همه چیز درباره  کچلی کشاله ران (تیناکروریس‌)

کچلی کشاله ران (تیناکروریس‌)

کچلیه کشاله ران عبارت است از عفونت پوست در کشاله ران با یکی از چند نوع قارچ . این قارچ ها در کشاله ران رشد می کنند که تاریکی ، گرما و رطوبت رشد آنها را تحریک می کند. کچلی کشاله ران در مردان شایع تر از زنان است . سرایت فرد به فرد دارد.

علائم کچلی کشاله ران (تیناکروریس‌)

لکه های پوسته ریزی کننده در پوست کشاله ران ، ران و باسن . لکه ها لبه واضح دارند. گاهی تاول های کوچک و پر چرکی ظاهر می گردند. خارش نواحی مبتلا درد (اگر پوست دچار عفونت باکتریایی ثانویه شود).

عواقب کچلی کشاله ران (تیناکروریس‌)

با درمان می توان علایم را ظرف 3-2 هفته کنترل کرد.

عوامل کچلی کشاله ران (تیناکروریس‌)

هوای گرم و مرطوب تعریق بیش از حد چاقی که منجر به تعریق می شود. اصطکاک پوست با پوست در اثر حرکت دایمی

عوارض کچلی کشاله ران (تیناکروریس‌)

درماتیت تماسی یا آلرژیک همراه با کچلی کشاله ران که نیازمند درمان اضافی معمولاً با داروهای استروییدی موضعی است . بهبودی آهسته عفونت باکتریایی ثانویه در ناحیه مبتلا بثور حاصل از «واکنش اید» (پاسخ ایمنی آلرژیک به این اختلال ) در دست ها و صورت (نادر)

دارو کچلی کشاله ران (تیناکروریس‌)

درمان موضعی با داروهای ضد قارچ از جمله کلوتریمازول ، کتوکونازول یا میکونازول یا سایر داروهای این دسته داروهای ضد قارچ خوراکی مثلاً گریزئوفولوین برای موارد شدید

علل کچلی کشاله ران (تیناکروریس‌)

عفونت با قارچ های کپکی به نام درماتوفیت تماس با سطوح دچار عفونت مثل پارچه یا نیمکت

فعالیت کچلی کشاله ران (تیناکروریس‌)

محدودیتی وجود ندارد.

اصول کلی درمان کچلی کشاله ران (تیناکروریس‌)

تشخیص شامل موارد زیر است : مشاهده علایم توسط خود شما شرح حال طبی و معاینه فیزیکی توسط پزشک در صورت لزوم بررسی های آزمایشگاهی از جمله بررسی میکروسکوپی پوسته های کنده شده و آغشته در محلول هیدروکسید پتاسیم ، ممکن است انجام شوند. تنها با آب تمیز حمام کنید. تا بهبودی کامل پوست ، صابون نزنید. صابون پوست مبتلا را تحریک می کند. زیرپوش نخی آزاد بپوشید. بعد از شنا فوراً لباس خشک بپوشید. اگر دچار کچلی پای ورزشکاران نیز هستید، با مراقبت یکسان ، هر دو ناحیه را درمان کنید.

پیشگیری از کچلی کشاله ران (تیناکروریس‌)

بعد از حمام به دقت خود را خشک کنید. در یک حمام مرطوب ننشینید. زیرپوش نخی ، آزاد و جاذب رطوبت بپوشید. برای هر فعالیت ، از محافظ های ورزشی و زیرپوش تمیز و خشک استفاده کنید. در صورت ابتلای قبلی به کچلی کشاله ران ، بعد از حمام از تولنافتیت (تیناکتین ) که بدون نیاز به نسخه می توانید آن را تهیه کنید استفاده نمایید. این پودر مانع عود می شود.

رژیم غذایی کچلی کشاله ران (تیناکروریس‌)

رژیم خاصی نیاز نیست .

پایین مطالب(کانال تلگرام)
مرتبط ها
مجوز ها و تاییدیه ها