همه چیز درباره  فرو رفتن ناخن پا در گوشت‌

فرو رفتن ناخن پا در گوشت‌

فرورفتن ناخن پا در گوشت عبارت است از وضعیتی که در آن لبه تیز ناخن در گوشت یکی از انگشتان پا (معمولاً شست ) فرو رود.

علائم فرو رفتن ناخن پا در گوشت‌

درد، حساسیت به لمس ، قرمزی ، تورم و گرمی در انگشتان پا در جایی که لبه تیز ناخن در چین بافتی اطراف فرو رفته است . وقتی بافت اطراف ناخن ملتهب گردد، معمولاً در ناحیه آسیب دیده عفونت ایجاد می شود.

عواقب فرو رفتن ناخن پا در گوشت‌

با درمان قابل علاج است . آنتی بیوتیک های خوراکی معمولاً علایم عفونت را ظرف یک هفته تسکین می دهند. گاهی بخشی یا تمامی ناخن با جراحی برداشته می شود و بستر ناخن تراشیده می شود و لذا این مشکل عود نخواهد کرد. ناخن باید دوباره رشد کند ولی احتمالاً مثل قبل نخواهد شد.

عوامل فرو رفتن ناخن پا در گوشت‌

هر یک از شرایطی که به عنوان علت ذکر شده است .

عوارض فرو رفتن ناخن پا در گوشت‌

عفونت مزمن که بدون جراحی قابل علاج نیست .

دارو فرو رفتن ناخن پا در گوشت‌

ممکن است برای مقابله با عفونت ، آنتی بیوتیک ها تجویز شوند.

علل فرو رفتن ناخن پا در گوشت‌

فرورفتن ناخن پا در انگشت احتمالاً با یکی از وضعیت زیر همراه است : شکل ناخن بیش از حد طبیعی دارای انحنا باشد. ناخن پا بیش از حد کوتاه شود به طوری که بافت بتواند روی آن فشار بیاورد. فرد در فعالیت هایی شرکت کند که که مستلزم توقف های ناگهانی باشد («گیرکردن انگشت پا»).

فعالیت فرو رفتن ناخن پا در گوشت‌

به محض بهبود علایم ، فعالیت های طبیعی خود را از سر بگیرید. ممکن است لازم باشد تا زمان بهبودی انگشت پا، از کفش جلوباز استفاده کنید.

اصول کلی درمان فرو رفتن ناخن پا در گوشت‌

جراحی برای برداشتن ناخن در موارد شدید یا عودکننده . قبل یا بعد از جراحی درمان های خانگی زیر مناسب هستند: از پوشش های مرطوب استفاده کنید. با قرار دادن یک تکه کوچک کتان در زیر ناخن در اطراف لبه ها، گوشه های ناخن را از بافت ملتهب اطراف آزاد کنید. بافت ملتهب را در برابر آسیب های بیشتر حفاظت کنید.

پیشگیری از فرو رفتن ناخن پا در گوشت‌

کفش های مناسب و جادار بپوشید. ناخن های پا را با دقت کوتاه کنید. به ویژه افراد مبتلا به دیابت شیرین یا بیماری عروق محیطی باید در کوتاه کردن ناخن های پا دقت کنند. در این اختلالات به خاطر جریان خون مختل پا، آسیب به پا خطرناک است .

رژیم غذایی فرو رفتن ناخن پا در گوشت‌

رژیم غذایی خاصی ندارد.

لیست پزشکان داخل پروفایل بانک
مرتبط ها
مجوز ها و تاییدیه ها