همه چیز درباره  گاز گرفتن حیوانات‌

گاز گرفتن حیوانات‌

گاز گرفتن حیوانات عبارت است از گاز گرفته شدن توسط سگ ، گربه ، یا سایر حیوانات ، و نیز انسان

علائم گاز گرفتن حیوانات‌

زخم ناشی از گازگرفتن حیوانات می تواند به اشکال زیر باشد: پارگی ، سوراخ شدگی ، خراش یا له شدگی . سگ ها معمولاً دست ها، صورت ، یا پاها را گاز می گیرند. گربه ها عمدتاً دست ها، و در موارد کمتر، پاها، صورت ، یا تنه را گاز می گیرند.

عواقب گاز گرفتن حیوانات‌

زخم ناشی از گاز گرفته شدن قاعدتاً باید به تدریج بهبود یابد و در عوض 10-7 روز بسته شود.

عوامل گاز گرفتن حیوانات‌

وجود حیوانات اهلی خانگی یا حیوانات وحشی در محیط زندگی . محل گازگرفتن سگ به ندرت عفونی می شود. محل گاز گرفتن گربه و انسان به طور شایع عفونی می شود.

عوارض گاز گرفتن حیوانات‌

عوارض ناشی از گازگرفته شدن می تواند شامل موارد زیر باشد: عفونت ، آسیب وسیع بافتی و تشکیل جوشگاه ، خونریزی ، بیماری هاری ، و کاهش مرگ

دارو گاز گرفتن حیوانات‌

امکان دارد آنتی بیوتیک جهت پیشگیری از عفونت تجویز شود. شاید لازم باشد تزریقات لازم برای پیشگیری از کزاز انجام شود. گاهی ممکن است لازم باشد واکسن یا سرم ضدهاری تزریق شود.

علل گاز گرفتن حیوانات‌

اغلب موارد گاز گرفته شدن توسط حیوان خانگی است که فرد آن را می شناسد. گاز گرفتن بیشتر توسط سگ های بزرگ صورت می گیرد گاز گرفته شدن توسط انسان اغلب زمانی صورت می گیرد که یک نفر با مشت گره کرده به دهان دیگری می کوبد.

فعالیت گاز گرفتن حیوانات‌

هیچ محدودیتی برای آن وجود ندارد. البته بسته به شدت و محل زخم ممکن است توصیه هایی در این زمینه ارایه شود.

اصول کلی درمان گاز گرفتن حیوانات‌

تمیز کردن زخم بخیه در صورت لزوم البته زخم معمولاً باز گذاشته می شود تا خود به خود بهبود یابد. به این ترتیب خطر عفونت کمتر می شود. اگر دست گاز گرفته شده است ، آن را آتل بگیرید. زخم ناشی از گازگرفته شدن دست توسط انسان نباید همان اول بخیه شود، زیرا احتمال عفونت زیاد است . اندام گاز گرفته شده باید بالا گرفته شود تا ورم نکند. با مرکز بهداشت محل تماس بگیرید و در مورد شیوع هاری در حیوانی که گاز گرفته است سؤوال کنید. حتی الامکان حیوانی که گاز گرفته است را باید به دام انداخت و از نظر هاری بررسی کرد.

پیشگیری از گاز گرفتن حیوانات‌

آموزش به کودکان و نیز بزرگسالان برای جلوگیری از وقوع گازگرفتگی از نزدیک شدن به حیوانات ولگرد خودداری کنید

رژیم غذایی گاز گرفتن حیوانات‌

هیچ رژیم خاصی توصیه نمی شود.

مرتبط ها
مجوز ها و تاییدیه ها