همه چیز درباره  بورسیت‌

بورسیت‌

بورسیت عبارت است از التهاب بورس . بورس یک کیسه نرم حاوی مایع است که به عنوان یک بالشتک بین تاندون ها و استخوان ها عمل می کند. بورس هایی که معمولاً دچار التهاب می شوند در نزدیکی شانه ، آرنج ، زانو، لگن ، مفصل ران ، یا تاندون آشیل قرار دارند.

علائم بورسیت‌

درد خود به خودی ، درد به هنگام لمس ، و محدودیت حرکت در ناحیه درگیر، همراه با تیر کشیدن درد به سمت گردن ، بازو، و نوک انگشتان درد شدید به هنگام حرکت دادن بازو گاهی تب

عواقب بورسیت‌

این یک مشکل شایع ولی غیرجدی است . با درمان ، معمولاً علایم در عرض 14-7 روز بهبود می یابند.

عوامل بورسیت‌

در کسانی که تمرینات سخت و مکرر ورزشی انجام می دهند. در ورزشکارانی که به یکباره سطح فعالیت خود را افزایش می دهند (مثلاً در آخر هفته ها) کش آمدن نامناسب یا بیش از حد

عوارض بورسیت‌

سفت شدن مفصل یا محدودیت دایمی حرکت مفصل

دارو بورسیت‌

داروهای ضد التهابی غیراستروییدی امکان دارد از تزریق کورتیزون داخل بورس برای کاهش التهاب استفاده شود. استفاده از داروهای ضد درد در صورت لزوم

علل بورسیت‌

آسیب به یک مفصل استفاده بیش از حد از یک مفصل انجام ورزش شدیدی که فرد بدان عادت نداشته باشد. وجود رسوب کلسیمی در تاندون های شانه همراه با تخریب تاندون عفونت حاد یا مزمن آرتریت نقرس خیلی اوقات ناشناخته است .

فعالیت بورسیت‌

ناحیه ملتهب را تا حد امکان استراحت دهید. اگر مجبور هستید فعالیت عادی خود را فوراً از سر بگیرید، دست خود را با یک بند به گردن آویزان کنید تا زمانی که درد قابل تحمل تر شود. برای پیشگیری از سفت شدن مفصل (به خصوص شانه )، در زودترین زمان ممکن ، حرکت آهسته و طبیعی مفصل را شروع کنید.

اصول کلی درمان بورسیت‌

درمان استاندارد شامل استراحت ، کیسه یخ ، کمپرس ، و بالا نگاه داشتن عضو است . به هنگام شعله ور شدن التهاب یا پس از تزریق داخل مفصل ، روی ناحیه کیسه یخ بگذارید. پس از مرحله حاد، ممکن است ادامه گذاشتن کیسه یخ (تا زمان برطرف شدن التهاب ) یا گرم کردن توصیه شود. روش های مختلفی برای گرم کردن وجود دارد: دوش آب گرم ، استفاده از لامپ مخصوص ، کمپرس آب گرم ، یا مالیدن پماد گرم کنند. درمان تهاجمی ممکن است شامل کشیدن مایع مفصل یا خارج ساختن بورس باشد.

پیشگیری از بورسیت‌

حتی الامکان از آسیب یا استفاده بیش از حد از عضلات خودداری کنید. در ورزش هایی که برخورد فیزیکی وجود دارد از لباس وسایل محافظتی لازم استفاده کنید. پیش از فعالیت ورزشی ، بدن خود را گرم کنید و قبل از اتمام نیز به تدریج فعالیت را کم کنید. آمادگی جسمانی خود را در سطح بالایی حفظ کنید.

رژیم غذایی بورسیت‌

هیچ رژیم خاصی توصیه نمی شود.

پایین مطالب(کانال تلگرام)
مرتبط ها
مجوز ها و تاییدیه ها