10 روش طبیعی برای کاهش فشار خون

10 روش طبیعی برای کاهش فشار خون

اگر فشار خون بالا کنترل نشود، خطر ابتلا به بیماری‌های قلبی و سکته‌ی مغزی را افزایش می‌دهد. اما خبر خوب این است که راه‌های زیادی وجود دارد که می‌توان با استفاده از آن‌ها، فشار خون بالا را به صورت طبیعی و بدون استفاده از داروهای شیمیایی کاهش داد. ما در این جا 10 گیاه را که خاصیت دارویی دارند و برای درمان فشار خون بسیار مؤثر هستند، معرفی کرده‌ایم.

علت بالا رفتن فشار خون چیست؟

علت بالا رفتن فشار خون چیست؟

فشار خون بالا زمانی که خون در بدن با فشار زیاد در رگ‌های خونی حرکت می‌کند، به وجود می‌آید. اگر این عارضه درمان نشود، می‌تواند منجر به حملات قبلی، سکته‌ی مغزی و آسیب به اندام‌هایی مانند چشم، کلیه و مغز شود. در این مطلب قصد داریم به بررسی علت بالا رفتن فشار خون بپردازیم تا با شناختن آن بتوانید زندگی بدون دغدغه‌ی را در پیش‌رو داشته باشید.

با انواع درد قفسه‌ سینه آشنا شوید

با انواع درد قفسه‌ سینه آشنا شوید

با بروز درد قفسه‌ی سینه، اولین چیزی که به ذهن خطور می‎کند، بیماری قلبی است. البته جدی گرفتن و توجه به این علائم بسیار مهم است. اما باید بدانید که مشکلات قلبی تنها دلیل درد قفسه‌ سینه نیستند. افراد زیادی ممکن است در طول حیات خود، درد قفسه‌ی سینه را تجربه کنند و تنها تعداد کمی از آن‌ها به مشکلات قلبی باز می‎گردد. برای شناخت انواع درد قفسه سینه با ما همراه باشید..

چقدر با فشار خون و انواع آن آشنا هستید؟

چقدر با فشار خون و انواع آن آشنا هستید؟

خیلی خوب است که با عدد نرمال فشار خون آشنا باشید و انواع آن را بشناسید. نمی‌توان انکار کرد که دانستن عدد طبیعی فشار خون و عددهای بحرانی آن، خیلی بیش‌تر از هر درسی در زندگی به کارتان خواهد آمد. البته نگران نباشید، ما در این مطلب به انواع فشار خون پرداخته‌ایم، چرا که قبل از شما به فکر این موضوع حساس و حاد بودیم.