اپلیکیشن دکتر ساینا

پزشک همیشه همراه شماست !

سلام. به دنبال چه چیزی هستید؟
ناتوانی جنسی در مردان‌

ناتوانی جنسی در مردان‌

ناتوانی جنسی در مردان‌ چیست ؟

ناتوانی جنسی در مردان عبارت است از ناتوانی پایدار در دستیابی به حفظ نعوذ که برای مقاربت ضروری است . (دوره های گهگاهی ناتوانی جنسی که در اکثر مردان بزرگسالان رخ می دهد غیرطبیعی در نظر گرفته نمی شود). این نظر درست نیست که با افزایش سن ، ناتوانی جنسی اجتناب ناپذیر است . توانایی نعوظ در سنین بالا حفظ می شود، اما امکان دارد نیاز به تحریک بیشتری برای دستیابی به آن و فاصله گذاری بیشتری بین نعوظ ها وجود داشته باشد.

ناتوانی جنسی در مردان‌ چه عواقبی را به دنبال خواهد داشت؟

بهبود خود به خودی یا پس از مشاوره کوتاه مدت در بسیاری از مواردی که منشا روانی دارند. در مواردی که منشا فیزیکی دارند، درمان اختلال زمینه ساز یا تغییر در داروهای مصرفی ممکن است این مشکل را تخفیف دهد. سایر روش های پزشکی برای بهبود نعوظی نتایج مثبتی را به همراه داشته اند.

برای ناتوانی جنسی در مردان‌ چه دارو هایی باید مصرف کنیم؟

برای ناتوانی جنسی ناشی از عوامل روانی دارو فایده ای ندارد. ممکن است برای درمان بیماری زمینه ساز دارو تجویز شود. دارو برای تزریق در آلت تناسلی ممکن است تجویز شود. به زودی داروهای جدیدی که در پیشابراه حل می شوند در دسترس قرار خواهند گرفت .

اگر دچار ناتوانی جنسی در مردان‌ شدم چه کار کنم؟

محدویتی برای آن وجود ندارد. مقاربت را می توان با رفع ناتوانی یا بهبود پس از عمل جراحی از سر گرفت .

چه راه هایی برای پیشگیری از ناتوانی جنسی در مردان‌ وجود دارد؟

با همسر خود ارتباط مناسبی برقرار کنید. از در میان گذاشتن و بحث درباره مشکل خود و درخواست کمک ابایی نداشته باشید. همفکری همسر برای حل این مشکل ، حیاتی است . الکل به هیچ عنوان ننوشید. از مصرف مواد و داروهایی که ممکن است مورد سوءمصرف قرار گیرند خودداری کنید. اگر مبتلا به دیابت هستید، برنامه درمانی خود را به دقت رعایت کنید. سلامت عمومی خود را حفظ کنید. در صورتی که هرگونه دارویی که جدیداً مصرف آن را شروع کرده اید عملکرد جنسی را تغییر داده باشند، با پزشک خود مشورت نمایید.

برای تشخیص ناتوانی جنسی در مردان‌ چه آزمایشی باید انجام بدهیم؟

بررسی های لازم برای تشخیص هرگونه بیماری زمینه ساز. انجام بررس های تشخیصی در یک مرکز مخصوص برای ارزیابی نعوظ در شب و به هنگام خواب روان درمانی یا مشاوره (به تنهایی یا همراه با همسر) توسط یک متخصص و درمانگر معتبر در این زمینه اگر علت بروز این حالت دارو باشد، تغییر در دارو یا مقدار آن ممکن است کمک کننده باشد. امکان دارد داروی تزریقی داخل آلت تناسلی برای فرد تجویز شود (تزریق توسط خود فرد) امکان دارد استفاده از واکیوم برای نعوظ توصیه شود. عمل جراحی برای نصب پروتز بادشونده یا غیر بادشونده آلت تناسلی

زمانی که به ناتوانی جنسی در مردان‌ مبتلا شدیم، رژیم غذایی مان باید چگونه باشد؟

رژیم غذایی متعادل داشته باشید، و مکمل های ویتامینی و معدنی بخورید.

ناتوانی جنسی در مردان‌ چه علائمی دارد؟

ناتوانی در دستیابی به نعوظ ناتوانی در حفظ نعوذ برای مقاربت (نعوظ ممکن است خیلی ضعیف ، کوتاه ، یا دردناک باشد)

عوامل موثر در درمان ناتوانی جنسی در مردان‌ چیست ؟

بهبود خود به خودی یا پس از مشاوره کوتاه مدت در بسیاری از مواردی که منشا روانی دارند. در مواردی که منشا فیزیکی دارند، درمان اختلال زمینه ساز یا تغییر در داروهای مصرفی ممکن است این مشکل را تخفیف دهد. سایر روش های پزشکی برای بهبود نعوظی نتایج مثبتی را به همراه داشته اند.

چه چیز هایی باعت بروز ناتوانی جنسی در مردان‌ می شوند؟

علل روانی این حالت عبارتند از: احساس گناه رابطه زناشویی نامناسب اختلالات روانی مثل افسردگی ، اضطراب ، استرس ، و روان پریشی نداشتن اطلاعات جنسی ، از جمله نداشتن درک درست از جنبه های عاطفی و نیز آناتومی و فیزیولوژی زن علل فیزیکی این حالت عبارتند از: دیابت شیرین آترواسکلروز (تصلب شرایین ) مصرف بعضی از داروهای ضد فشارخون بیماری های دستگاه عصبی مرکزی ، مثل صدمات نخاعی ، اسکلروز متعدد (ام اس )، سکته مغزی یا سیفیلیس بیماری های غدد درون ریز که غده هیپوفیز، غده تیرویید، غدد فوق کلیوی یا غدد جنسی را تحت تأثیر قرار دهند. الکلی بودن سوءمصرف موادمخدر و داروها، خصوصاً ماری جوانا، کوکایین ، مخدرها، آرام بخش ها، خواب آورها و داروهای توهم زا کاهش خونرسانی به آلت تناسلی به هر علت علل موقعیتی این حالت عبارتند از: وجود فرد دیگری در منزل (مثل مادر زن )

ناتوانی جنسی در مردان‌ در بلند مدت چه عوارضی برای مان به دنبال خواهد داشت؟

افسردگی و از دست دادن عزت نفس مشکلات زناشویی

سلام 👋
به دکتر ساینا خوش آمدید.

در مورد بیماری ناتوانی جنسی در مردان‌ به دنبال چه چیزی هستید ؟

دکتر ساینا، مشاوره آنلاین پزشکی
دکتر ساینا، مشاوره آنلاین پزشکی
دکتر ساینا، مشاوره آنلاین پزشکی