همه چیز درباره  ناتوانی جنسی در مردان‌

ناتوانی جنسی در مردان‌

ناتوانی جنسی در مردان عبارت است از ناتوانی پایدار در دستیابی به حفظ نعوذ که برای مقاربت ضروری است . (دوره های گهگاهی ناتوانی جنسی که در اکثر مردان بزرگسالان رخ می دهد غیرطبیعی در نظر گرفته نمی شود). این نظر درست نیست که با افزایش سن ، ناتوانی جنسی اجتناب ناپذیر است . توانایی نعوظ در سنین بالا حفظ می شود، اما امکان دارد نیاز به تحریک بیشتری برای دستیابی به آن و فاصله گذاری بیشتری بین نعوظ ها وجود داشته باشد.

علائم ناتوانی جنسی در مردان‌

ناتوانی در دستیابی به نعوظ ناتوانی در حفظ نعوذ برای مقاربت (نعوظ ممکن است خیلی ضعیف ، کوتاه ، یا دردناک باشد)

عواقب ناتوانی جنسی در مردان‌

بهبود خود به خودی یا پس از مشاوره کوتاه مدت در بسیاری از مواردی که منشا روانی دارند. در مواردی که منشا فیزیکی دارند، درمان اختلال زمینه ساز یا تغییر در داروهای مصرفی ممکن است این مشکل را تخفیف دهد. سایر روش های پزشکی برای بهبود نعوظی نتایج مثبتی را به همراه داشته اند.

عوامل ناتوانی جنسی در مردان‌

مشکلات فهرست شده در قسمت علل بروز یک بیماری اخیر که قدرت فرد را کاهش داده باشد. عمل جراحی عمده اخیر، خصوصاً جراحی روی قلب و عروق یا پروستات

عوارض ناتوانی جنسی در مردان‌

افسردگی و از دست دادن عزت نفس مشکلات زناشویی

دارو ناتوانی جنسی در مردان‌

برای ناتوانی جنسی ناشی از عوامل روانی دارو فایده ای ندارد. ممکن است برای درمان بیماری زمینه ساز دارو تجویز شود. دارو برای تزریق در آلت تناسلی ممکن است تجویز شود. به زودی داروهای جدیدی که در پیشابراه حل می شوند در دسترس قرار خواهند گرفت .

علل ناتوانی جنسی در مردان‌

علل روانی این حالت عبارتند از: احساس گناه رابطه زناشویی نامناسب اختلالات روانی مثل افسردگی ، اضطراب ، استرس ، و روان پریشی نداشتن اطلاعات جنسی ، از جمله نداشتن درک درست از جنبه های عاطفی و نیز آناتومی و فیزیولوژی زن علل فیزیکی این حالت عبارتند از: دیابت شیرین آترواسکلروز (تصلب شرایین ) مصرف بعضی از داروهای ضد فشارخون بیماری های دستگاه عصبی مرکزی ، مثل صدمات نخاعی ، اسکلروز متعدد (ام اس )، سکته مغزی یا سیفیلیس بیماری های غدد درون ریز که غده هیپوفیز، غده تیرویید، غدد فوق کلیوی یا غدد جنسی را تحت تأثیر قرار دهند. الکلی بودن سوءمصرف موادمخدر و داروها، خصوصاً ماری جوانا، کوکایین ، مخدرها، آرام بخش ها، خواب آورها و داروهای توهم زا کاهش خونرسانی به آلت تناسلی به هر علت علل موقعیتی این حالت عبارتند از: وجود فرد دیگری در منزل (مثل مادر زن )

فعالیت ناتوانی جنسی در مردان‌

محدویتی برای آن وجود ندارد. مقاربت را می توان با رفع ناتوانی یا بهبود پس از عمل جراحی از سر گرفت .

اصول کلی درمان ناتوانی جنسی در مردان‌

بررسی های لازم برای تشخیص هرگونه بیماری زمینه ساز. انجام بررس های تشخیصی در یک مرکز مخصوص برای ارزیابی نعوظ در شب و به هنگام خواب روان درمانی یا مشاوره (به تنهایی یا همراه با همسر) توسط یک متخصص و درمانگر معتبر در این زمینه اگر علت بروز این حالت دارو باشد، تغییر در دارو یا مقدار آن ممکن است کمک کننده باشد. امکان دارد داروی تزریقی داخل آلت تناسلی برای فرد تجویز شود (تزریق توسط خود فرد) امکان دارد استفاده از واکیوم برای نعوظ توصیه شود. عمل جراحی برای نصب پروتز بادشونده یا غیر بادشونده آلت تناسلی

پیشگیری از ناتوانی جنسی در مردان‌

با همسر خود ارتباط مناسبی برقرار کنید. از در میان گذاشتن و بحث درباره مشکل خود و درخواست کمک ابایی نداشته باشید. همفکری همسر برای حل این مشکل ، حیاتی است . الکل به هیچ عنوان ننوشید. از مصرف مواد و داروهایی که ممکن است مورد سوءمصرف قرار گیرند خودداری کنید. اگر مبتلا به دیابت هستید، برنامه درمانی خود را به دقت رعایت کنید. سلامت عمومی خود را حفظ کنید. در صورتی که هرگونه دارویی که جدیداً مصرف آن را شروع کرده اید عملکرد جنسی را تغییر داده باشند، با پزشک خود مشورت نمایید.

رژیم غذایی ناتوانی جنسی در مردان‌

رژیم غذایی متعادل داشته باشید، و مکمل های ویتامینی و معدنی بخورید.

لیست پزشکان داخل پروفایل بانک
مرتبط ها
مجوز ها و تاییدیه ها