همه چیز درباره  کاردیومیوپاتی‌

کاردیومیوپاتی‌

کاردیومیوپاتی عبارت از یک اختلال التهابی عضله قلب . در نتیجه ، عضله قلب ضعیف می شود و نمی تواند خون را به نحوه مؤثری پمپ کند. مختل شدن کار قلب نهایتاً ریه ها، کبد و دستگاه گردش خون را متأثر می سازد. این اختلال در مردان شایع تر است .

علائم کاردیومیوپاتی‌

در صورتی که کاردیومیوپاتی به حدی قلب را درگیر کند که نارسایی قلبی ایجاد شود، علایم زیر ممکن است رخ دهند: تندشدن یا نامنظم شدن ضربان قلب تنگی نفس به هنگام فعالیت تورم پا و مچ پا خستگی سرفه همراه با خلط خونی کف دار از دست دادن اشتها از دست دادن میل جنسی

عواقب کاردیومیوپاتی‌

اگر بتوان اختلال زمینه ساز را برطرف کرد، کاردیومیوپاتی شاید علاج پذیر باشد. اگر نتوان اختلال زمینه ساز را برطرف کرد، کاردیومیوپاتی علاج پذیر نخواهد بود. البته برای برخی از بیماران می توان پیوند قلب انجام داد.

عوامل کاردیومیوپاتی‌

افراد بالای 60 سال چاقی سیگار کشیدن الکیسم سابقه خانوادگی بیماری سرخرگ های قلب یا کاردیومیوپاتی مصرف بعضی از داروهای مثل ضدافسردگی و داروهای ضد روان پریشی ، و نیز بعضی مواد مثل الکل و کوکایین دیابت شیرین افزایش کلسترول خون

عوارض کاردیومیوپاتی‌

نارسایی احتقانی قلب

دارو کاردیومیوپاتی‌

دیژیتال برای بهبود کار قلب داروهای ادرارآور (دیورتیک ) بر کاهش تجمع مایع در بدن مکمل ویتامینی یا پتاسیم (اگر کاردیومیوپاتی به علت کمبود یکی از اینها باشد).

علل کاردیومیوپاتی‌

عفونت ویروسی عضله قلب مراحل انتهایی بیماری سرخرگ های قلب کمبود تغذیه ای ، به خصوص ویتامین ب 1 (ویتامین ) کمبود مواد معدنی ، به خصوص پتاسیم جایگزین شدن بافت چربی به جای فیبرهای عضله قلب رسوب ماده آمیلوییدی (یک ماده پروتئینی غیرطبیعی که در بافت ها رسوب می کند) به علت سایر اختلالات هموکروماتوز (تجمع بیش از حد آهن در کبد، لوزالعمده ، پوست ) کم خونی شدید آتاکسی فریدریش (یک نوع بیماری عصبی ارثی ) استرس ناشناخته

فعالیت کاردیومیوپاتی‌

فعالیت های عادی خود را به طور تدریجی از سر گیرید. امکان دارد برحسب شدت بیماری ، محدودیت هایی در فعالیت توصیه شود. فعالیت جنسی را می توانید پس از احساس بهبودی و کنترل علایم ، از سر گیرید.

اصول کلی درمان کاردیومیوپاتی‌

امکان دارد بررسی های تشخیصی زیر انجام شوند: نوار قلب ، اکوکاردیوگرافی ، عکسبرداری از قلب و ریه ها با اشعه ایکس ، کاتترگذاری قلب ، و سایر آزمون های اختصاصی اهداف درمان عبارتند از تخفیف علایم و تلاش برای پیشگیری از عوارض بیشتر هر روز قبل از صبحانه وزن خود را اندازه بگیرید و آن را ثبت کنید. هرگونه تغییر وزن قابل توجه را به پزشک خود اطلاع دهید. اضافه شدن وزن ممکن است نشان دهنده تجمع زیادی مایع باشد. فشار خون خود را روزانه اندازه بگیرید.

پیشگیری از کاردیومیوپاتی‌

اصلاً الکل ننوشید. رژیم غذایی متعادلی داشته باشید. حتی الامکان از عوامل خطر اجتناب کنید.

رژیم غذایی کاردیومیوپاتی‌

رژیم کم نمک و کم چربی اگر اضافه وزن داشته باشید، ممکن است یک رژیم کاهش وزن به شما توصیه شود. از نوشیدن الکل اجتناب کنید.

پایین مطالب(کانال تلگرام)
مرتبط ها
مجوز ها و تاییدیه ها