همه چیز درباره لنفوگرانولوم ونروم (ال ‌جی وی‌)

لنفوگرانولوم ونروم (ال ‌جی وی‌)

لنفوگرانولوم ونروم یک بیماری آمیزشی مسری که ناحیه تناسلی و گره های لنفاوی را درگیر می سازد. این بیماری اکثراً در نواحی گرمسیری و نیمه گرمسیری دیده می شود. بزرگسالان از هر دو جنس ممکن است مبتلا شوند.

عواقب لنفوگرانولوم ونروم (ال ‌جی وی‌)

با درمان موفق معمولاً در طی شش ماه قابل علاج است . در غیر این صورت این اختلال غیرقابل علاج است ، اگرچه طول عمر را کاهش نمی دهد.

دارو لنفوگرانولوم ونروم (ال ‌جی وی‌)

تجویز آنتی بیوتیک ها برای مقابله با عفونت به مدت 21 روز در مورد ناراحتی خفیف مصرف داروهای بدون نسخه نظیر استامینوفن ممکن است کافی باشد. مسکن های قوی تر در موارد شدیدتر ممکن است تجویز شوند.

فعالیت لنفوگرانولوم ونروم (ال ‌جی وی‌)

پس از درمان فعالیت طبیعی خود را به محض بهبود علایم از سر بگیرید. از ارتباط جنسی تا بهبود کامل اجتناب کنید.

پیشگیری لنفوگرانولوم ونروم (ال ‌جی وی‌)

رعایت اصول اخلاقی و اجتناب از فعالیت جنسی در خارج حریم خانواده استفاده از کاندوم برای آمیزش جنسی با شریک جنسی جدید

اصول کلی لنفوگرانولوم ونروم (ال ‌جی وی‌)

بررسی های تشخیصی ممکن است شامل آزمایش هایی نظیر آزمایش خون از نظر سیفیلیس ـ کشت ترشحات ضایعات ، و آزمون های پادتن ضدباکتری کلامیدیا باشد. به کار بردن کمپرس گرم در ناحیه درگیر ممکن است به تخفیف ناراحتی کمک کند. جراحی برای تخلیه غدد لنفاوی درگیر یا برداشتن آبسه (تجمعی از چرک ناشی از یک عفونت ) و فیستول (مجرایی غیرطبیعی بین دو عضو یا بین یک عضو داخلی و سطح بدن ) ممکن است لازم گردد. شرکای جنسی بیمار نیز باید مورد بررسی قرار گیرند.

رژیم لنفوگرانولوم ونروم (ال ‌جی وی‌)

رژیم خاصی نیاز نیست .

علائم لنفوگرانولوم ونروم (ال ‌جی وی‌)

علایم ذیل 4-1 هفته پس از مواجهه با بیماری و پیشرفت آن بروز می کند: یک تاول بدون درد بر روی آلت تناسلی که زخمی شده (به یک زخم سرباز کرده ترشح دار تبدیل می شود) و سپس به سرعت التیام می یابد. بزرگی غدد لنفاوی کشاله ران به صورت توده هایی بزرگ ، قرمز و دردناک در لمس نواحی متعددی از عفونت عمقی با ترشح چرک غلیظ و مواد خونی رنگ سایر علایم عبارتند از: تب درد و ناراحتی عضلانی شامل درد پشت سردرد درد مفاصل کاهش اشتها استفراغ

عوامل لنفوگرانولوم ونروم (ال ‌جی وی‌)

مسافرت به مناطق دارای آب و هوای گرمسیری یا نیمه گرمسیری مقاربت مقعدی بی بندوباری جنسی و بدون استفاده از وسایل محافظت کننده از انتقال عفونت های آمیزشی

علل لنفوگرانولوم ونروم (ال ‌جی وی‌)

باکتری کلامیدیا که از طریق آمیزشی منتقل می شود. دوره نهفتگی آن حدود 12-3 روز است .

عوارض لنفوگرانولوم ونروم (ال ‌جی وی‌)

عفونت مزمن ایجاد اختلال در عملکرد روده و مثانه ناتوانی جنسی (گاهی )