دانستنی های سلامت - اعتیاد به پورن در بانوان چگونه است؟ - دکتر مریم وحید مقدم - دکتر ساینا

اعتیاد به پورن در بانوان چگونه است؟

22 ساعت قبل خواندن 5 دقیقه

وقتی راجع به اعتیاد به پورن صحبت می کنیم ناخودآگاه فکر می کنیم تنها آقایان مخاطب این گونه محتواها هستند. ولی واقعیت خلاف این قضیه را ثابت می کند. تماشای محتوای پورنوگرافی در سال های اخیر تا حد چشمگیری افزایش یافته است. برای بسیاری از افراد این سوالات مطرح است که آیا خانم ها هم به پورن اعتیاد پیدا میکنند؟ یا آیا اعتیاد به پورن فقط در آقایان رایج است؟ در این مقاله دکتر مریم وحید مقدم درباره چگونگی اعتیاد به پورن در بانوان توضیحاتی ارائه خواهد داد.

ادامه مطلب
دانستنی های سلامت - پورن چه تاثیری بر مغز میگذارد؟ - دکتر فریبا امینی - دکتر ساینا

پورن چه تاثیری بر مغز میگذارد؟

3 روز قبل خواندن 9 دقیقه

اعتیاد به پورن در بسیاری از افراد تا حدی است که دیگر نسبت به شریک زندگیشان هیچ حسی ندارند و رابطه آن ها به سردی گراییده است. چرا آقایان یا خانم ها دیدن پورن را به داشتن رابطه واقعی با شریک خود ترجیح می دهند؟ در این مقاله دکتر فریبا امینی به این پرسش از منظر فعالیت هایی که در مغز اتفاق می افتد پاسخ می دهد و به طور مفصل توضیح میدهد که پورن با مغز چکار میکند

ادامه مطلب
دانستنی های سلامت - پورن چه تاثیری بر کودکان و نوجوانان میگذارد؟ - دکتر مریم وحید مقدم - دکتر ساینا

پورن چه تاثیری بر کودکان و نوجوانان میگذارد؟

5 روز قبل خواندن 5 دقیقه

تحقیقات نشان می دهند قرار گیری زود هنگام در معرض پورن، عواقبی برای کودک و نوجوان به دنبال دارد. با فراگیر شدن اینترنت و شبکه های اجتماعی و دسترسی ساده به دستگاه های هوشمند فرزندانمان در خطر مواجهه با محتوای پورنوگرافی هستند. چگونگی برخورد با این مسئله دغدغه بسیاری از والدین است. در این مقاله دکتر مریم وحید مقدم توضیحاتی راجع به تاثیرات پورن بر کودکان و نوجوانان میدهد. همچنین به سوالاتی همچون چرا پورن در بین جوانان فراگیر شده است؟ فرزندم پورن میبیند چه کار کنم؟ و ... پاسخ خواهد داد

ادامه مطلب
چگونه با فرزندمان که در سن بلوغ است رفتار کنیم؟ - دانستنی های سلامت - دکتر مریم وحید مقدم - دکتر ساینا

چگونه با فرزندمان که در سن بلوغ است رفتار کنیم؟

یک ماه قبل خواندن 11 دقیقه

یکی از بحرانی ترین و حساس ترین بازه های زمانی عمر هر شخص، سن بلوغ است. در این سن تغییرات اساسی و ریشه ای چه از لحاظ جسمی چه از لحاظ روحی در فرزندانمان رخ میدهد. اکثر والدین اطلاعات دقیقی از چیستی و ماهیت سن بلوغ ندارند. این عدم آگاهی باعث میشود والدین فرزندانشان را درک نکرده. خانم دکتر مریم وحید مقدم توضیحات کاملی راجع به بلوغ میدهد. در این مقاله به دغدغه هایی مثل: بلوغ نوجوانی چیست؟ علائم روانی و جسمی بلوغ نوجوانی، بلوغ زودرس و دیررس، و مهم تر از همه با فرزندمان در دوران بلوغ چگونه رفتار کنیم؟

ادامه مطلب
راهکار های ازدواج موفق چیست؟

راهکار های ازدواج موفق چیست؟

یک سال قبل خواندن 2 دقیقه

برای اینکه بتوانیم عوامل موثر برای ازدواج را بررسی کنیم، میتوانیم عوامل را به دو دسته؛ عوامل تاثیر گذار مثبت و عوامل تاثیر گذار منفی تقسیم کنیم.

ادامه مطلب
مجوز ها و تاییدیه ها