همه چیز درباره  کارسینوم کلیه‌

کارسینوم کلیه‌

کارسینوم کلیه عبارت است از یک نوع سرطان کلیه . این نوع سرطان معمولاً در افراد بالای 40 سال و در مردان بیشتر از زنان رخ می دهد.

دکتر جواد رضا باهوش

دکتر جواد رضا باهوش هستم متخصص بیماری های غدد درون ریز و متابولیسم (اندوکرینولوژی) اگر در رابطه با بیماری کارسینوم کلیه‌سوالی دارید می توانید مشاوره بگیرید

علائم کارسینوم کلیه‌

وجود یک توده سفت در شکم بزرگ شده کاهش وزن و اشتها تب خفیف و مداوم استفراغ درد خفیف شکمی قرمز یا تیره شدن ادرار در اثر خونریزی از تومور اگر تومور آن اندازه بزرگ شود که باعث نارسایی کلیه شود، علایم زیر ایجاد می شود: خستگی و ضعف فزاینده سردرد تنفس بدبو تهوع ، استفراغ یا اسهال تنگی نفس درد قفسه صدری خارش پوست

عواقب کارسینوم کلیه‌

اگر تومور قبل از این که به سایر نقاط بدن گسترش یابد شناسایی شود، معمولاً با جراحی قابل معالجه است .

عوامل کارسینوم کلیه‌

ناهنجاری های مادرزادی متعدد سیگار کشیدن

عوارض کارسینوم کلیه‌

گسترش به سایر اعضای بدن ، خصوصاً کبد، ریه ها، مغز و استخوان ها، پیش از شناسایی تومور اولیه در کلیه نرم شدن استخوان ها (پوکی استخوان ) افزایش استعداد ابتلا به عفونت های مجاری ادرار

دارو کارسینوم کلیه‌

امکان دارد داروهای ضد سرطان تجویز شوند (شیمی درمانی ). هم اکنون درمان های جدیدی تحت مطالعه قرار دارند و ممکن است نتایج درمانی را بهبود بخشند.

علل کارسینوم کلیه‌

ناشناخته است .

فعالیت کارسینوم کلیه‌

پس از جراحی ، برای از سرگیری فعالیت های عادی خون طبق توصیه های پزشکتان عمل نمایید. در طی روز زمان های استراحت کوتاه مدت را در نظر بگیرید. در خارج از این زمان ها، تا حدی که قدرتتان اجازه می دهد فعال باشید.

اصول کلی درمان کارسینوم کلیه‌

آزمایشات تشخیصی ممکن است عبارت باشند از آزمایش خون و ادرار برای ارزیابی کار کلیه و برای تشخیص وجود خون در ادرار. همچنین ممکن است توصیه به انجام سی تی اسکن ، سونوگرافی ، آم .آر.آی ، و نوگرافی شود. درمان شامل در آوردن کلیه (یا در آوردن قسمتی از آن در بعضی از بیماران ) و در آوردن گره های لنفاوی منطقه ای است . امکان دارد پس از جراحی ، اقداماتی چون اشعه درمانی ، شیمی درمانی و ایمنی درمانی انجام گیرند.

پیشگیری از کارسینوم کلیه‌

در حال حاضر نمی توان از آن پیشگیری نمود. اگر خانمی در سنین باروری هستید و سابقه خانوادگی تومورهای کلیوی را دارید، پیش از حامله شدن برای مشاوره ژنتیک مراجعه کنید. اگر تومورهای کلیوی نسل اندر نسل در خانواده شما وجود داشته است ، با پزشک خود در رابطه با آزمایشات مربوط مشورت کنید. حتی اگر احساس سلامتی می کنید و بیماری در شما وجود نداشته باشد، مرتباً برای معاینه منظم مراجعه نمایید.

رژیم غذایی کارسینوم کلیه‌

رژیم غذایی کم پروتئین داشته باشید. به علت محدودیت های غذایی ، امکان دارد مصرف مکمل های ویتامینی و معدنی متعدد ضرورت داشته باشد. دریافت مایعات را به روزانه چندین لیوان آب افزایش دهید.

پایین مطالب(کانال تلگرام)
مرتبط ها
مجوز ها و تاییدیه ها