همه چیز درباره  نارسایی احتقانی قلب‌

نارسایی احتقانی قلب‌

نارسایی احتقانی قلب عبارت است از عارضه ای از بسیاری از بیماری های جدی که طی آن قلب مقداری از ظرفیت پمپ کردن کامل خود را از دست می دهد. بنابراین خون به داخل دیگر اعضاء، خصوصاً ریه ها و کبد، پس زده می شود.

علائم نارسایی احتقانی قلب‌

تنگی نفس ، به خصوص هنگام فعالیت یا موقع صاف درازکشیدن روی تخت تند یا نامنظم شدن ضربان قلب برجسته شدن سیاهرگ های گردن خستگی ، ضعف یا غش سرفه (معمولاً خلط دار) کاهش فشار خون تورم شکم ، پا و مچ پا بزرگ شدن کبد

عواقب نارسایی احتقانی قلب‌

امید به زندگی کاهش می یابد، اما بسیاری از موارد را می توان تا مدتی با دارو و گاهی جراحی ، به خوبی کنترل کرد. در بعضی از موارد مزمن می شود. توجه داشته باشید که هرگونه عفونتی باعث بدتر شدن بیماری می شود.

عوامل نارسایی احتقانی قلب‌

مصرف الکل . الکل باعث کاهش کار قلب می شود. مصرف بعضی از داروها، از جمله داروهای مسدودکننده بتا آدرنرژیک عفونت هایی که با تب بالا همراه هستند. چاقی رژیم پرچرب و پرنمک سیگار کشیدن

عوارض نارسایی احتقانی قلب‌

جمع شدن مایع در ریه ها نامنظمی های ضربان قلب

دارو نارسایی احتقانی قلب‌

داروهای ادرارآور (دیورتیک ها) برای کاهش تجمع مایع در بدن و ورم دیژیتال برای تقویت و تنظیم ضربان قلب داروهای ضد نامنظمی ضربان قلب برای منظم کردن ضربان قلب داروهای گشادکننده عروق برای کاهش فشارخون ، حتی اگر فشارخون طبیعی باشد. این کار برای برداشتن بار از دوش قلبی که باید خون را به درون این رگ ها پمپ کند انجام می گیرد. اگر از داروهای ادرارآور یا دیژیتال استفاده می کنید، باید پتاسیم بیشتری دریافت بکنید.

علل نارسایی احتقانی قلب‌

حمله قلبی ؛ بیماری سرخرگ های قلب بیماری شدید ریه ها، مثل آمفیرم کاردیومیوپاتی (بیماری عضله قلب ) عفونت هایی که به عنوان عارضه یک بیماری زمینه ای قلب رخ می دهند. بیماری دریچه های قلب ندرتاً تومور قلب فشار خون بالا نامنظمی های ضربان قلب پرکاری تیرویید بیماری مادرزادی قلب کم خونی شدید

فعالیت نارسایی احتقانی قلب‌

در مراحل اولیه ، استراحت در تخت به حالتی که قسمت بالای بدن بالاتر از سایر نقاط بدن قرار گیرد اهمیتی به حد دارو دارد. از فعالیت بدنی غیرضروری (مثل بالارفتن از راه پله ) تا زمانی که بیماری تحت کنترل در نیامده است خودداری کنید. برای کاهش علایم ، ممکن است لازم شود نوع زندگی خود را تغییر دهید.

اصول کلی درمان نارسایی احتقانی قلب‌

امکان دارد آزمایشات تشخیصی شامل موارد زیر باشند: آزمایش خون و ادرار؛ اکوکاردیوگرافی ؛ بررسی قلب با کاتتر؛ عکس برداری از قلب و ریه ها با اشعه ایکس ؛ آنژیوگرافی ؛ بررسی رادیواکتیو از کارایی عضله قلب ( اسکن تالیم ). - هدف از درمان عبارت است بهبود کار پمپ کردن قلب ، که معمولاً به کمک دارو، استراحت ، و سایر اقدامات حمایتی انجام می گیرد. - گاهی بر حسب علت بیماری ، ممکن است جراحی روی دریچه های قلب ، سرخرگ های قلب ، یا آنوریسم (شکم آوردن ) دیواره بطن قلب انجام شود. - پیوند قلب در موارد شدیدی که به درمان دارویی پاسخ نمی دهند. - دستبند یا گردن آویزی همراه خود داشته باشید که نوع بیماری و داروهایی که دریافت می کنید روی آن نوشته شده باشد. - بستری شدن در موارد شدید ثبت روزانه وزن بدن

پیشگیری از نارسایی احتقانی قلب‌

اگر دچار بیماری ای هستید که منجر به نارسایی قلب می شود، به پزشک مراجعه کنید و برنامه درمانی مربوطه را به دقت اجرا کرده و بدان پایبند باشید. دستورات تغذیه ای را نیز رعایت کرده ، کشیدن سیگار و نوشیدن الکل را متوقف کنید.

رژیم غذایی نارسایی احتقانی قلب‌

سعی کنید وزن خود به حد ایده آل برسانید تا از فشار روی قلب کاسته شود. رژیم غذایی باید کم نمک ، کم چرب ، و دارای مقادیر زیای فیبر غذایی باشد. به هیچ عنوان الکل ننوشید.

لیست پزشکان داخل پروفایل بانک
مرتبط ها
مجوز ها و تاییدیه ها