از تسمه آرنج تنیس بازان را هنگام از سرگیری فعالیت طبیعی پس از درمان مدنظر قرار دهید.

زمانی که به آرنج تنیس‌بازان‌ مبتلا شدیم، رژیم غذایی مان باید چگونه باشد؟

رژیم غذایی خاصی ندارد.

آرنج تنیس‌بازان‌ چه علائمی دارد؟

علایم شایع درد و حساسیت به لمس در اپی کوندیل مشت ضعیف درد در هنگام حرکات پیچشی دست یا بازو مثلاً حین استفاده از پیچ گوشتی یا بازی تنیس

عوامل موثر در درمان آرنج تنیس‌بازان‌ چیست ؟

معمولاً قابل علاج است اما درمان ممکن است 6-3 ماه زمان ببرد.

چه چیز هایی باعت بروز آرنج تنیس‌بازان‌ می شوند؟

پارگی نسبی تاندون یا کشیده شدن تاندون روی استخوان به علت : استرس مکرر مزمن بر بافت هایی که عضلات ساعد را به ناحیه آرنج وصل می کنند. کشیدگی ناگهانی ساعد

آرنج تنیس‌بازان‌ در بلند مدت چه عوارضی برای مان به دنبال خواهد داشت؟

پارگی کامل رباط که برای ترمیم نیازمند جراحی است .

سلام 👋
به دکتر ساینا خوش آمدید.

در مورد بیماری آرنج تنیس‌بازان‌ به دنبال چه چیزی هستید ؟

دکتر ساینا، مشاوره آنلاین پزشکی
دکتر ساینا، مشاوره آنلاین پزشکی
دکتر ساینا، مشاوره آنلاین پزشکی