نصب اپلیکیشن دکتر ساینا

تشخیص‌گر هوشمند علائم بیماری شما!

سلام. به دنبال چه چیزی هستید؟
سوءرفتار و خشونت در منزل‌

سوءرفتار و خشونت در منزل‌

سوءرفتار و خشونت در منزل‌ چیست ؟

سوءرفتار و خشونت در منزل شامل رفتارهای مختلف (فیزیکی ، جنسی ، روانی ، و عاطفی ) است که برای برقراری تسلط و کنترل روی قربانی سوء رفتار (عمدتاً زن ) انجام می گیرند. غالباً قربانی به علت احساس شرم و گناه ، این سوء رفتار را به مقامات گزارش نمی کند یا در مورد آن چیزی به خانواده یا دوستان نمی گوید. سوء رفتار می تواند در هر نژاد، گروه سنی ، سطح اقتصادی یا تحصیلی ، یا ملیتی رخ دهد.

سوءرفتار و خشونت در منزل‌ چه عواقبی را به دنبال خواهد داشت؟

با افزایش آگاهی های عمومی در سطح جامعه و فراهم شدن سیستم های حمایتی ؛ تعداد روز افزونی از زنان در همان مراحل اولیه خواهان کمک شده اند.

برای سوءرفتار و خشونت در منزل‌ چه دارو هایی باید مصرف کنیم؟

امکان دارد ضداضطراب یا افسردگی تجویز شوند، ولی معمولاً نیازی به آنها نیست .

اگر دچار سوءرفتار و خشونت در منزل‌ شدم چه کار کنم؟

محدودیتی برای آن وجود ندارد

چه راه هایی برای پیشگیری از سوءرفتار و خشونت در منزل‌ وجود دارد؟

برای ریشه کنی سوء رفتار و خشونت با همسر، نیاز به یک حرکت متحد در سطح اجتماع وجود دارد تا ریشه های مشکل شناسایی و خشکانده شوند. زنان باید با بروز اولین نشانه های سوءرفتار و خشونت کمک بخواهند و فکر نکنند که مرد رفتار خود را به همین سادگی عوض می کند.

برای تشخیص سوءرفتار و خشونت در منزل‌ چه آزمایشی باید انجام بدهیم؟

اگر قربانی سوء رفتار هستید: - خصوصاً از سر و شکم خود در برابر ضربات محافظت به عمل آورید. فوراً کمک بخواهید. اگر می توانید، از نزد مرد سوء رفتار کننده فرار کنید. سعی کنید عکس هایی از انجام سوء رفتار تهیه کنید، به یک نفر اطلاع دهید یا به اورژانس تلفن کنید. - کمک حقوقی بخواهید. توجه مقامات پلیسی و قضایی به این مسأله بسیار بیشتر شده است . گام های درمان قربانی سوء رفتار: ـ در صورت وارد آمدن هرگونه آسیب ، به پزشک مراجعه کنید. ـ مشاوره نقشی حیاتی در درمان دارد. در این مشاوره ها به زنان کمک می شود تا روش های مقابله با مشکل ، و به دست آوردن مجدد اعتماد به نفس و توانایی های زندگی را فرا بگیرند. درمان مرد سوء رفتار کننده : ـ مرد سوء رفتار کننده معمولاً مقاومت می کند. ـ گروه های آموزشی و درمانی تا حدی موفق بوده اند. ـ بسیار مهم است که مرد سوء رفتار کننده نتیجه رفتار خود را ببیند و یاد بگیرید که اگر رفتار خود را عوض نکند به زندان خواهد رفت .

زمانی که به سوءرفتار و خشونت در منزل‌ مبتلا شدیم، رژیم غذایی مان باید چگونه باشد؟

رژیم خاصی توصیه نمی شود.

سوءرفتار و خشونت در منزل‌ چه علائمی دارد؟

در زن قربانی : آسیب بدنی شامل شکستگی استخوان ، خون مردگی ، سوختگی ، خفگی ، گاز گرفته شدن ، و تجاوز جنسی . اغلب آسیب ها به سر، گردن ، قفسه سینه ، شکم ، و پستان ها وارد می آیند. همچنین روی بازو و دست که به حفاظت در برابر ضربات کمک می کنند نیز شاید دیده شوند. سایر علایم ممکن است عبارت باشند از: درد مزمن لگنی ، اختلال جنسی ، اضطراب ، اختلالات خواب ، افسردگی ، اختلال تنش زای پس از حادثه ، اختلال در غذا خوردن ، مشکلات روانی ، و افکار خودکشی . مرد سوءرفتارکننده : عصبانیت ، شکاک بودن ، حالت عصبی ، و کج خلقی . البته گاهی مرد ممکن است خیلی مهربان به نظر برسد. این گونه مردان متناوباً رفتارهای خشونت آمیز و رفتارهای مهربانامه از خود بروز می دهند. مرد ممکن است مشکلات زیر را داشته باشد: حسادت بیمارگونه ؛ ترس از تنها ماندن ؛ نداشتن اعتماد به نفس و اراده در انجام کارها؛ مشغولیت ذهنی درباره تسلط و ترس از وابستگی . تحت نظر گرفتن همسر و دور نگاه داشتن وی از دوستانش تهدید به خشونت ؛ گاهی ممکن است با اسلحه یا چاقو بازی کند.

عوامل موثر در درمان سوءرفتار و خشونت در منزل‌ چیست ؟

با افزایش آگاهی های عمومی در سطح جامعه و فراهم شدن سیستم های حمایتی ؛ تعداد روز افزونی از زنان در همان مراحل اولیه خواهان کمک شده اند.

چه چیز هایی باعت بروز سوءرفتار و خشونت در منزل‌ می شوند؟

نظریه های مختلفی درباره علت سوء رفتار و خشونت با همسر و چگونگی پیشرفت آن وجود دارند. محققان در جستجوی پاسخ های دقیق به پرسش های موجود در این زمینه هستند. مسأله چندان ساده نیست زیرا همان خصوصیات و عوامل خطری که مردان سوء رفتار کننده دارند، در بسیاری از مردان دیگر که سوء رفتار از خود بروز نمی دهند نیز دیده می شود.

سوءرفتار و خشونت در منزل‌ در بلند مدت چه عوارضی برای مان به دنبال خواهد داشت؟

سال ها سوء رفتار عاطفی و بدنی فوت زن قربانی سوء رفتار کشته شدن مرد سوء رفتار کننده توسط زن

سلام 👋
به دکتر ساینا خوش آمدید.

در مورد بیماری سوءرفتار و خشونت در منزل‌ به دنبال چه چیزی هستید ؟

دکتر ساینا، مشاوره آنلاین پزشکی
دکتر ساینا، مشاوره آنلاین پزشکی
دکتر ساینا، مشاوره آنلاین پزشکی