اپلیکیشن دکتر ساینا

پزشک همیشه همراه شماست !

سلام. به دنبال چه چیزی هستید؟
استرس‌

استرس‌

استرس‌ چیست ؟

استرس عبارت است از واکنش های فیزیکی ، ذهنی و عاطفی که در نتیجه تغییرات و نیازهای زندگی فرد، تجربه می شوند. تغییرات می توانند بزرگ یا کوچک باشند. پاسخ افراد به تغییرات زندگی متفاوت است . استرس مثبت می تواند یک انگیزش دهنده باشد در حالی که استرس منفی می تواند در زمانی که این تغییرات و نیازها، فرد را شکست می دهند، ایجاد شود.

استرس‌ چه عواقبی را به دنبال خواهد داشت؟

معمولاً با درمان توسط خود یا درمان تخصصی بهبود می یابد.

برای استرس‌ چه دارو هایی باید مصرف کنیم؟

پزشک شما ممکن است به مدت کوتاهی برای شما داروی آرام بخش یا ضد افسردگی تجویز کند.

اگر دچار استرس‌ شدم چه کار کنم؟

یک برنامه ورزشی اتخاذ کنید. افرادی که در وضعیت فیزیکی خوبی به سر می برند، به احتمال کمتری به عوارض منفی استرس مبتلا می شوند.

چه راه هایی برای پیشگیری از استرس‌ وجود دارد؟

برای کمک به پیشگیری از استرس منفی ، به آن دسته از امور زندگی بپردازید که می توانید از عهده آنها برآیید. از آنجا که همیشه نمی توان جلوی استرس را گرفت ، روش هایی را یاد بگیرید که برای حفاظت از سلامت ذهنی و فیزیکی خود، سازگار شوید. با مطالعه مقالات و کتب ، در مورد استرس به خود آموزش دهید.

برای تشخیص استرس‌ چه آزمایشی باید انجام بدهیم؟

آزمون های تشخیصی ممکن است شامل موارد زیر باشند: مشاهده علایم توسط خود شما شرح حال طبی و معاینه فیزیکی به وسیله یک پزشک در صورت لزوم برخی از روش هایی که به کاهش استرس کمک می کنند، به شرح زیر هستند: یک روش را یاد بگیرید و به طور منظم و در صورت امکان هر روز آن را تمرین کنید. روش های بسیاری وجود دارند. به مدت کوتاهی از هر وضعیت پر استرسی که در طول روز به آن برمی خورید، دور شوید. یک روش سفت و شل کننده عضلات را یاد بگیرید و آن را تمرین کنید. از آوردن مشکلات خود به خانه یا بستر خودداری کنید. در پایان روز، دقایقی را به مرور تک تک تجارب کل روز اختصاص دهید به طوری که انگار یک نوار را مجدداً گوش می دهید. تمام عواطف منفی را که متحمل شده اید (عصبانیت ، احساس عدم امنیت یا اضطراب ) از خود برهانید. از کلیه انرژی ها یا عواطف خوب (افکار عاشقانه ، ستایش ، احساسات خوب در مورد کار یا خودتان ) لذت ببرید. در مورد کارهای ناتمام تصمیمی اتخاذ کنید و تنش ذهنی یا عضلانی را رها کنید. هم اکنون برای یک خواب آرامش بخش و بهبود دهنده عواطف آماده هستید.

زمانی که به استرس‌ مبتلا شدیم، رژیم غذایی مان باید چگونه باشد؟

یک رژیم غذایی طبیعی و کاملاً متعادل اتخاذ کنید. مکمل های ویتامینی ممکن است توصیه شوند.

استرس‌ چه علائمی دارد؟

فیزیکی : گرفتگی عضلانی ، سردرد، درد قفسه سینه ، ناراحتی معده ، اسهال یا یبوست ، افزایش ضربان قلب ، دست های سرد و مرطوب ، خستگی ، تعریق شدید، بثورات ، تنفس سریع ، لرز، تیک ، تحریک پذیری ، کم اشتهایی یا بی اشتهایی ، ضعف ، احساس خستگی ، گیجی . عاطفی : عصبانیت ، اعتماد به نفس پایین ، افسردگی ، بی تفاوتی ، تحریک پذیری ، ترس و پاسخ های هراسی ، اشکال در تمرکز، احساس گناهکاری ، نگرانی ، بی قراری ، اضطراب و وحشت . رفتاری : سوءمصرف الکل یا مواد مخدر، افزایش مصرف سیگار، اختلالات خواب ، پرخوری ، کاهش حافظه و منگی .

عوامل موثر در درمان استرس‌ چیست ؟

معمولاً با درمان توسط خود یا درمان تخصصی بهبود می یابد.

چه چیز هایی باعت بروز استرس‌ می شوند؟

بدن در یک موقعیت پراسترس با افزایش تولید هورمون های خاصی جواب می دهد که باعث تغییراتی در ضربان قلب ، فشار خون ، متابولیسم و فعالیت فیزیکی می گردد.

استرس‌ در بلند مدت چه عوارضی برای مان به دنبال خواهد داشت؟

استرس مزمن می تواند در بسیاری از مشکلات مربوط به سلامت شامل حوادث ، آرتریت ، آسم ، سرطان ، سرماخوردگی ، کولیت ، دیابت ، اختلالات غدد درون ریز، خستگی ، سردرد، کمردرد، مشکلات گوارشی ، اختلالات پوستی ، بیماری قلبی ، فشار خون بالا، بی خوابی ، دردهای عضلانی ، اختلال کارکرد جنسی و زخم ها نقش بازی کند.

سلام 👋
به دکتر ساینا خوش آمدید.

در مورد بیماری استرس‌ به دنبال چه چیزی هستید ؟

دکتر ساینا، مشاوره آنلاین پزشکی
دکتر ساینا، مشاوره آنلاین پزشکی
دکتر ساینا، مشاوره آنلاین پزشکی