همه چیز درباره لنگیدن‌

لنگیدن‌

لنگیدن عبارت است از احساس عضلانی یا درد شبیه حالت گرفتگی عضله ، که معمولاً در یک یا هر دو پا رخ می دهد. این احساس خستگی ، پس از ورزش مختصری مثل راه رفتن در یک مسیر کوتاه بروز می کند و معمولاً با استراحت خوب می شود. خستگی بیشتر در ساق پا رخ می دهد اما ران ، باسن ، ناحیه مفصل ران یا پا نیز می تواند متأثر شود. این اختلال خطر فوری یا حتی درازمدت ندارد. این اختلال در مردان بیشتر از زنان دیده می شود، به خصوص در مردان بالای 55 سال .

عواقب لنگیدن‌

بهبود تدریجی توانایی راه رفتن فواصل طولانی تر بدون این که دردی بروز کند.

دارو لنگیدن‌

امکان دارد آسپیرین با دوز پایین تجویز شود. امکان دارد داروهای اختصاصی برای افزایش جریان خون تجویز شوند.

فعالیت لنگیدن‌

ورزش روزانه . بهترین کار، راه رفتن تا حد ممکن است (تا حدود 7-6 کیلومتر در روز). در صورت بروز درد و ناراحتی ، بیمار باید مقداری استراحت کند و سپس دوباره شروع به راه رفتن کند. راه رفتن باید روی یک مسیر صاف انجام گیرد. پیشرفت خود را در پیمودن فواصل طولانی تر بدون بروز درد، ثبت کنید. سایر فعالیت های عادی نیز باید انجام شوند.

پیشگیری لنگیدن‌

ترک سیگار کاهش وزن در صورت چاقی انجام یک برنامه منظم ورزشی کاهش دادن چربی های اشباع شده در رژیم غذایی

اصول کلی لنگیدن‌

انجام یک برنام منظم ورزشی اهمیت دارد. ترک سیگار نیز مهم است . پایه های تخت را در قسمتی که سرتان را می گذارید حدود 15-10 سانتیمتر بالا آورید. کنترل فشار خون بالا انجام عمل آنژیوپلاستی با بالون در بعضی از بیماران روش های جراحی مختلف بسته به محل بیماری و سلامت بیمار برای موارد شدید بیماری وجود دارند.

رژیم لنگیدن‌

رژیم کاهش وزن در صورت اضافه وزن داشتن یک رژیم کم چرب ممکن است کمک کننده باشد.

علائم لنگیدن‌

درد، احساس کشش ، و ضعف در پا درد به هنگام راه رفتن بروز می کند و با استراحت خوب می شود. بیمار نمی تواند مسیر طولانی را پیاده طی کند. ریزش موی روی شست پا لنگیدن

عوامل لنگیدن‌

سیگار کشیدن دیابت فشار خون بالا چاقی بیماری قلبی بالا بودن چربی خون

علل لنگیدن‌

انسداد یا باریک شدن حفره داخلی سرخرگ های پا به علت آترواسکلروز یک علت نادرتر عبارت است از تنگی کانال ستون مهره ای که باعث وارد آمدن فشار به ریشه عصب هایی که به پا می روند می شود.

عوارض لنگیدن‌

درد به هنگام استراحت علاوه بر راه رفتن ندرتاً از دست دادن بافت و قانقاریا