همه چیز درباره  عفونت گردن رحم‌

عفونت گردن رحم‌

عفونت گردن رحم دو نوع از این بیماری وجود دارد که هر دو نوع ممکن است مسری باشند: عفونت حاد گردن رحم ، که معمولاً یک عفونت باکتریایی یا ویروسی با علایم مخصوص به خود است ؛ و عفونت مزمن گردن رحم ، که یک عفونت طولانی مدت است و شاید بدون علامت باشد.

علائم عفونت گردن رحم‌

عفونت حاد: ترشح ضخیم و زرد رنگ عفونت مزمن : ترشح کم و گاهی بدون جلب نظر کمردرد احساس ناراحتی به هنگام ادرار احساس ناراحتی به هنگام نزدیکی عفونت مزمن و گسترده : ترشح زیاد خونریزی بین دوره های عادت ماهانه لکه بینی یا خونریزی پس از نزدیکی

عواقب عفونت گردن رحم‌

عفونت خفیف گردن رحم بدون درمان خوب می شود. عفونت حاد گردن رحم که در اثر بیماری های آمیزشی ایجاد شده ، مسری است و با دارو خوب می شود. اغلب موارد دیگر عفونت گردن رحم را می توان درمان کرد. برای تمام زنانی که عفونت گردن رحم دارند انجام چکاپ منظم تا زمان بهبود عفونت ضروری است .

عوامل عفونت گردن رحم‌

داشتن چند شریک جنسی دیابت شیرین عفونت حاد یا مکرر مهبل

عوارض عفونت گردن رحم‌

پولیپ گردن رحم بیماری التهابی لگن (گسترش عفونت به اعضای تناسلی داخلی تر) ندرتاً به وجود آمدن سلول های بدخیم در گردن رحم

دارو عفونت گردن رحم‌

آنتی بیوتیک خوراکی امکان دارد کرم ها یا شیاف های ضدویروسی یا آنتی بیوتیکی برای مبارزه با عفونت تجویز شود.

علل عفونت گردن رحم‌

عفونت حاد گردن رحم معمولاً توسط میکرب سوزاک یا میکربی دیگر به نام کلامیدیا تراکوماتیس ایجاد می شود. ویروس هرپس هم ممکن است این حالت را ایجاد کند. عفونت مزمن گردن رحم ، یا به علت تکرار عفونت حاد رخ می دهد یا به علت یک دوره عفونت حاد که به مدت کافی درمان نشده و به طور کامل التیام نیافته باشد.

فعالیت عفونت گردن رحم‌

هیچ محدودیتی برای آن وجود ندارد، تنها فعالیت جنسی باید تا زمان بهبود عفونت کنار گذاشته شود.

اصول کلی درمان عفونت گردن رحم‌

امکان دارد آزمایشات تشخیصی ، شامل کشت ترشحات و آزمایش خون باشد. به هنگام درمان ، به جای تامپون از بالشتک های بهداشتی استفاده کنید. از دوش مهبل استفاده نکنید مگر این که توصیه شود. درمان ممکن است به طرق گوناگون انجام شود: تخریب سلول های غیرطبیعی با سوزاندن شیمیایی (با نیترات نقره )؛ کرایوتراپی یا سرما درمانی (تخریب بافت غیرطبیعی با انجماد، معمولاً با نیتروژن مایع )؛ یا سوزاندن الکتریکی (تخریب بافت غیرطبیعی با گرمای شدیدی که با جریان الکتریکی کنترل شده ایجاد می شود). ندرتاً جراحی (هیسترکتومی یا همان برداشتن رحم ) در مواردی که تخریب بافتی گسترده وجود

پیشگیری از عفونت گردن رحم‌

سالانه برای معاینه و انجام پاپ اسمیر مراجعه کنید. از لباس زیر نخی استفاده کنید. از لباس های زیر با جنسی پارچه هایی که اجازه تهویه هوا را نمی دهند اجتناب کنید. در صورت عدم تهویه مناسب گرما و رطوبت ، بروز عفونت های مهبلی یا گردن رحم افزایش می یابد. برای جلوگیری از عفونت های آمیزشی از کاندوم استفاده شود. اگر عفونت گردن رحم در اثر یک بیماری آمیزشی ایجاد شده باشد، شریک جنسی نیز باید درمان شود.

رژیم غذایی عفونت گردن رحم‌

رژیم خاصی توصیه نمی شود.

پایین مطالب(کانال تلگرام)
مرتبط ها
مجوز ها و تاییدیه ها