همه چیز درباره  بیماری اضطراب‌

بیماری اضطراب‌

اضطراب عبارت است از یک احساس ناراحت کننده و مبهم ترس ، وحشت ، یا خطر با منشای ناشناخته که بر فرد مستولی می گردد. برای بعضی از افراد این حالت ممکن است ناگهانی روی دهد و بر طرف شود، اما برای بعضی دیگر این حالت به صورت مزمن در می آید. اضطراب از نظر علمی چندین نوع دارد: اضطراب حاد ناشی از موقعیتی خاص ، اختلال در تطابق یافتن با شرایط تازه ، اختلال اضطرابی عمومی شده ، اختلال هراس ، اختلال تنش زای پس از حادثه ، ترس مرض گونه و اختلال وسواسی ـ جبری .

دکتر مهدی قاسمی

دکتر مهدی قاسمی هستم روانپزشک اگر در رابطه با بیماری بیماری اضطراب‌سوالی دارید می توانید مشاوره بگیرید

عواقب بیماری اضطراب‌

اضطراب عمومی شده را می توان با درمان کنترل کرد. غلبه کردن بر اضطراب اغلب موجبات زندگی بهتر و رضایت بخش تری را فراهم می آورد.

دارو بیماری اضطراب‌

امکان دارد داروهای ضداضطراب مثل بنزودیازپین ها برای مدتی کوتاه تجویز شوند. امکان دارد از داروهای ضدافسردگی برای اختلال هراس استفاده شود.

فعالیت بیماری اضطراب‌

فعالیت خود را حفظ کنید. فعالیت بدنی به کاهش اضطراب کمک می کند.

پیشگیری از بیماری اضطراب‌

از روش های کسب آرامش یا مراقبه برای کاهش استرس بهره بگیرید. به فکر تغییر شیوه زندگی خود باشید تا استرس کاهش یابد.

اصول کلی درمان بیماری اضطراب‌

بهتر است تحت بررسی و درمان از نظر موارد خاص تهدیدکننده یا منشاء استرس که در ناخودآگاه شما است ولی وجود دارد، قرار بگیرید. به فراگیری روش های کاهش انقباض ناخودآگاه عضلانی مثل بازخورد زیستی و روش های کسب آرامش بپردازید. به ورزش هوازی (آئروبیک ) به طور منظم بپردازید تا روح و جسمی آماده داشته باشید.

رژیم غذایی بیماری اضطراب‌

هیچ نوع رژیم خاصی توصیه نمی شود. تنها باید از کافئین و سایر مواد تحریک کننده ، و نیز الکل پرهیز کرد.

علائم بیماری اضطراب‌

احساس اینکه یک اتفاق نامطلوب یا زیانبار به زودی رخ خواهد داد. خشک شدن دهان ، مشکل در بلع ، یا خشونت صدا تندشدن تنفس و ضربان قلب ، تپش قلب حالت لرزش یا پرش عضلات انقباض عضلات ، سردرد، کمردرد عرق کردن مشکل در تمرکز منگی یا غش تهوع ، اسهال ، کاهش وزن خواب آلودگی تحریک پذیری خستگی کابوس مشکل در حافظه ناتوانی جنسی

عوامل بیماری اضطراب‌

استرس با هر منشاء (مثلاً مشکلات اجتماعی یا مالی ) سابقه خانوادگی اضطراب خستگی یا کار زیاد وقوع مجدد موقعیت هایی که قبلاً استرس زا بوده اند یا طی آنها به فرد آسیب رسیده است . بیماری جسمانی تکامل طلبی غیرمنطقی ترک اعتیاد یا الکل

علل بیماری اضطراب‌

فعال شدن مکانیسم های دفاعی بدن برای مبارزه یا فرار. ترشح آدرنالین از غدد فوق کلیوی افزایش می یابد، و موادی که از تجزیه آدرنالین در بدن جمع می شوند (کاتکول آمین ها) نهایتاً بخش های مختلف بدن را تحت تأثیر قرار می دهند. تلاش برای پرهیز از اضطراب خود موجب اضطراب بیشتر می شود.

عوارض بیماری اضطراب‌

بروز اختلال در روابط اجتماعی و شغلی افزایش ناگهانی میزان اضطراب ممکن است موجب بروز حمله هراس و فرار از موقعیت شود. وابستگی به داروها نامنظمی ضربان قلب

پایین مطالب(کانال تلگرام)
مرتبط ها
مجوز ها و تاییدیه ها