همه چیز درباره عفونت مثانه در مردان‌

عفونت مثانه در مردان‌

عفونت مثانه در مردان عبارت است از التهاب یا عفونت مثانه .

عواقب عفونت مثانه در مردان‌

با درمان آنتی بیوتیک معمولاً خوب می شود. اگر عفونت به علت یک بیماری زمینه ساز یا انسداد رخ داده باشد، اول باید این مشکلات را برطرف نمود.

دارو عفونت مثانه در مردان‌

آنتی بیوتیک برای مبارزه با عفونت داروهای ضد اسپاسم برای تخفیف درد

فعالیت عفونت مثانه در مردان‌

به هنگام مرحله حاد بیماری ، ممکن است استراحت دررختخواب لازم باشد. در طی درمان و تا دو هفته بعد از رفع علایم از نزدیکی خوداری کنید، تا التهاب به طور کامل فرو نشیند.

پیشگیری عفونت مثانه در مردان‌

مایعات به مقدار زیاد بنوشید، حداقل 8 لیوان در روز حتی الامکان بهتر است از کاتتر استفاده نشود. در صورت بروز عفونت ادراری ، سریعاً برای درمان مراجعه کنید.

اصول کلی عفونت مثانه در مردان‌

آزمایشات پزشکی ای که برای کمک به تشخیص انجام می شوند عبارتند از: آزمایش ادرار، جمع آوری دقیق ادرار برای کشت ، سیستوسکپی (بررسی داخل مثانه با کمک لوله ای که سر آن منبع نوری و دوربین ویدیویی قرار دارد)، و سونوگرافی درمان معمولاً با آنتی بیوتیک انجام می پذیرد. حمام آب گرم ممکن است علایم را تخفیف دهد.

رژیم عفونت مثانه در مردان‌

روزانه 8-6 لیوان آب بنوشید. از مصرف کافئین و الکل خودداری کنید. آب قره قاط (Cranberry) بنوشید تا ادرار اسیدی شود. برخی از داروها در ادرار اسیدی بهتر عمل می کنند.

علائم عفونت مثانه در مردان‌

احساس سوزش ادرار تکرر ادرار، اگرچه حجم ادرار ممکن است کم باشد. احساس فوریت ادرار حتی وقتی که مثانه خالی است . درد در ناحیه شرمگاهی ترشح از نوک آلت درد در قسمت پایین کمر وجود خون در ادرار تب خفیف ادرار بدبو بی اختیاری ادرار (گاهی )

عوامل عفونت مثانه در مردان‌

عفونت در سایر قسمت های دستگاه ادراری ـ تناسلی وجود یک بیماری که باعث کاهش مقاومت بدن شده باشد. مصرف الکل انسداد در مسیر ادرار، معمولاً ناشی از پروستات بزرگ شده یا ملتهب . در این حالت انسداد کامل نیست . وارد آمدن ضربه به پیشابراه عمل جراحی اخیر که در جریان آن کاتتر ادراری هم گذاشته شده باشد.

علل عفونت مثانه در مردان‌

باکتری هایی که از قسمت دیگری از بدن و از راه خون به مثانه می رسند. باکتری هایی که از پوست اطراف ناحیه تناسلی و مقعد به مجاری ادراری وارد می شوند. آسیب به پیشابراه استفاده از کاتتر ادراری برای خالی کردن مثانه ، مثلاً بعد از یک عمل جراحی پروستات بسیار بزرگ نقص ساختمانی در مجاری ادرار

عوارض عفونت مثانه در مردان‌

درمان ناکافی عفونت ممکن است باعث بروز عفونت مزمن مجاری ادراری ، و نهایتاً نارسایی کلیه شود.