همه چیز درباره  بواسیر

بواسیر

بواسیر عبارت است از سیاهرگ های گشادشده (واریسی ) در راست روده یا مقعد. بواسیر ممکن در مجرای مقعدی (بواسیر داخلی ) یا در مدخل مقعد (بواسیر خارجی ) واقع شده باشد. بواسیر ممکن است سال ها وجود داشته باشد اما تنها با وقوع خونریزی بدان پی برده شود.

علائم بواسیر

خونریزی . امکان دارد خون قرمز روش به صورت رگه هایی در اجابت مزاج دیده شود یا به دنبال اجابت مزاج ، خون به مقدار کم و به مدت کوتاهی چکه کند. درد، خارش یا ترشح مخاطی پس از اجابت مزاج وجود یک برجستگی در مقعد احساس این که پس از اجابت مزاج ، راست روده به طور کامل تخلیه نشده باشد (این حالت تنها در مورد بواسیر بزرگ دیده می شود). التهاب و تورم

عواقب بواسیر

بواسیر معمولاً با مراقبت مناسب خوب می شود، اما علایم ممکن است افت و خیر داشته باشند (یعنی بواسیر ممکن است پس از یک دوره یبوست دوباره ظاهر شود). در مواردی که به درمان محافظه کارانه خوب پاسخ نمی دهند شاید جراحی مورد نیاز باشد.

عوامل بواسیر

رژیم غذایی بدون فیبر نشستن یا ایستادن به مدت طولانی چاقی یبوست کم شدن تون عضلانی در سنین بالا جراحی راست روده یا پارگی مجرای تناسلی به هنگام زایمان و دوختن آن بیماری کبدی سرطان روده بزرگ لواط بالا بردن فشار خون در سیستم سیاهرگی دستگاه گوارش

عوارض بواسیر

کم خونی فقر آهن اگر خونریزی قابل توجه باشد. درد شدید در اثر وجود لخته خون در بواسیر عفونت یا زخم شدن بواسیر

علل بواسیر

وارد آمدن فشار مکرر به سیاهرگ های مقعد یا راست روده

پیشگیری از بواسیر

برای اجابت مزاج عجله نکنید و در عین حال از زور زدن و نشستن طولانی مدت در توآلت خودداری کنید. اگر اضافه وزن دارید، وزن خود را کاهش دهید. مقدار فیبر غذایی را در رژیم خود افزایش دهید. روزانه 10-8 لیوان آب بنوشید. به طور منظم ورزش کنید.

پایین مطالب(کانال تلگرام)
مرتبط ها
مجوز ها و تاییدیه ها