همه چیز درباره  وارد آمدن صدمه به مثانه یا پیشابراه‌

وارد آمدن صدمه به مثانه یا پیشابراه‌

وارد آمدن صدمه به مثانه یا پیشابراه عبارت است از وارد آمدن آسیب به مثانه یا پیشابراه (لوله ای که ادرار را از مثانه به بیرون هدایت می کند). به دلیل اینکه مثانه در جایگاه نسبتاً امنی قرار دارد، آسیب مثانه در اثر ضربه نادر است .

علائم وارد آمدن صدمه به مثانه یا پیشابراه‌

درد شدید شکمی شوک (تعریق ؛ غش ؛ تهوع ؛ نفس نفس زدن ؛ تند بودن نبض ؛ پوست رنگ پریده ، سرد، و مرطوب ) ادرار دردناک یا ناتوانی در ادرار کردن خروج ترشح خون آلوده از پیشابراه

عواقب وارد آمدن صدمه به مثانه یا پیشابراه‌

سوراخ شدن مثانه یا پیشابراه نیازمند درمان اورژانس در بیمارستان است . اغلب موارد با استراحت در رختخواب ، گذشت زمان ، و درمان حمایتی یا جراحی بهبود می یابند.

عوامل وارد آمدن صدمه به مثانه یا پیشابراه‌

مصرف الکل خطر کردن و احتمال حادثه و تصادف مشاغل خطرناک رانندگی خطرناک و در شرایط نامناسب کودکانی که مورد سوء استفاده جنسی قرار می گیرند.

عوارض وارد آمدن صدمه به مثانه یا پیشابراه‌

خونریزی داخلی نشست ادرار به داخل شکم ، که باعث التهاب یا عفونت شکمی می شود. عفونت مکرر به علت تشکیل بافت جوشگاهی در پیشابراه که مسیر عبور ادرار را تنگ کرده باشد.

دارو وارد آمدن صدمه به مثانه یا پیشابراه‌

آنتی بیوتیک برای پیشگیری از عفونت داروی ضد درد در صورت نیاز داروهای آنتی کولینرژیک برای اسپاسم

علل وارد آمدن صدمه به مثانه یا پیشابراه‌

معمولاً یک شکستگی استخوان لگن که مثانه یا پیشابراه را سوراخ کرده است .

فعالیت وارد آمدن صدمه به مثانه یا پیشابراه‌

تا حدی که توانایی بدنی شما اجازه می دهد، فعالیت خود را حفظ کنید. دوره بهبود را حدود یک ماه درنظر بگیرید. تا زمانی که بهبودی کامل حاصل نشده باشد به کار باز نگردید و از نزدیکی خودداری کنید.

اصول کلی درمان وارد آمدن صدمه به مثانه یا پیشابراه‌

بستری شدن در بیمارستان ؛ مراقبت اورژانس عکس برداری از مجاری ادراری جراحی برای ترمیم سوراخ شدگی مثانه (معمولاً). آسیب به پیشابراه ممکن است بدون جراحی ترمیم یابد.

پیشگیری از وارد آمدن صدمه به مثانه یا پیشابراه‌

حتی الامکان از خود در برابر صدمات محافظت به عمل آورید. همیشه به هنگام رانندگی کمربند خود را ببندید، تا خدای ناکرده به هنگام وقوع سانحه رانندگی ، اعضای داخلی شما آسیب نبیند. هیچگاه الکل ننوشید خصوصاً پیش از رانندگی .

رژیم غذایی وارد آمدن صدمه به مثانه یا پیشابراه‌

هیچ رژیم غذایی خاصی توصیه نمی شود. روزانه 8-6 لیوان آب بنوشید. الکل ننوشید.

پایین مطالب(کانال تلگرام)
مرتبط ها
مجوز ها و تاییدیه ها