اپلیکیشن دکتر ساینا

پزشک همیشه همراه شماست !

سلام. به دنبال چه چیزی هستید؟
بیماری اضطراب‌

بیماری اضطراب‌

بیماری اضطراب‌ چیست ؟

اضطراب عبارت است از یک احساس ناراحت کننده و مبهم ترس ، وحشت ، یا خطر با منشای ناشناخته که بر فرد مستولی می گردد. برای بعضی از افراد این حالت ممکن است ناگهانی روی دهد و بر طرف شود، اما برای بعضی دیگر این حالت به صورت مزمن در می آید. اضطراب از نظر علمی چندین نوع دارد: اضطراب حاد ناشی از موقعیتی خاص ، اختلال در تطابق یافتن با شرایط تازه ، اختلال اضطرابی عمومی شده ، اختلال هراس ، اختلال تنش زای پس از حادثه ، ترس مرض گونه و اختلال وسواسی ـ جبری .

بیماری اضطراب‌ چه عواقبی را به دنبال خواهد داشت؟

اضطراب عمومی شده را می توان با درمان کنترل کرد. غلبه کردن بر اضطراب اغلب موجبات زندگی بهتر و رضایت بخش تری را فراهم می آورد.

برای بیماری اضطراب‌ چه دارو هایی باید مصرف کنیم؟

امکان دارد داروهای ضداضطراب مثل بنزودیازپین ها برای مدتی کوتاه تجویز شوند. امکان دارد از داروهای ضدافسردگی برای اختلال هراس استفاده شود.

اگر دچار بیماری اضطراب‌ شدم چه کار کنم؟

فعالیت خود را حفظ کنید. فعالیت بدنی به کاهش اضطراب کمک می کند.

چه راه هایی برای پیشگیری از بیماری اضطراب‌ وجود دارد؟

از روش های کسب آرامش یا مراقبه برای کاهش استرس بهره بگیرید. به فکر تغییر شیوه زندگی خود باشید تا استرس کاهش یابد.

برای تشخیص بیماری اضطراب‌ چه آزمایشی باید انجام بدهیم؟

بهتر است تحت بررسی و درمان از نظر موارد خاص تهدیدکننده یا منشاء استرس که در ناخودآگاه شما است ولی وجود دارد، قرار بگیرید. به فراگیری روش های کاهش انقباض ناخودآگاه عضلانی مثل بازخورد زیستی و روش های کسب آرامش بپردازید. به ورزش هوازی (آئروبیک ) به طور منظم بپردازید تا روح و جسمی آماده داشته باشید.

زمانی که به بیماری اضطراب‌ مبتلا شدیم، رژیم غذایی مان باید چگونه باشد؟

هیچ نوع رژیم خاصی توصیه نمی شود. تنها باید از کافئین و سایر مواد تحریک کننده ، و نیز الکل پرهیز کرد.

بیماری اضطراب‌ چه علائمی دارد؟

احساس اینکه یک اتفاق نامطلوب یا زیانبار به زودی رخ خواهد داد. خشک شدن دهان ، مشکل در بلع ، یا خشونت صدا تندشدن تنفس و ضربان قلب ، تپش قلب حالت لرزش یا پرش عضلات انقباض عضلات ، سردرد، کمردرد عرق کردن مشکل در تمرکز منگی یا غش تهوع ، اسهال ، کاهش وزن خواب آلودگی تحریک پذیری خستگی کابوس مشکل در حافظه ناتوانی جنسی

عوامل موثر در درمان بیماری اضطراب‌ چیست ؟

اضطراب عمومی شده را می توان با درمان کنترل کرد. غلبه کردن بر اضطراب اغلب موجبات زندگی بهتر و رضایت بخش تری را فراهم می آورد.

چه چیز هایی باعت بروز بیماری اضطراب‌ می شوند؟

فعال شدن مکانیسم های دفاعی بدن برای مبارزه یا فرار. ترشح آدرنالین از غدد فوق کلیوی افزایش می یابد، و موادی که از تجزیه آدرنالین در بدن جمع می شوند (کاتکول آمین ها) نهایتاً بخش های مختلف بدن را تحت تأثیر قرار می دهند. تلاش برای پرهیز از اضطراب خود موجب اضطراب بیشتر می شود.

بیماری اضطراب‌ در بلند مدت چه عوارضی برای مان به دنبال خواهد داشت؟

بروز اختلال در روابط اجتماعی و شغلی افزایش ناگهانی میزان اضطراب ممکن است موجب بروز حمله هراس و فرار از موقعیت شود. وابستگی به داروها نامنظمی ضربان قلب

سلام 👋
به دکتر ساینا خوش آمدید.

در مورد بیماری بیماری اضطراب‌ به دنبال چه چیزی هستید ؟

دکتر ساینا، مشاوره آنلاین پزشکی
دکتر ساینا، مشاوره آنلاین پزشکی
دکتر ساینا، مشاوره آنلاین پزشکی