همه چیز درباره  زرد زخم‌

زرد زخم‌

زردزخم عبارت است از یک عفونت باکتریایی مسری و شایع پوست که لایه های سطحی پوست را متأثر می سازد. این عفونت معمولاً در پوست صورت ، بازوها و پاها به وجود می آید. زرد زخم می تواند در تمام سنین رخ دهد، اما در شیرخواران و کودکان شایع تر است .

علائم زرد زخم‌

یک بثور پوستی قرمز رنگ همراه با تاول های کوچک متعدد. بعضی از تاول ها حاوی چرک هستند و وقتی می ترکند، کروت های زردرنگی بر جای می مانند. تاول ها بیمار را اذیت نمی کنند، اما ممکن است خارش داشته باشند. گاهی تب خفیف

عواقب زرد زخم‌

با درمان در عرض 10-7 روز خوب می شود.

عوامل زرد زخم‌

حساس بودن پوست به نور خورشید و مواد آزاردهنده و تحریک کننده پوست مثل صابون ها و مواد آرایشی تغذیه نامناسب وجود یک بیماری که باعث کاهش مقاومت بدن شده باشد. آب وهوای گرم و مرطوب محیط زندگی شلوغ یا غیربهداشتی بهداشت نامناسب

عوارض زرد زخم‌

نفوذ عفونت به لایه های عمقی تر پوست (اکتیما یا سلولیت ). این امر ممکن است باعث بر جای ماندن جای عفونت شود. درمان این حالت نیز مشابه زرد زخم است . گلومرولونفریت حاد (یک نوع بیماری که فیلترهای ریز کلیه را درگیر می کند).

دارو زرد زخم‌

امکان دارد پمادهای آنتی بیوتیک تجویز شوند. امکان دارد آنتی بیوتیک های خوراکی تجویز شوند.

علل زرد زخم‌

باکتری های استافیلوکوکی یا استرپتوکوکی (یا ترکیبی از این رو) که در لایه های سطحی پوست رشد می کنند و باعث عفونت می شوند.

فعالیت زرد زخم‌

محدودیتی برای آن وجود ندارد.

اصول کلی درمان زرد زخم‌

بررسی های تشخیصی ممکن است شامل کشت پوست برای شناسایی میکرب عامل بیماری نیز باشند. توصیه های ذکر شده در قسمت پیشگیری را به کار بندید. ضایعات را با گاز و صابون ضد عفونی کننده به ملایمت مالش دهید. جوش های چرکی را بترکانید. تمام کروت ها را بردارید و تمام ضایعات را کاملاً پاک کنید و در معرض هوا قرار دهید. اگر کروت ها چسبیده باشند، آنها را در آب گرم صابون دار خیس کنید و با ملایمت مالش دهید. سپس زخم ها را با گاز بپوشانید و گاز را به همان صورت درمان کنید حتی اگر مطمئن نیستید که زرد زخم باشند. در صورت امکان ، ملحفه ها، حوله ها، لباس ها و سایر چیزهایی که با زخم ها در تماس بوده اند را جداگانه بجوشانید. مردان باید دور زخم های صورت را بتراشند و به روی آنها کاری نداشته باشند. از کرم ریش تراش ریرقطره شده استفاده کنید و هر روز تیغ ریش تراشی را عوض نمایید. از فرچه برای تراشیدن ریش استفاده نکنید زیرا ممکن است محلی برای رشد میکروب ها باشد.

پیشگیری از زرد زخم‌

روزانه با صابون و آب حمام بگیرید. ناخن ها را کوتاه نگاه دارید. تاول ها را نخارانید. اگر بیماری در خانواده شایع شده است ، تمام اعضا را وادار کنید که از صابون ضدباکتری استفاده کنند. هر کدام از اعضای خانواده باید از حوله جداگانه استفاده کنند، یا به جای این کار می توان موقتاً از حوله کاغذی یک بار مصرف استفاده نمود. تیغ ریش تراش خود را با دیگران به طور مشترک استفاده نکنید.

رژیم غذایی زرد زخم‌

رژیم خاصی توصیه نمی شود.

پایین مطالب(کانال تلگرام)
مرتبط ها
مجوز ها و تاییدیه ها