همه چیز درباره  مشکلات باروری در مردان‌

مشکلات باروری در مردان‌

مشکلات باروری در مردان عبارت است از ناتوانی در باردار کردن همسر پس از گذشت یک سال از ازدواج بدون اینکه از روش جلوگیری از بارداری استفاده شده باشد. ناباروری اصولاً در 10% زوجین وجود دارد. توانایی بارورسازی مردان به عواملی چون تولید مقادیر کافی اسپرم سالم ، و نیز عملکرد جنسی و انزالی بستگی دارد.

علائم مشکلات باروری در مردان‌

ناتوانی در باردار کردن همسری که از لحاظ باروری مشکلی ندارد.

عواقب مشکلات باروری در مردان‌

بسیاری از مشکلات باروری معمولاً خفیف و قابل درمان هستند. بنابراین نسبت به حل مشکل خود دید مثبتی داشته باشید.

عوامل مشکلات باروری در مردان‌

دیابت شیرین تغذیه نامناسب سابقه خانوادگی نشانگان کلاین فلتر

عوارض مشکلات باروری در مردان‌

پریشانی روانی به علت احساس گناه و بی کفایتی ، و نیز ازدست دادن عزت نفس

دارو مشکلات باروری در مردان‌

امکان دارد داروی کلومیفن سیترات تجویز شود، اما اثربخشی آن مورد سؤال است .

علل مشکلات باروری در مردان‌

ناهنجاری های ساختمانی در آلت تناسلی یا بیضه ها؛ مثلاً عدم نزول بیضه به داخل کیسه بیضه سوء مصرف الکل عفونت ادراری اختلالات هورمونی اوریون مصرف برخی از داروها مثل داروهای ضدفشار خون ، داروهای ضد سرطان ، هورمون های مردانه ، و مهارکنندهای مونوآمین اکسیداز بیماری های آمیزشی ، خصوصاً سیفلیس و اورتریت غیراختصاصی که به تشکیل بافت جوشگاهی می انجامد. آسیب به ناحیه تناسلی وجود سیاهرگ های واریسی در کیسه بیضه علل روانی مثل ترس از ناباروری گرم شدن زیاد بیضه ها در اثر ورزش شدید و مکرر یا تنگی زیاد لباس زیر که باعث زیادی نزدیک شدن بیضه ها به بدن می شود. مشکلات مربوط به نزدیکی مثلاً دفعات خیلی کم یا نامناسب بودن زمان آن در چرخه ماهانه ، یا زود خاتمه دادن آن

فعالیت مشکلات باروری در مردان‌

کار و ورزش در حد متوسط انجام دهید. ورزش بیش از حد ممکن است در ناباروری تأثیر داشته باشد. هنگامی که خسته شدید استراحت کنید.

اصول کلی درمان مشکلات باروری در مردان‌

بررسی های آزمایشگاهی مثل آزمایش خون از نظر هورمون ها و نیز آزمایش مایع منی - اقدامات تشخیصی به کمک جراحی مثلاً نمونه برداری از بیضه - آزمایش های تخصصی برای بررسی عملکرد و کیفیت اسپرم در مراکز تخصصی ناباروری موجود هستند. - روان درمانی یا مشاوره در مورد مسایل جنسی ، مشکلات زناشویی ، یا وابستگی به الکل - جراحی برای تصحیح ناهنجاری های ساختمانی در دستگاه تولیدمثل - گرما ممکن است تولید اسپرم در بیضه ها را کاهش دهد. برای پیشگیری از این مسأله باید از پوشیدن لباس زیر یا لباس های ورزشی تنگ خودداری کنید، در وان آب داغ ننشینید، یا به مدت طولانی دوچرخه سواری نکنید. - زمان نزدیکی بهتر است در اواسط چرخه ماهانه همسر باشد یعنی زمانی که تخمک گذاری انجام می شود. حداقل از 3 روز قبل انزال نداشته باشید. در همان اواسط چرخه ماهانه ، نزدیکی باید هر 36 ساعت یک بار انجام شود.

پیشگیری از مشکلات باروری در مردان‌

روش خاصی برای پیشگیری وجود ندارد.

رژیم غذایی مشکلات باروری در مردان‌

رژیم غذایی طبیعی و متعادل داشته باشید.

پایین مطالب(کانال تلگرام)
مرتبط ها
مجوز ها و تاییدیه ها