همه چیز درباره  سرطان مری‌

سرطان مری‌

سرطان مری عبارت است از رشد بافت سرطانی در مری که در آن سلول ها بدون کنترل شروع به تقسیم می کنند. سرطان هایی که در مری آغاز می شوند معمولاً در 13 پایینی مری در جایی که مری در قفسه سینه طی مسیر می کند رخ می دهند. سرطان مری در افراد بیشتر از 50 سال و در هر دو جنس ایجاد می شود اما در مردان شایعتر است .

علائم سرطان مری‌

مشکل یا درد به هنگام بلع کاهش وزن سریع استفراغ مخاط خون آلود

عواقب سرطان مری‌

این بیماری در حال حاضر علاج ناپذیر است . تشخیص زودهنگام و درمان تهاجمی تنها شانس بقای فرد به شمار می روند. در هر صورت ، می توان علایم را رفع نمود یا تحت کنترل درآورد. تاکنون چند مورد سرطان مری وجود داشته که سرطان بدون هیچ دلیل مشخصی خوب شده است . تحقیقات در رابطه با علل و روش های درمانی این بیماری ادامه دارند، بنابراین امید می رود که درمان های روزبه روز بهتری ابداع شوند و نهایتاً بتوان این سرطان را معالجه نمود.

عوامل سرطان مری‌

سیگار کشیدن سوء مصرف الکل سابقه وجود تومور در سر و گردن بیماری سلیاک فتق معده تنگی مری کمبود آهن ترش کردن مزمن

عوارض سرطان مری‌

اگر درمان فوراً آغاز نشود، سرطان مری سریعاً به ریه ها و کبد گسترش می یابد.

دارو سرطان مری‌

امکان دارد داروهای ضد درد یا مخدرها برای رفع درد تجویز شوند. آرام بخش ها برای کم کردن اضطراب گاهی داروهای ضد سرطان آنتی کولینرژیک ها یا مسدودکننده های کانال کلسیم برای اسپاسم (گرفتگی ) مری

علل سرطان مری‌

ناشناخته هستند. اکثر سرطان های مری از خود مری آغاز می شوند، اما در بعضی موارد هم ، سرطان از جای دیگر به مری گسترش می یابد. سرطان مری ارثی نیست .

فعالیت سرطان مری‌

تا آنجا که می توانید فعالیت خود را حفظ کنید.

اصول کلی درمان سرطان مری‌

برای تشخیص اقدامات زیر ممکن است انجام شوند: نمونه برداری از تومور؛ عکس برداری از دستگاه گوارش فوقانی (از جمله مری )؛ سی تی اسکن ؛ ازوفاگوسکوپی (با استفاده از یک نوع وسیله برای دیدن داخل مری که سر آن یک منبع نوری قرار دارد). درمان سرطان مری عبارت است از جراحی ، اشعه درمانی ، شیمی درمانی ، یا ترکیبی از آنها

پیشگیری از سرطان مری‌

سیگار نکشیدن هرگز الکل ننوشید. در صورت بروز هرگونه اختلال گوارشی که بیش از 5 روز طول بکشد به پزشک مراجعه نمایید.

رژیم غذایی سرطان مری‌

غذاهای نرم تا مایعات . از خوردن شکلات ، الکل ، و چربی پرهیز کنید. پیش از جراحی امکان دارد نیاز به حمایت مخصوص تغذیه ای وجود داشته باشد (گذاشتن لوله تغذیه در معده و دادن رژیم اختصاصی از این راه ).

پایین مطالب(کانال تلگرام)
مرتبط ها
مجوز ها و تاییدیه ها