همه چیز درباره  فولیکولیت قارچی‌

فولیکولیت قارچی‌

فولیکولیت قارچی عبارت است از یک عفونت قارچی سطحی یا عمقی فولیکول های (پیازچه های ) موی پوست . این بیماری مسری است و امکان دارد ضایعات آن شبیه ضایعات هرپسی (تب خالی ) باشند. این بیماری معمولاً پوست دست ها، بازوها، صورت ، و پوست سر را درگیر می سازد.

عواقب فولیکولیت قارچی‌

با درمان معمولاً در عرض 6 هفته خوب می شود.

دارو فولیکولیت قارچی‌

امکان دارد داروی ضد قارچ خوراکی و مالیدنی تجویز شود. دارو را طبق دستور پزشک و با کمک راهنمای همراه دارو مصرف کنید. این داروها ممکن است باعث بروز عوارض جانبی یا واکنش های نامطلوب شوند. اثرات جانبی معمولاً با عادت کردن بدن به دارو یا در صورت لزوم ، قطع دارو برطرف می شوند. هیچگاه سرخود از دارو استفاده نکنید و حتماً با پزشک خود مشورت کنید.

فعالیت فولیکولیت قارچی‌

محدودیتی برای آن وجود ندارد.

پیشگیری از فولیکولیت قارچی‌

حتی الامکان از پوست خود در برابر آسیب های حتی جزئی محافظت به عمل آورید. از قرار گرفتن در محیط های گرم و مرطوب خودداری کنید.

اصول کلی درمان فولیکولیت قارچی‌

تشخیص بر مبنای ظاهر جوش های چرکی داده می شود و با انجام کشت قارچ از مایع موجود در جوش تأیید می شود. درمان شامل مراقبت حمایتی از پوست و تجویز دارو است . سعی کنید به پوست آسیب نرسد. خانم ها به جای تیغ باید از کرم های موبر استفاده کنند. مردان به هنگام درمان جوش های چرکی نباید ریش خود را بتراشند تا زمانی که جوش های چرکی روی صورت خوب شوند. روی پوست خود ترکیبات روغنی نمالید. اگر جوش ها روی پوست سر ظاهر شده اند، سر خود را روزانه شامپو کنید.

رژیم غذایی فولیکولیت قارچی‌

رژیم غذایی خاصی توصیه نمی شود.

علائم فولیکولیت قارچی‌

پلاک ها (نواحی صاف برآمده ) با حاشیه مشخص و پوستول ها (جوش های چرکی ) روی این نواحی . جوش های چرکی 2-1 میلی متر قطر دارند و معمولاً به صورت گروهی ظاهر می شوند.

عوامل فولیکولیت قارچی‌

وجود یک بیماری که مقاومت بدن را کم کرده باشد. دیابت اگزما یا درماتیت قرار گرفتن در معرض گرما یا رطوبت بالا

علل فولیکولیت قارچی‌

یک عفونت قارچی که باعث بروز یک آبسه کوچک در کنار پیازچه مو می شود.

عوارض فولیکولیت قارچی‌

افتراق فولیکولیت باکتریایی از فولیکولیت قارچی دشوار است . همچنین امکان دارد فولیکولیت قارچی به اشتباه چیز دیگری تشخیص داده شود و برای آن کرم استرویید تجویز گردد. در این صورت بیماری تشدید می شود.

پایین مطالب(کانال تلگرام)
مرتبط ها
مجوز ها و تاییدیه ها